Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak podnieść zawieszenie i poprawic komfort jazdy?


Sylek19

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam Audi a4 b6 1.9 TDI 130KM 2001r auto ma zbyt niskie zawieszenie, na nierównościach co chwile zaczepiam plastikowa osłoną która jest pod śilnikiem teraz podczas zimy jest to szczególnie uciążliwe! Szczerze mówiac jestem laikiem w mechanice, wiem tylko tyle że mam czerwone sprężyny i auto jest bardzo twarde pod przednią osłone silnika weszla by możę paczka papierosów jest tam z 10 cm prześwitu! Tył jest wysoko ale też ma czerwone sprężyny! Niedawno kolega zakupił takie audi ale on ma chyba normalne zawieszenie i autko poprostu płynie po drodze! Moje pytanie jak, gdzie i za ile mogłbym wymienic zawieszenie na takie jakie ma mój znajomy, aby auto podniesc troche z przodu i poprawic komfort jazdy??? Co trzeba wymienic aby było OK?

Jak by ktos mógł troche doradzic był bym bardzo wdzięczny, pozdrawiam Sylwek!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u ciebie albo siedzi gwint ze tak nisko jest ,albo amorki padly i sprezyny sie "zbiegly" heheheh tutaj podobny problem http://a4-klub.pl/zawieszenie-13/pomozcie-prosze-niskie-zawieszenie-1be-251501/

gumy nie wiele pomoga, dodatkowo zmniejszy skok sprezyny i bedzie twardo

a kolego chce poprawic komfort,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdż w kodach wyposażenia z książki serwisowej albo na wlepce w bagażniku jaki masz zawias. Pewnie będzie to 1BE lub 1BV. Jeśli tak to bez trudu znajdziesz na forum chętnych na zamianę na seryjne 1BA i masz miękko oraz 25-30 mm wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie najpierw sprawdź co tam siedzi i jeśli 1be to bez problemu zamienisz.

Napisz do roberto333 on taki właśnie myk robił niedawno to Ci napisze co i jak

wysłane z Commodore 64

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdż w kodach wyposażenia z książki serwisowej albo na wlepce w bagażniku jaki masz zawias. Pewnie będzie to 1BE lub 1BV. Jeśli tak to bez trudu znajdziesz na forum chętnych na zamianę na seryjne 1BA i masz miękko oraz 25-30 mm wyżej.

Kolega napisał wyraźnie że sprężyny koloru czerwonego więc nie oryginalne więc odczyt kodu nic mu nie da. Kup sprężyny i amorki ori albo 1BE dla mnie idealne albo 1BA wyższe i bardziej miękkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...