Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie żarówki na h4 do soczewek?????


ziomek0101

Rekomendowane odpowiedzi

koledzy potrzebuje żarówki h7 do lamp valeo soczewkowych tylko żeby swieciły mi na niebiesko :) Dzis widzialem jeden samochod i miał taki biało-niebieskie swieatło. Ma ktos moze taki kolor zarowek? Jak tak to jakiej firmy?:) podajcie nazwe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy potrzebuje żarówki h4 do lamp valeo soczewkowych tylko żeby swieciły mi na niebiesko :) Dzis widzialem jeden samochod i miał taki biało-niebieskie swieatło. Ma ktos moze taki kolor zarowek? Jak tak to jakiej firmy?:) podajcie nazwe :)

na niebiesko (efekt xenon) swieca wszystkie zarowki Philips z serii Blue Vision

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz mam zalozone jakies zarowki h7 xenon 10000k chinskie to swieca na bialo.. a widzialem wlasnie że maja niektorzy co swieca na bardziej niebieski :) to ten blue vision mowisz że bedzie efekt niebieskiego swiatla?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz mam zalozone jakies zarowki h7 xenon 10000k chinskie to swieca na bialo.. a widzialem wlasnie że maja niektorzy co swieca na bardziej niebieski :) to ten blue vision mowisz że bedzie efekt niebieskiego swiatla?:)

tak, one daja swieca pod pewnym katem bialo z przewaga niebieskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

blue vision nie dają w ogóle niebieskiej poświaty, chyba że będziecie patrzeć przez niebieskie okulary. Miałem je u siebie w B6 (soczewka). Świeciły z bliska na biało z poświatą raczej żółtawą. Z daleka wyglądały już bardziej biało. Jeśli chcesz uzyskać efekt xenonu (zbliżoną barwę) założ Osram Cool Blue Hyper. Tylko od razu zaznaczam - są bez homologacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli policja jak mnie zatrzyma to moga mi dowod wziac tak?:) tez myslalem nad tymi osram cool blue hyper :) a nie masz gdzies foto jak to swieci w soczewce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tak kombinowalem z zarówkami... zadnego efektu to nie przynioslo :kwasny:

moze Ciebie zadowola zarowki ktore swiecą na "niebiesko", ale jezeli chcesz uzyskac idealny efekt to tylko xenon i barwa 7600 K - moim zdaniem najlepiej swieca.

To jedyne rozwiazanie, zeby przynioslo zadowalajacy efekt. Co do tych blue vision to tak ja napisal kolega Janekx to nawet nie przypomina niebieskiej barwy. Niestety mam takie wlozone do dlugich bo kupilem i szkoda mi wyrzucac,ale do pozycyjnych tylko xenon :wink:

---------- Post dopisany at 17:02 ---------- Poprzedni post napisany at 17:00 ----------

Czyli policja jak mnie zatrzyma to moga mi dowod wziac tak?:) tez myslalem nad tymi osram cool blue hyper :) a nie masz gdzies foto jak to swieci w soczewce?

Jak bedzie to juz typowa niebieska barwa to tak - zabiora dowod, chyba ze przy nich wymienisz zarowki :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KOledzy powiem wam tak :) obecnie mam załozone jakies chinskie za 14zł dwie żarowki 10000k xenon h7 i swieca bielutko jak xenony. Myslalem że te blue vision czy hyper blue bedą swieciły typowo na niebiesko jak xenony ale z tego co mowicie to skzoda kasy na nich bo beda pewnie swieciły tak samo jak te chinskie za 14zl:) pewnie zostane jzu przy nich i nie bede wydawał na philipsy 80zl a efekt taki sam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie, nie ma sensu wydawac tak duzej kasy, bo i tak efektu nie bedzie, jak nie zalozysz xenonu. Jezeli swieca na bialo, a nie zolto to juz jest duzo i nie ma co zmieniac :wink:

zarówki z homologacja nigdy nie beda swiecily na niebiesko bo taka barwa jest zabroniona, tylko bialy lub zolty... a co do niebieskich xenonow, to tez barwa 6700 to max co "bezpiecznie" (mowiac tutaj o czepianiu sie policji) mozna dac, bo pozniej juz jest za bardzo niebiesko moim zdaniem. Poza tym to 6700 K to jest barwa biala,a tylko na koncu soczewki, gdzie nastepuje rozszczepienie swiatla, tam sie pojawia niebieska poswiata. Dlatego widzac samochod z daleka wydaje sie ze swieci na niebiesko bo ta strefa rozszczepienia swiatla jest wieksza, jezeli dojedzie do Ciebie to juz jest normalne biale swiatlo :wink:

...ale sie rozpisalem :doh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czaje o co chodzi :)ŻARÓWKI 12V - H7- 55W XENON- BLUE VISION -2SZT (2900368820) - motoAllegro takie cos jeszcze znalazlem ale to pewnie jest to samo co ja mam czyli 2szt ŻARÓWKI H7 XENON NAJLEPSZE 2012 BLUE TUNING (2907621595) - motoAllegro .. bo 10000k to jest najbielsze no nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz czaje:) zbey było niebieskie swiatlo to musi byc conajmniej 12000k.. ale takich zarowek chyba nie ma ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12000k to już jest jak spawarka ... wygląda to jak totalna wieś .... oczywiście każdy ma inny gust, ale dla mnie 6000K to już maks.

tak wygląda tak cool blue hyper w soczewce:

c5aaa4d552df.jpg

ja je zamieniłem na xenon, bo o ile w dobrej pogodzie było całkiem dobrze w nocy, o tyle w deszczu było bardzo źle.

Dla porównania "niebieskie" blue vision:

a1281756171e.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś kupiłem takie żarówki z tym niebieskim kondonem. Przy 1 deszczu biegusiem wróciłem do normalnych, strach jeździć po ciemku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie.. w deszcz to nic nie widac na drodze takie ciulowe to swiatło jest;/ juz lepiej swieciły mi tungsramy light blue czy jakos tak 50% wiecej swiatla ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie te wysilone może troszkę lepiej świecą ale za to dużo krócej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Osram Cool Blue Intense w B6 nawet ladnie swieca. Do tego postojowe Osram niebieskie i ladnie to wyglada. W porownaniu z swiatlem z halogenow. To lampy swieca duzo bielej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz sie nachwaliłem tymi chinskimi badziewnymi żarówkami i sie jedna mi spaliła dzis;p musze jednak kupić jakis zestaw dobrej firmy tylko żeby mi swieciły na biało w soczewce a nie żółto.. czyli te osram hyper blue polecacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...