Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Proszę o przegląd logów i pomoc w naprawie mojego samochodu


drdala

Rekomendowane odpowiedzi

Czy trudno odnaleźć prawidłowy prefix do tematu!? - kolejny taki temat od niechcenia, bo już w samym wątku wiesz co wpisać poleci odrazu do kosza.

Witam proszę o pomoc w naprawieniu mojego samochodu Audi A4 B6 AWX 130KM 2002r 1.9TDI. Objawy które mnie niepokoją to:

Od razy po odpaleniu samochodu wentylator chłodnicy chodzi bardzo głośno. Lecz po przejechaniu kilu kilometrów lub po prostu po jakimś czasie przestaje chodzić.

Druga sprawa to jak dziś zaobserwowałem po nocy w garażu było 2.5 stopnia Celsjusza i po przekręceniu kluczyka kontrolka od świecy zgasła dopiero po 8-9 sekundach.

Ogólnie samochód bardzo słabo odpala gdy jest na dworzu mniej niż 5 stopni na minusie. Jak było -14 na dworzu i samochód stał pod pracą od 8 do 16 to po pracy bardzo ciężko miał odpalić. Niby odpalił za pierwszym podejściem ale rozrusznik kręcił już 5-6 razy i cały czas musiałem wymusić to ciągle trzymając przekręcony kluczyk i po odpaleniu mocno trząsło samochodem i leciał siwy śmierdzący dym z rury.

Dopiero po lekkim dodaniu gazu przestało trząść i obroty tak jakby się wyrównały. Czasem też zdarza się coś takiego że po odpaleniu samochodu obroty sobie skaczą od 900 do 1000 obrotów np. na 30 sekund potrafią wzrosnąć obroty do 1000 i później spaść do 900.

Przed chwilą porobiłem Diagnostykę vagiem.

Starałem się zrobić według tego artykułu [Audi A4] Sprawdzanie sprawności termostatu i czujników

w miarę zimny silnik

01 007

bf9f1e138911.jpg

17 003

b82e60449dc2.jpg

na cieplym po zrobieniu logów które są na samym dole

01 007

6c44f0475ed1.jpg

17 003

31f496ac9e14.jpg

zrobiłem autoscan i pokazał takie błędy

2 Faults Found:

17994 - Engine Mount Solenoid Valves (N144/N145): Short to Plus

P1586 - 35-10 - - - Intermittent

17664 - Engine Coolant Temp Sensor (G62): Open or Short to Plus

P1256 - 35-10 - - - Intermittent

1 Fault Found:

65535 - Internal Control Module Memory Error

00-00 - -

4 Faults Found:

01274 - Air Flow Flap Positioning Motor (V71)

41-00 - Blocked or No Voltage

00604 - Potentiometer Positioning Motor for Air Flow Flap (G113)

30-10 - Open or Short to B+ - Intermittent

00716 - Air recirculation Flap Positioning Motor (V113)

41-10 - Blocked or No Voltage - Intermittent

00735 - Potentiometer in Positioning Motor for Air recirculation Flap (G143)

30-00 - Open or Short to B+

1 Fault Found:

01332 - Door Control Module: Passenger Side (J387)

49-10 - No Communications - Intermittent

1 Fault Found:

01332 - Door Control Module: Passenger Side (J387)

49-10 - No Communications - Intermittent

4 Faults Found:

01332 - Door Control Module: Passenger Side (J387)

49-10 - No Communications - Intermittent

01561 - Left Rear Door

59-10 - Can't Unlock - Intermittent

01561 - Left Rear Door

60-10 - Won't Safe - Intermittent

01561 - Left Rear Door

61-00 - Won't De-Safe

3 Faults Found:

01317 - Control Module in Instrument Cluster (J285)

49-10 - No Communications - Intermittent

00466 - Control Module for Steering Column Electronics (J527)

49-00 - No Communications

00858 - Connection: Radio ZF Output to Antenna Amplifier

36-10 - Open Circuit - Intermittent

tutaj wrzucam wszystkiej moje bloki z engine

bdc487082bb1.jpg

zrobiłem też logi podczas jazdy dzięki który mam nadzieje powiecie pare słów o stanie moich pompowtrysków

VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

mam zamiar kupić 4 świece żarowe tylko nie wiem jakiej firmy mam kupić i mam też zamiar kupić czujnik g62 tylko słyszałem że najlepiej oryginalny(podobno około 80-100zł) ale szukałem na allegro i nie znalazłem żadnego tak drogiego. Najdroższe były chyba po 30-40 zł... jakiej firmy jest oryginalny czujnik g62? może to właśnie te które są na allegro...

pomóżcie ludzie naprawić mi mój samochód. Jak myślicie po wymianie świec i czujnika będzie poprawa? proszę po przejrzeniu tego wszystkiego co wrzuciłem powiedzieć mi co mam uszkodzone i jak to naprawić.

---------- Post dopisany 06-01-2013 at 15:20 ---------- Poprzedni post napisany 05-01-2013 at 18:28 ----------

żyje jeszcze to forum?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swiece narazie zostaw w spokoju . czujnik kup nowy w ASO kosztuje tak jak pisałes 100PLN i wymien termostat .pokasuj wszystkie błedy i powtórz skanowanie po kilku dniach . zrób logi stayczne z bloku 1 3 4 7 13 18 23 i dynamiczne z bloku 1 3 8 10 11 i BS 3 11 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po czym stwierdziłeś że muszę też wymienić termostat? do tej pory na innych forach nikt mi nie kazał tego robić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poradzil sobie ktos w końcu z tym bledem?

01317 - Control Module in Instrument Cluster (J285)

49-10 - No Communications - Intermittent

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po czym stwierdziłeś że muszę też wymienić termostat? do tej pory na innych forach nikt mi nie kazał tego robić

różnią się wskazania z czujnika G2 (zawyżone w stosunku do G62) i czujnika G62 na zimnym chłodnym silniku ale po rozgrzaniu silnika już te wartości są w granicach dopuszczalnej tolerancji czyli różnica pomiędzy wskazaniami z G2 i G62 to tylko 3*C przy dopuszczalnych 5 *C. Jeśli na rozgrzanym silniku obydwa czujniki będą miały takie wskazania mieszczące się w zakresie tolerancji a mimo to nie osiągną wartości w granicach 90*C to termostat też masz do wymiany bo obecny już przepszcza czynnik chłodzący za wcześnie.

Wojtek a tego błędu nie da się skasować ? Gdyby nie było połączenia z zegarami to silnik by Ci gasł po sekundzie od odpalenia bo immo by go wyłączało przy kompletnym braku komunikacji ze sterownikiem silnika - tak przynajmniej mi się wydaje :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sztomel nic sie nie dzieje.

Wbij ten nr bledu nawet tuta na forum.

Bardzo duzo osob go posiada i nic nie moze z tym poradzic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile może kosztować termostat do mojego audi a4 b6 130km awx 2002r 1.9tdi i jaki ma symbol czy numer katalgowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...