Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana koła pasowego alternatora ina


m_ajor91

Rekomendowane odpowiedzi

nie wymieniałem ale mnie też to chyba czeka więc pozwolisz że się wpisze i poobserwuję porady :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja się własnie dlatego nad tym zastanawiam. Tylko ja nie jestem na 100% pewny czy to to. U mnie jest na zimnym taki nie głośny ale dobijający pisk.

Najpierw jak siedziałem w samochodzie myślałem że to zegary tak piszczą bo w starym golfie był podobny dźwięk jak się zatarło takie coś w liczniku. Jak sie stoi obok samochodu i podniesie maske to słychac własnie z okolic altka tylko nie jestem na 100% czy to jest to. Jak wymienisz to się okaże czy to to piska. Boje sie troche jeszcze czy nie pompa wspomagania ale wolałbym altka.

Z drugiej strony zastanawiałem sie czy nie taniej kupić używany alternator czy to sprzęgiełko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lepiej wymienic sprzęgiełko, bo kupisz używany alternator i może być też uszkodzone sprzęgiełko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do odkręcenie sprzęgiełka wymagany jest specjalny klucz

KLUCZ SPRZĘGŁA ALTERNATORA BOSCH VW AUDI MERCEDES (2899221923) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

w środek wkładasz torx aby zablokować ośkę alternatora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega wyzej pisał albo taki klucz

KLUCZ DO ALTERNATORA BOSCH M10 DŁUGI 113 MM Sklep Internetowy TOOLMAR.PL

No i chyba bez demontażu przodu to ciężko będzie z braku miejsca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zapytam jeszcze tylko takie objawy jak wcześniej napisałem daje to sprzęgiełko? czyli własnie takie piszczenie na zimnym silniku? Tzn u mnie po kilkunastuminutach to cichnie ale chyba nie w 100%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ........

ale to sprzęgiełko można bardzo łatwo sprawdzić domowym sposobem .......

1- Poluzować napinacz paska - z ciągnąć pasek ze sprzęgiełka -

bierzemy z metr jakiegoś wężyka (ja stosuje wężyk z kroplówki i daje rade...:decayed: ) zakładamy od spodu na sprzęgieło jeden koniec wężyka do jednej ręki drugi do drugiej tak aby można było rozpędzić wirnik ...i nagle trzymamy mocno dociągnięty wężyk do góry hamując sprzęgiełko a a wirnik ładnie się nam kreci podczas gdy sprzęgiełko stoi w miejscu ..

Jeśli tak jest to sprzęgiełko jest dobre

A jeśli nie potrafimy zatrzymać wężykiem sprzęgiełka i kręci się razem z wirnikiem to do wymiany

Moze ktoś pomyśli ze to śmieszne ale działa na prawdę ......:thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to sprzęgiełko powinno w jedną stronę kręcąc zaciskac się na ośce wirnika i obracać wirnikiem a w drugą stronę luźno obracać czy poprostu przy pewnych obrotach dopiero zaciskać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to sprzęgiełko powinno w jedną stronę kręcąc zaciskac się na ośce wirnika i obracać wirnikiem a w drugą stronę luźno obracać czy poprostu przy pewnych obrotach dopiero zaciskać?

To sprzęgiełko działa podobnie jak zębatka w kole w rowerze wolnobieżce...tylko trochę ciężej i nie "cyka " nic..

Jeśli Cię dobrze zrozumiałem to chodzi Ci kiedy hamować to sprzęgiełko tym wężykiem....

Jak mocno rozpędzisz wirnik (w prawo jak wskazówki w zegarku patrząc od sprzegiełka)

dopiero hamujemy, albo nawet można w drugą stronę kręcić sprzęgiełkiem za pomocą tego wężyka i powinno dać radę .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok :thumbup1:

---------- Post dopisany at 14:10 ---------- Poprzedni post napisany at 14:06 ----------

to jeszcze jedno. To koło będzie pasowało rózniez do altka od AFNa? bo w spisie na aukcji niema a tu kolega autor watku ma polifta dlatego pytam. czy to sa uniwersalne do altków z grupy VAG?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok :thumbup1:

---------- Post dopisany at 14:10 ---------- Poprzedni post napisany at 14:06 ----------

to jeszcze jedno. To koło będzie pasowało rózniez do altka od AFNa? bo w spisie na aukcji niema a tu kolega autor watku ma polifta dlatego pytam. czy to sa uniwersalne do altków z grupy VAG?

Do AFN alternator 120A BOSCH szukaj sprzegiełka INA o mumerze ... F-552699.02

Takie coś

SSL26962.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzyj sobie jak to wymieniają w serwisie.

---------- Post dopisany at 15:00 ---------- Poprzedni post napisany at 14:57 ----------

Jak nie chcesz zdejmować przodu to poluzuj napinacz, zdejmij pasek i wykręć sobie alternator i działaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na filmiku widac że gość kluczem pneumatycznym odkręcił bez problemu a mysle że jakby ośkę czymś przytrzymac to i dokręcił by tym samym sposobem. Tylko do takich zabaw żeby nie zdejmować przodu trzeba by zdejmować przód. Bo jak tak patrze to mając ten klucz obyło by się bez zdejmowania przodu i wyjmowania altka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...