Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Regeneracja lamp, bixenon - gdzie?


Czarnybeduin

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem ze światłami w B6'ce. Mam oryginalny xenon jednakże, świeci on bardzo źle, dodatkowo lampy parują. Chciałbym zrobić lampy raz a porządnie tzn. zregenerować odbłyśnik, skleić ponownie lampy, wypolerować klosz i zmienic żarniki. Widziałem coś na forum apropo bi-xenonu. Czy w B6 był taki zakładany fabrycznie? Jaki byłby koszt regeneracji takich lamp (żarniki nowe już kupiłem więc tego nie wliczam) plus przeróbka lamp na bi-xenon? Jest może na forum jakaś osoba która mogłaby się odpłatnie podjąć takiej regeneracji i przeróbki czy muszę szukać jakiejś firmy?

Korzystając z okazji, że założyłem nowy temat zadam jeszcze kilka pytań chodzących mi po głowie: :)

-chciałbym zmienić podświetlenie rejestracji na ledowe, czytałem, że wsadzać żarówki led nie ma sensu bo potem problemy, czy całe lampki do podświetlenia rejestracji od modelu chyba A6 (dobrze pamiętam?) o których była mowa na forum pasują plug&play?

-nie kontaktują mi dobrze przełączniki od szyb, macie może jakieś zdjęcia jak rozebrać przełącznik żeby poprawić w nim styki? nie mam pojęcia jak się za to zabrać ;/

-próbował może ktoś wstawić do B6 avant siłownik do otwierania/zamykania tylnej klapy z przycisku? jest to możliwe?

Dzięki z góry za odpowiedzi i pomoc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popraw temat watku, teraz chcial bym troszke sprostowac to co napisales, nie ma zarowek bixenonowych, bixenony to nic innego jak zwyly reflektor soczewkowy z zarnikiem xenonowym tylko ze w odbłyśniku soczewki jest taka przysłonka sterowana elektromagnesem, szkła możesz sobie sam wypolerowac, lampe skleic tak samo, odbłysnika raczej nie opanujesz sam, ewentualnie mozesz poszukac na portalach ogłoszeniowych jakis uszkodzonych lamp i przelozyc graty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież ja nie pisałem nigdzie nic o żarówkach bixenonowych i doskonale wiem o tym co piszesz ;) Nie chcę sam polerować, nigdy tego nie robiłem a nie chcę się uczyć na dobrych lampach. Wolę dać zarobić komuś a potem samemu być zadowolonym z efektu, dodatkowo jak sam napisałeś odbłyśnika sam nie zrobię a chciałbym zrobić wszystko raz a porządnie, mieć spokój z lampami i cieszyć się dobrym oświetleniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem już mu obszerne PW, czekam aż odpisze :) Obecnie moje lampy świecą conajmniej źle. Jeździłem jakiś czas temu vectrą c na bixenonie i światła były z*ajebiste! W nocy jedno mrugnięcie drogowymi i od razu każdy zjeżdzał no i poza tym drogę oświetlały świetnie.

Panowie a co z resztą moich pytań? Zna ktoś może odpowiedź? :)

Ps. Jestem pod wrażeniem ilości wiedzy jaką można nabyć na tym forum, wszystko konkretnie bez marudzenia. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Otwocku (20km) od Warszawy są goście którzy tym się zajmują, na forach innych marek polecają, znajdziesz namiar na googlach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...