Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana rozrządu w B6 1.8 T - BFB


mareqww

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Kopię, kopię i nie mogę znaleźć informacji dotyczących wymiany rozrządu w 1.8T BFB 163HP (silnik ma przejechane >200 tyś i nie mam pewności kiedy i co mogło być wymienione):

- czy jest to pasek czy łańcuch (na stronie Intercars są i paski i łańcuszki pod ten silnik :-( ?

- co należy wymienić, a przede wszystkim jakich producentów części należy użyć (wymiana u znajomego mechanika - serwis odpada)

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

(wymiana u znajomego mechanika - serwis odpada)

Ważne żeby się na tym znał i miał odpowiednie narzędzia.

Ostatnio był temat jak znajomy machanik włożył wahacz z b5 do b6 :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.8T ma pasek ale jak już tak Cię to interesuje to łańcuszkiem są spięte wałki i tam zagląda się dopiero wtedy jak łańcuch głośno się odzywa :decayed:

Też mam BFB i w książce serwisowej jest zapis że pierwsza wymiana po 180tyś km. :naughty: ...ja zmieniałem przy 178tyś :kox:

  • Pomoc techniczna 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co z częściami - jakich producentów, bo to jest bardzo istotne i wpływa na koszty

(wychodzę z założenia że to co najdroższe nie musi być najlepsze, a zakupy robię w Intercarsie - allegro odpada)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5h?:D przeciez tam jesr pracy na max 3h :D bez sciagania pasa przedniego ;) wystarczy go odchylic i masz dostep wszedzie ;)

P.s Marek wymien odrazu wszystk, napisz do Hammera ma on w bardzo dorbej cenie ori rozrzady ;) bedziesz wiedzial przynajmniej co masz....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał - ja robię też ok 5h razem z pompą wody, a robię niepierwszy raz, tak więc nie rozpędzaj się:) Potem odpowietrzenie układu, ustawienie zderzaka to lamp - to trochę schodzi;)

5h?:D przeciez tam jesr pracy na max 3h :D bez sciagania pasa przedniego ;) wystarczy go odchylic i masz dostep wszedzie ;)

P.s Marek wymien odrazu wszystk, napisz do Hammera ma on w bardzo dorbej cenie ori rozrzady ;) bedziesz wiedzial przynajmniej co masz....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja 2 lata temu placiłem za paski, pompe wodna i napinacz 1050zł brutto z wymianą, ja chcesz to moge jutro napisać symbole(conti/rouville)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po co kupowac zamienniki jak teraz ori sa niewiele drozsze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz ceny troche poleciały w dół wiec za 800zł powinienes miec juz komplet razem z robotą. A co do czasu to 5h jest normalnym czasem aby wszystko zrobic jak nalezy, a z odchylaniem pasa przedniego i takie dłubanie to h..j nie robota.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komplet INA kosztuje jakieś 340zł do tego pompa wody 100zł no i rbocizna tak minimu 250zł i wcale dużo nie wychodzi:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko uważaj kto Ci to robi. Znajomy oddał Golfa GTI do wymiany drążków stabilizatora. Gdzie w Golfie masz lewy i prawy to założyli mu dwa lewe :) I potem coś dziwnie jechał, pojechaliśmy na zbieżność to jak gościu zobaczył to nie wierzył :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komplet INA kosztuje jakieś 340zł do tego pompa wody 100zł no i rbocizna tak minimu 250zł i wcale dużo nie wychodzi:wink:

za 340zł to kupisz komplet ale bez napinacza gazowego, wiec dolicz jeszcze około 230zł ;)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komplet INA kosztuje jakieś 340zł do tego pompa wody 100zł no i rbocizna tak minimu 250zł i wcale dużo nie wychodzi:wink:

za 340zł to kupisz komplet ale bez napinacza gazowego, wiec dolicz jeszcze około 230zł ;)

pozdrawiam

Chyba się jednak mylisz kolego:whistling: Nie jestem pewny ale jutro to sprawdzę:wink:

Sprawdz sobie na allegro z czego składa się zestaw 520 018110 :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak tak:whistling: 530018110.jpg To jest zestaw 530018110 no i jest w nim też napinacz hydrauliczny jak widzisz. Widocznie sporo przepłaciłeś:good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...