Skocz do zawartości
IGNOROWANY

2,5 tdi AYM automat zmiana na 1,9 tdi AVF manual


karo-servis

Rekomendowane odpowiedzi

a wieć zaczne od początku nabyłem a4 b6 2,5 tdi 155km z uszkodzonym automatem, od kilku lat handluje częściami audi i czasami podejmuje się w okresach słabszego handlu za ratowanie niejeżdżących audic blokując sobie warsztat dłużej niż zawsze zakładam.

z rozbitej a4 b6 2004rok wyciągnełem silnik 1,9 tdi 130KM avf z manualem szeciogiegowym z całym zawieszeniem wiązką i osprzętem czeka sobie juz chyba z trzy miesiące, motor ładnie pracował ale koszt naprawy blacharki przekraczał budżet rozsądku,

silnik da nowe życie nabytej przezemnie a4 b6 2,5tdi, z racji tego że już miałem w swoim życiu ze trzy a6 i chyba a4 dwie z silnikiem 2,5 postanowiłem włożyć 1,9 tdi

w sobote wyrzuciłem silnik 2,5 razem ze wszystkim i jutro zamontuje 1,9 ale mam pewne obawy czy pojdzie wszystko tak jak chce. do tego 1,9 mam komputer i licznik immo przerzucilem z 2,5 ale przy liczniku z 2,5 mam kolorowy fis i chcialbym go dalej ale kodowanie na V6 jest i 1,9 nie bedzie chodził.

1.czy moge przełożyć kolorowy fis?

2.czy zestaw wskaźników będzie działał poprawnie na liczniku od 1,9

3. światło wstecznego jak zrobić?

4.zrobiłem mape na 160KM czy to nie obciąży silnika?

5. czy zakładać kata czy dać przelot pusty ? ( końcowe tłumiki zostają od 2,5 )

pas przedni mam od 1,9 interkuler też obudowe filtra też

jeżeli ktoś się bawił w ten sposob to poprosze o rady.

dodam fotorelacje z działań, może komuś się przyda.

DSC02112.jpg

<br /><br />

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogarnij najpierw wszystko mechanicznie, reszta to kosmetyka. Problem sprawi przespawanie układu wydechowego i lutowanie klimatyzacji i rezanie chłodzenia, z przedstawionymi przez Ciebie punktami nie będzie żadnych problemów. Najlepiej gdybyś miał tą 1.9 pod ręką, inaczej się będziesz denerwował ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj już silnik 1,9 siedzi na aucie, przód złożony. Brakuje tylko komputera bo jest u kolegi na rano mi zrobi mape na 170koni i przeniesie immo. Nie mam jeszcze katalizatora i rury od kata do tłumika pod autem. zamówiłem zamienik na allegro, oczywiscie kat bedzie pusty.

oto ten zestaw: Katalizator volkswagen passat 1.9 TDI AWX AVF 131 (2865155071) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

a założyłem jeszcze xenony kupiłem obie lampy za 400 + wysyłka

jutro rano może już odpale

jeśli tak to ta zabawa zajeła mi około 20 godzin roboczych ( bez podnośnika :P )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...