Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Malowanie dokładek zderzaków drzwi i progów w kolor nadwozia


dieselmaniac

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Noszę się z zamiarem malowania dokładek i reszty pod kolor nadwozia i prosiłbym o wskazówki jakieś co do samego malowania tak żeby później nie odpryskiwał lakier itp. oraz jakie są tego koszty, może ktoś oddawał do malowania takie elementy i pamięta ile go to kosztowało.

Jeszcze pytanko takie, mianowicie czy jest dużo roboty żeby zdjąć te dokładki wszystkie? Może jakiś mały instruktarz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

malowanie ok 500zł żeby zdjąć dokładki zderzaków musisz zdjąć całe zderzaki ,listwy progowe z góry jest ok 10 śrub(są pod listwą ,którą musisz bardzo delikatnie wypiąć jest na wcisk ) i od spodu ok 10szt w tylnej wnęce koła 3szt i przedniej chyba 2szt ,przedni zderzak wyjmujesz lampy i masz po 3 śruby mocowane do błotnika i po 1 za kratkami halogenów ,odkęcasz osłonę silnika, tylni zderzak musisz zdemontować całe wnętrze bagażnika żeby dostać się do śrub ,dokładnych opisów poszukaj w dziale warsztat ,wszystko jest dobrze opisane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzięki " greg2505" za opis, napisz jeszcze coś na temat tych progowych i listewek drzwi..:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o progowych ci napisałem po ok10 śrub z góry i od dołu i po 2 w nadkolach ,listwy drzwi- na brzegach drzwi po 1 śrubce i wysuwasz listwę do tyłu auta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i od razu zamów sobie osłony na progach, długie listwy które musisz zdemontować żeby ściągnąć progi, niestety po demontażu raczej się nie nadadzą do montażu, koszt ok 40zł na strone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja narazie założyłem stare maskownice bo mocno nie potrzaskały i ładnie przylegają ,ale z czasem pewnie wymienię,ale mimo wszystko odwalili lipę z tym mocowaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no, u mnie zostało jakieś 50% ale stwierdziełem że jednak jak robie to już dam nowe od razu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowie ktoś jeszcze dokładniej jak z malowaniem , czy już ktoś to robił ? Jak z podkładem ? Trwałość/wygląd ? Jaki efekt końcowy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się To prawda ze jest wersja dokładek do malowania ? chodzi mi o oryginalną nową cześć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuje w tym tygodniu dać do malowania dokładkę zderzaka (na 2 rury) jak wyjdzie podeślę zdjęcia i koszt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowie ktoś jeszcze dokładniej jak z malowaniem , czy już ktoś to robił ? Jak z podkładem ? Trwałość/wygląd ? Jaki efekt końcowy ?

Mam pomalowane szare. Jest specjalny podkład na plastik, a następnie normalnie malujesz jak przy malowaniu blachy. Dobrze dobrana baza i nie ma różnicy - u mnie jest najczarniejszy z czarnych, więc u mnie nie było problemu z dobraniem bazy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobne się pod temat. Dziś trochę porysowalem sobie tylna listwę zderzaka i brzydko to wygląda. Jest jakiś sposób na zamaskowaie tego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jak mocno porysowałeś, może jakaś wyprawka by wystarczyła. W sumie to za mało napisałeś, lakier tam masz czy goły platsik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest goły plastik. Nie jest to jakoś bardzo widoczne nawet gdyby nie takie szare przetarcia tego plastiku. Rysy są dość głębokie i sporo ich jest, bo w starciu z kamieniem plastik jest jednak słaby...

A można wymienić sama ta dokładkę i ile może coś takiego kosztować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...