Skocz do zawartości
IGNOROWANY

BDV 2.4 cos rzezi po odpaleniu !! POMOCY cos z paska klinowego !!


Lukasz-85

Rekomendowane odpowiedzi

Witam otoz mam problem odnosnie silnika BDV. Po uruchomieniu silnika dopoki sie nie zagrzeje (i nie chodzi tu 0 90c) cos z paska klinowego rzezi tzn. wymienilem pompe wspomagania ale nie pomoglo. W trakcie wymiany na zdjetym pasku cisza spokoj. Na zalozonym jak lyzka po betonie jak juz sie rozgrzeje jest ok slychac to jeszcze w momencie dodawania lekko gazu (zanim auto zacznie reagowac na gaz). Prosze o pomoc nie wiem co wymieniac. Pozdrawiam :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba było zakręcić kołami pasowymi bez paska , powinno być słychać które koło powoduje hałas.

Opcje które zostały to alternator ,sprężarka klimy , łożysko wiskozy , rolka napinacza .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , weź gdy silnik będzie pracował spryskaj pasek klinowy wodą ponieważ to wyeliminuje to głośną prace paska , miałem kiedyś w mojej 80 tak samo i się okazało że pasek klinowy miał kiepskiej jakości gumę i strasznie skrzeczał tak jakby się jakieś łożysko rozpadało spryskałem go wodą i szybka diagnoza pasek klinowy , kupiłem nowy założyłem i problem znikną raz na zawsze a też myślałem że alternator albo pompa albo jeszcze coś innego .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej uzycie wody nic nie pomoze zauwazylem jak juz pochodzi i sie rozgrzeje to cihco jeste ale z rana w garazu tak wkur.... ze nie da rady jechac. Zreszta to jest powod dla ktorego jezdze bez radi w chwili obecnej. A moze ktos wie czy da rady zregenerowac lozysko pompy klimy i alternatora poza tym audi chodzi pieknie a to dziadostwo spac mi nie daje a nadmienie pasek contitech nowy wymieniony 500km temu a wczesniej to samo .......mam nadzieje ze to ostatni tydzien tego dziwnego dzwieku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łożyska alternatora się wymienia na nowe praktycznie każdy mechanik ci to zrobi co do klimy to nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...