Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Alkantara w fotelach (sztuczny zamsz) a4...


luklago

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z fotelem a mianowicie przedarłem alkantarę, która jest wszyta w fotel (w środku alkantara po bokach skóra). Szukam na forum, googlach info na temat koloru - ewentualnie kogoś kto ma do sprzedania taki materiał i nie mogę znaleźć. Są podobne kolory, ale nie wiadomo na 100% czy jest to samo. Mam B6 z 2002 avant. Może ktoś wie gdzie kupić do niego ten "sztuczny zamsz", może miał ktoś problem właśnie z tym materiałem.

Ps: byłem u gościa obszywającego fotele i powiedział że ma za wymianę chce 300 (dwa siedziska w fotelach przednich) + materiał 500zł! bo jest bardzo drogi. Widzę, że ceny są ok 20zł za mb (1,5m2) czyli jakiś kosmos mi powiedział - a może to jest całkiem inny materiał, inna grubość. Proszę o info jeśli ktoś miał do czynienia z tym materiałem. A może ktoś poleci godnego tapicera z okolic Rzeszowa (zostawiam samochód i sam wyciąga fotele, obszywa siedziska - wymienia w nich alkantarę)?

Z góry dzięki i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest alcantara i "alcantara". Jak przyniósł mi facet próbnik kolorów do zrobienia mebli na chatę to siadłem z wrażenia jak sobie porównałem kawałek "alcantary" z allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego jesli chcesz kupic alkantarę to podjedż sobie do Krasnego koło Rzeszowa mają tam duży wybór materiałów samochodowych.Ja osobiście kupowałem tam materiał na podłokietnik (dobrałem taki sam), Firma Anika Krasne 748. Jeśli szukasz dobrego tapicera obok tej firmy jest gość co zajmuje sie obszywaniem tapicerki samochodowej. Dokładnego adresu nie znam. Poszukaj w google. Drugą firmę masz w Stobiernej koło Rzeszowa oni też obszywają fotele samochodowe. Ps. Ceny materiałow tapicerskich są w granicach od 20-30 zł za mb. Także gość wciska ci kit o takich cenach alkantary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także gość wciska ci kit o takich cenach alkantary.

nie wciska kitu ostatnio kupowałem oryginalną alkantarę w cenie 400zł mb.

kiedyś kupiłem na allegro kawałek niby alkantary po 20zł-to nawet nie było czarne tylko wpada w niebieski-w aukcji napisane czarne

oczywiście ten materiał z allegro ma inną grubość-nie ukłąda się tak fajnie jak oryginalna alkantara, i przede wszystki ma inną (gorszą )ścieralność

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za info, w sobotę widziałem alcantare z allegro u kolegi i szczerze nie polecam - nie ma porónania z tym co dostałem u jako próbkę u tapicera. Trzeba jednak dopłacić do jakości :) - będę jechał do Rzeszowa to wstąpię do Krasnego i popytam co i jak. Tymczasem Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także gość wciska ci kit o takich cenach alkantary.

Nie wiesz - nie pisz !

Kolega ma fotele z materiału produkowanego przez Alcantara Spa. i nie porównuj tego do chińskiego materiału za 20 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także gość wciska ci kit o takich cenach alkantary.

Nie wiesz - nie pisz !

Kolega ma fotele z materiału produkowanego przez Alcantara Spa. i nie porównuj tego do chińskiego materiału za 20 zł.

Mało tego. Z tego co widzę na tym próbniku to sama nazwa "alcantara" jest zastrzeżona przez firmę Alcantara S.p.A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak bylo jest i bedzie - po prostu jakosc musi kosztowac

szczegolnie w dzisiejszych chinskich czasach :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...