Skocz do zawartości
IGNOROWANY

subwoofer, głośnik niskotonowy nie gra tak jak powinien


grze

Rekomendowane odpowiedzi

witam

mam a4 2001 awx, saloon, ze standardowym zestawem chorus,

wczoraj zauważyłem że to nagłośnienie nie jest takie jak przedtem, po dokładnym przysłuchaniu się (podgłaszanie, przyciszanie, lewy, prawy) stwierdziłem ze subwoofer nie działa, dzisiaj otworzyłem bagażnik i stwierdziłem że membrana od głosnika wibruje, reaguje na korektę basów, ale to nie jest to co przedtem, gdy słucham muzyki na około 18 na skali (skala basów na 2+), da się zauważyć że muza wydobywa się głównie z drzwi, gdzie wcześniej ewidentnie basy dochodziły z półki czyli subwoofer, a i w lusterku wstecznym wcześniej widziałem jak obraz wibruje od basów teraz tego efektu nie ma.

Nie wiem co się stało, dlaczego? Nic przy samochodzie ostatnio nie zmieniałem, zestaw zawsze działał poprawnie.

Za wszelkie sugestie i pomoc dziękuje z góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to mnie nie pociesza

ale on gra tylko cicho, jest możliwość żeby jakoś to sprawdzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można spróbować z innym wzmakiem , lub na krótko pod któryś z przednich głośników podłączyć:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra a jak go wymontować? trzeba wyciągać półkę wewnątrz samochodu?

ciężko to zrobić? bo zatrzaski pozostawiają wiele do życzenia, przynajmniej ja miałem takie doświadczenia-łamią się na potęgę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

przepraszam że dopiero teraz, ale nie było mnie w domu.

Zdjąłem tą kratkę z głośnika, zobaczyłem śrubki, ale niestety nie da się w ten sposób wyciągnąć głośnika, sam głośnik spokojnie bym wyciągnął, ale on jest w swojej obudowie. Myślę że bez ściągania całej półki się nie obejdzie... tylko jak to bezpiecznie zrobić?

Ten głośnik wciąż gra, ale tak na około 20% Zauważyłem również że przewaga basów jest w przednich drzwiach, tak jakby coś się pozamieniało, nie wiem czy to możliwe, może mi się tak wydaje dlatego że ten właśnie niskotonowy trybi tylko na około 20% ale jak na korektorze zmienię dźwięk tylko na tył, bez przodu, jest dwukrotnie ciszej jak z przednimi głosnikami.

spotkał się już ktoś z podobnym problemem?

dziękuje z góry za wszelką pomoc

Czy to może być wina tylnego głośnika? wzmacniacz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego też mam system audio z aktywnym tyłem i u mnie sub też słabo gra :whistling: siedząc jako kierowca bas jest najbardziej odczuwalny z głośników przednich drzwi, oczywiście sub na półce z tyłu też tam "robi swoje", ale nie słyszę go za bardzo z tej pozycji. Gdy w korektorze zmienię dźwięk na sam tył, to robi się ciszej, niż przy ustawieniu samego przodu. Wydaje mi się że ten typ po prostu tak ma... tzn. podstawą są głośniki w przednich drzwiach, które dają mocny dźwięk i bas, a te z tyłu i sub są tak jakby dopełnieniem tego. Jak chcesz bardziej usłyszeć głośniki z tyłu i sub to załóż wzmacniacz od bose :naughty: Wiele osób to przetestowało i różnica jest duuża, nawet na seryjnych głośnikach.

---------- Post dopisany at 10:26 ---------- Poprzedni post napisany at 10:24 ----------

Ehh :doh: dopiero teraz przeczytałem pierwszego posta. Jednak nadal myślę, że powinieneś spróbować wymienić wzmak na bose...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie te same objawy. Tylko że ja zauważyłem różnice z dnia na dzień, jakieś 10 dni temu, wg mnie jest coś nie tak, jeżdże tym samochodem blisko 3 lata, zawsze slucham muzyki, wiem jak niektóre piosenki dawały efekt na skali około 18, teraz tego nie ma, wczesniej definitywnie słyszałem tył z przodem, teraz tylko przód... tak jakbym miał głośniki tylko z przodu. Gdzie znajdę jakieś info na temat wymiany wzmacniacza na bose?

---------- Post dopisany at 10:39 ---------- Poprzedni post napisany at 10:33 ----------

Blachu ja wcześniej nawet nie myślałem o zmianie nagłośnienia bo to co miałem było wystarczające...teraz lipa, tylko przód.

---------- Post dopisany at 10:41 ---------- Poprzedni post napisany at 10:39 ----------

Tylko pytanie co jest nie tak. Może ktoś zna jakiegoś speca/elektronika/caraudio z którym mógłbym się skonsultować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj masz info na temat wymiany nagłośnienia na bose: http://a4-klub.pl/audi-a4-b6-b7-132/all-b6-b7-etap-stage-pierwszy-drugi-zmiany-wzmacniacza-bose-79668/

Tak w skrócie to wyrzucasz stary wzmak, zakładasz ten od bose. Musisz kupić kostkę/wtyczkę do tego wzmaka. Następnie przepinasz kilka pinów z starej kostki do nowej (lutowanie kabli).

Tak wygląda wzmak bose: http://imageshack.us/a/img43/1073/zdjcie3242.jpg a tak wtyczka: http://a4-klub.pl/audi-a4-b6-b7-153/nowa-wtyczka-kostka-wzmacniacza-bose-254362/

Ogólnie wszystko co potrzebne kupisz na forum.

A co do konsultacji z jakimś specem to może uzupełnij dane w profilu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyczytałem ze tylne głośniki pracują na wzmacniaczu kt znajduje się w bagażniku, a przednie grają na radiu, jeśli coś nie tak z tyłem tzn że coś nie tak jest z wzmacniaczem. Muszę pomyśleć nad wymianą, zaraz sprawdzę czy są jakieś części dostępne.

Nawet nie zauważyłem że brakuje danych... wcześniej wszystko było :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli pogorszylo sie nagle to jest jeszcze jedno wytlumaczenie - MRÓZ :-) Jak twoje auto stoi na mrozie to membrany glosnikow sa twarde i zwlaszcza glosnik basowy gra nie tak jak powinien... U mnie zawsze rano w mrozne dni glosniki falszuja, a wiem co mowie bo zawodowo sie zajmuje dzwiekiem na codzien...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety nie, samochodzik garażowany, raczej to nie to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety nie, samochodzik garażowany, raczej to nie to

masz do mnie jakieś 120 kilosów , wrazie cuś mam wzmaka bose do sedana , kostke tyż jak jesteś zainteresowany to zapraszam na pw:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam komplet do sedana BOSE - z wiazka kompletna :decayed:

Jak mowisz ze nie graja tylne glosniki i sub to sprawdz wzmacniacz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grają tylko ciszej, jakby ktoś mi sam tył przyciszył... i mam teraz niezłą zagwozdkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz czy masz napiecie w wzmacniaczu, jesli tak to podmien wzmacniacz albo idz na calosc :decayed: wymien wszystko na lepsze :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napięcie to 12.4V no i chyba będę musiał wymienić, na początek wymienię sam wzmak

dzięki

a i jeszcze jedno, jakby ktoś wiedział jak wymontować tylny głośnik z półki, byłbym wdzięczny.

---------- Post dopisany at 14:15 ---------- Poprzedni post napisany at 13:33 ----------

dziękuje chłopaki za pomoc, za naświetlenie temetu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...