Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przetwornica 230V


bintom

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Strasznie mi boli, że nie mam w garażu prądu. Agregat jest może dobrym rozwiązaniem , ale głośnym i drogim. Myślę o przetwornicy. Teraz pytanie czy na np. tej przetwornicy

Przetwornica Napięcia Prądu 12/230V max 1600W zUSB (2870013214) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

ruszy mi wiertarka

WIERTARKA UDAROWA 710W 6271 SKIL (2883433434) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

i odkurzacz

ODKURZACZ ZELMER SYRIUS 1600.0 ST 2WORKI TURBOSZCZ (2877153666) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Wiem, że wiertarką będzie łatwiej, ale nie wiem czy odkurzacz ruszy ? Moc sterowaną ma elektroniką i nie wiem czy przez to nie będzie problemu. Proszę o pomoc. BINTOM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta przetwornica ma "tylko" 800W mocy znamionowej, także zapomnij o podłaczeniu odkurzacza.

Zastanów się czy jest sens podłączać odkurzacz pod akumulator

1600W/12V=133,33A

133A to prąd jaki płynie z aku do przetwornicy przy obciążeniu 1600W,

z tego wynika, że przewód zasilający przetwornicę powinien mieć około 50mm kwadrat (przewód miedziany grubości małego palca)

Przy pojemności akumulatora, powiedzmy 80Ah, pozwala ci to na pracę z odkurzaczem przez około 30 minut i akumulator rozładowany do cna

Zastanów się nad przedłużaczem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta przetwornica ma "tylko" 800W mocy znamionowej, także zapomnij o podłaczeniu odkurzacza.

Zastanów się nad przedłużaczem

Jakieś 200-250 metrów przedłużacza :( , no tak czy inaczej będę nadal jeździł brudnym autem.

---------- Post dopisany at 14:18 ---------- Poprzedni post napisany at 14:12 ----------

A czym się reguluje moc w takim odkurzaczu? Przepraszam za takie pytania, ale nie jestem elektrykiem i nie bardzo się na tym znam. Odkurzacz mam moc 1600Wat i plynną regulację mocy, myślałem nad tym czy da się go uruchomić na połowie mocy. Silnik auta może pracować, więc aku aż tak nie dostałby wyssany z mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście odkurzacz ma regulację mocy, pewnie jakiś układ tyrystorowy.

Odkurzacz pracujący na pół gwizdka, będzie słabo zasysał.

Przy pracującym silniku na wolnych obrotach, alternator daje za mały prąd ładowania żeby zaspokoić pracujący odkurzacz, także akumulator podczas pracy odkurzacza byłby nadal rozładowywany. Chociaż w mniejszym stopniu.

Poszukaj w sklepie AGD odkurzacza o stosunkowo niskiej mocy (powiedzmy do 1000W) i dużej sile ssania. Może znajdziesz coś sensownego.

Korzystanie z odkurzacza przez kilkanaście minut (do pół godziny max) nie powinno zrobić szkody akumulatorowi, przy pracującym silniku.

Jeśli masz możliwość to pożycz przetwornice, lub weź ze sklepu na próbę i zobaczysz jak się zachowuje akumulator

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taką dostałem odpowiedź od sprzedającego te przetwornice

"Witam,

wiertarka nie bedzie działa na zadnej przetwronicy, natomiast co do odkurzacza polecam przetwornice o mocy min. 1000W/2000W 12V w pelnym sinusie lub o mocy 1500W/3000W 12V rowniez w pelnym sinusie. Wyłacznie na pelnym sinusie.

"

Czyli nawet wiertarka nie będzie działać . Ogólnie przetwornice chyba odpadają

Jedyne wyjście to sprzedać garaż i wynająć u kogoś , bo w moim prądu nie założę( nie ma takiej możliwości )

Sytuacja bez wyjścia :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli potrzebujesz prądu do sprzątania to pomyśl może o jakimś odkurzaczu samochodowym... może i nie jest to jakiś super dobry sprzet ale napewno jest to lepsze niż miotełka i szufelka:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo korzystać z odkurzacza na stacjach paliw czy gdzieś przy myjniach. Za 1-2 zł odkurzysz auto. Porównując koszt przetwornicy i odkurzacza który też nie wiadomo jak długo będzie działał to pewnie wiele drożej nie wychodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...