Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zmiana z VAN na osobowy


talib1990

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

kupiłem dziewczynie peugeota 206 z 2003 roku.

jest zarejestrowany jako VAN ale już go kupiłem normalnie z kanapą, bez żadnej kratki

jak wygląda procedura zmiany aby auto było pełnoprawnym samochodem osobowym ?

Dodam, że akurat jej się przegląd kończy więc chciałbym to za jednym zamachem zrobić z przeglądem rocznym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli normalnie stacja diagnostyczna i przeglad auta,tam ci wszystko diagnosta powie.

pod warunkiem ze spelnia wszystkie wymagania tzn pasy itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwsze słysze ze warsztat musi fakture wystawic, niewazne kto zdemontuje kratke i zamontuje pasy kanapy itp, najwazniejszy przeglad, stacja diagnostyczna wystawia papier a pozniej do komunikacyjnego zeby w dowodzie wpis zrobili

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i właśnie stacja diagnostyczna albo warsztat z nią współparcójący musi wystawić najpierw taką fakturę na przebudowę czyli wymontowanie kraty, założenie siedzeń, pasów itd(cena około 150 zł) i dopiero diagnosta robi przegląd(99 zł) i z tymi papierami do wydziału komunikacji po nowy dowód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i właśnie stacja diagnostyczna albo warsztat z nią współparcójący musi wystawić najpierw taką fakturę na przebudowę czyli wymontowanie kraty, założenie siedzeń, pasów itd(cena około 150 zł) i dopiero diagnosta robi przegląd(99 zł) i z tymi papierami do wydziału komunikacji po nowy dowód.

Potwierdzam, musi być kwit.

Nawet jeżeli auto fabrycznie było wyposażone w te elementy (pasy, fotele, itd), to warsztat pisze na fakturze: "demontaż przegrody części bagażowej; samochód fabrycznie wyposażony w 5 miejsc i pasy na wszystkich 5 miejscach siedziących". U mnie na fakturce było 50 zł brutto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwsze słysze ze warsztat musi fakture wystawic, niewazne kto zdemontuje kratke i zamontuje pasy kanapy itp, najwazniejszy przeglad, stacja diagnostyczna wystawia papier a pozniej do komunikacyjnego zeby w dowodzie wpis zrobili

:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok rozumiem, to mi szef akurat wystawi taką fakturę:decayed:... a czy jak pojadę na stacje to ten przegląd przy zmianie kwalifikacji pojazdu będzie też przeglądem okresowym... czy będę musiał zapłacić za jedno a za chwile za drugie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robisz jeden przegląd po zmianie obojętnie czy poprzedni jest jeszcze ważny pół roku czy już się kończy, po zmienie muis być nowe badanie zrobione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...