Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Opilki w czesci ssacej

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

:hi:

Czy minimalne opilki aluminium w czesci ssacej a dokladnie zatrzymujace sie na gumowym kolanku przed egr sa czyms normalnym ?

spotkal sie ktos z czyms takim ?

za pomoc wielkie dzieki

:hi:

---------- Post dopisany at 17:05 ---------- Poprzedni post napisany at 16:49 ----------

Przy okazji jak ktos wie prosze napisac czym roznia sie swiece dogrzewacza plynu od zwyklych o ile sie roznia :decayed:

Opublikowano

Nie są niczym normalnym, świadczą o zbliżającej się awarii turbiny i na Twoim miejscu przyjrzał bym sie temu z bliska.

Co do świec to są inne świece - inna średnica, długość itd.

Opublikowano
  • Autor

Problem polega na tym ze turbina 10 tys temu byla regenerowana. Oleju nie puszcza wag wykazuje ze pompuje tez odpowiednio.

Podejrzanych dzwiekow brak.

Jak pierwszy raz zauwazylem te opilki odeslalem turbine do servisu Panowie stwierdzili ze z nia wszystko w porzadku...

Jakis inne pomysly ?

dodam ze wczesniej jak mialem stare turbo nie zwrocilem uwagi czy te opilki tam byly wydaje mi sie ze nawet nie zagladalem w te miejsce.

Jak sprawdzalem szczelnosc swojego ic jeszcze na starej turbawce przy okazji czyscilem go bezyna ekstrakcyja po akcji czyszczenia gdy wylewalem bezyne w plynie znajdowaly sie opilki aluminium... a ze moj ic byl nieszczelny kupilem uzywany orginal ktorego tez mylem no i z niego rowniez wyplynely drobne opilki ... :shock3:

Co do swiec dzieki wielkie za info

Opublikowano

To w takim razie może są to ślady po wcześniejszej awarii turbo...

Opublikowano
  • Autor

czy takie opilki moga zaszkodzic silnikowi ? aluminium jest dosc miekkie i sa naprawde wielkosci "brokatu"

Opublikowano

Nie wiem, ale nic nie zaszkodzi wyjąć i przeczyścić dolot. Zawsze to jakieś ryzyko jest że porysuje gładź cylindrów

Opublikowano
  • Autor

ok jutro zabieram sie do czyszczenia

dzieki za porady machina

---------- Post dopisany 16-01-2013 at 18:42 ---------- Poprzedni post napisany 14-01-2013 at 20:17 ----------

Nie chce zakladac nowego tematu wiec zapytam tutaj. Jako ze pytalem o swiece dogrzewajace jakie sa zastanawia mnie czy w b5 po 2000 roku byly tez oprocz 3 swiec dogrzewajacych plyn chlodniczy montowane nagrzewnice elektryczne w kokpicie? ma ktos pojecie na ten temat ? czy wlasnie swiece grzejace plyn zastepowaly nagrzewnice elektryczne ? ktore stosowano w starszych modelach.szukalem dzis u siebie od strony kierowcy tam gdzie powinny isc kable zasilajace ta nagrzewnice ale niestety nic nie znalazlem. jak dowiedziec sie czy mam ta "elektryczna nagrzewnice" ?

Opublikowano
ok jutro zabieram sie do czyszczenia

dzieki za porady machina

---------- Post dopisany 16-01-2013 at 18:42 ---------- Poprzedni post napisany 14-01-2013 at 20:17 ----------

Nie chce zakladac nowego tematu wiec zapytam tutaj. Jako ze pytalem o swiece dogrzewajace jakie sa zastanawia mnie czy w b5 po 2000 roku byly tez oprocz 3 swiec dogrzewajacych plyn chlodniczy montowane nagrzewnice elektryczne w kokpicie? ma ktos pojecie na ten temat ? czy wlasnie swiece grzejace plyn zastepowaly nagrzewnice elektryczne ? ktore stosowano w starszych modelach.szukalem dzis u siebie od strony kierowcy tam gdzie powinny isc kable zasilajace ta nagrzewnice ale niestety nic nie znalazlem. jak dowiedziec sie czy mam ta "elektryczna nagrzewnice" ?

Świecę dogrzewające płyn w B5, Nagrzewnice elektryczne w B6. Tyle w temacie:wink:

Opublikowano

kolego,nie wiem czy to nakieruje cie w jakimkolwiek stopniu na rozwiazanie twojego problemu i czy swoj problem moge porownywac do twojego ale spotkalem sie z podobna sytuacja, tzn w zeszlym roku podczas regeneracji turbiny zadzwonil do mnie czlowiek ktory to robil i powiedzial ze na kierownicach turbiny sa powtapiane opilki aluminium,pozniej mechanik powiedzial ze jedyna czescia aluminiowa w silniku z ktorej moglo to sie znalezc sa tloki, obecnie jestem w trakcie wymiany silnika, lada dzien bede mial rozgrzebany swoj stary slupek (BVA) i obejrze tloki. pozdro

Opublikowano
kolego,nie wiem czy to nakieruje cie w jakimkolwiek stopniu na rozwiazanie twojego problemu i czy swoj problem moge porownywac do twojego ale spotkalem sie z podobna sytuacja, tzn w zeszlym roku podczas regeneracji turbiny zadzwonil do mnie czlowiek ktory to robil i powiedzial ze na kierownicach turbiny sa powtapiane opilki aluminium,pozniej mechanik powiedzial ze jedyna czescia aluminiowa w silniku z ktorej moglo to sie znalezc sa tloki, obecnie jestem w trakcie wymiany silnika, lada dzien bede mial rozgrzebany swoj stary slupek (BVA) i obejrze tloki. pozdro

Ale kolego jak sam napisałeś Ty miałeś ślady alu na kierowniczkach (to część gorąca turbiny) i to jest z wydechu. A kolega ma te slady alu w dolocie (część ssąca) To zupełnie co innego :wink:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.