Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Tuning podzespołów komputera: czyli nasze sugestie, porady, testy i porównania.


Rekomendowane odpowiedzi

A ja mam pytanie z innej beczki.

Planuję zmiany w mojej wiekowej skrzyneczce:) dawno nie siedzę w temacie, wiec wszystkiego nie ogarniam.

Potrzebuję dobrej płyty, myślałem o asrock z97 pro4 i do tego fajnego procka, coby ładnie się kręcił. i tak: myślałem o i5 4790K, czy lepiej dozbierać i zainwestować w serię i7? Dodam, że nie jestem jakimś maniakiem gier, ale za to dużo wykorzystuję PSa do obróbki zdjęć w plikach RAW. Doradzi ktoś coś? A może inna płyta? Aha, no i możecie też polecić jakieś dobrego RAMY:) na początku myślę o 8gb, w przyszłości coś jeszcze dokupić:)

Z góry dzięki za pomoc i doradę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dorwałem w dobrej cenie pamięć RAM Kingston HyperX SAVAGE 2x8GB 2400 MHz. Mam problem z ustawieniem odpowiedniej częstotliwości w Biosie UEFI. Moja płyta to ASUS Z87-C i teoretycznie obsługuje ona pamięci o częstotliwości do 2800MHz. Gdy ustawiam częstotliwość na 2400 MHz z napięciem 1,65V to po ponownym rozruchu komputer cały czas się resetuje. Przy przywróceniu 1600MHz wszystko wraca do normy, lecz działa na niższej częstotliwości. W jaki sposób ustawić częstotliwość aby wykorzystać możliwości tej pamięci??

pam.jpg
Edytowane przez Krumak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie potrzebuję laptopa, który dość sprawnie poradzi sobie z Sony Vegas.

Wymagania najważniejsze dwa:

1. Matowy ekran

2. Ekran 14-16 cali

Coś możecie doradzić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech to będzie max 3 500zł.

Ewentualnie jak nie laptop to PC ale tu cena niższa ze względu na brak mobilności tego urządzenia ;)

PC powiedzmy 1500-2000 - coś da radę ?

Edytowane przez marec-ki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę tego składam. Taki średniej jakości PC to sama stacja 2800 i będziesz zadowolony, oczywiście plus peryferia monitor itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy warto zmienić Asusa GTX970 na Asusa GTX980??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie,970 ogarnie wszystkie gry.Po przesiadce różnicy mocnej nie odczujesz a cena jest sporo wyższa.Czekaj na 980Ti i na radki serii 3xx.

Wysłane z LG G Flex2

Edytowane przez chudy13101980
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pancie pojawił mi się problem dziwnych lagów, spike`ów w grach, przy np. uruchamianiu aplikacji, przelączaniu okien przeglądarki, YT, - takie ułamkowe przywieszki.

W grach spadki FPSów o różnych wartościach w nieregularnych odstępach.. Nic mi już nie przychodzi do głowy.

WIndows 8.1 - syfu nie ma. Sterowniki aktualne.

Podpowiedzcie coś. Mówcie czego potrzeba i wklejam. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerzuce MK X na SSD i zobacze.

Problem nie wystepuje to za kazdym razem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coraz więcej parametrów świadczy przeciw SSD. Nie takie to dobre jak miało być.

http://www.dobreprogramy.pl/SSD-nie-do-kopii-zapasowych-wystarczy-fala-upalow-by-utracic-zapisane-dane,News,62920.html

Edytowane przez POWER-KRIS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chłopaki pogoniłem swoją kartę Gigabyte Radeona R9 280X z 3GB na pokładzie i szukam czegoś do max 550zł była w miare cicha dało się na niej pograc w aktualne gierki w rozdziałce HD+ i aby mało prądu ciągnęła. gram jak juz to w CS:Go Diablo 3 Wolfenstein (ten najnowszy) moze skusze się na BF4 i GTA5. Pomóżcie jutro wysyłam swojego radka bo sprzedałem i potrzebuje szybko coś wstawić. Tak mocną kartę sprzedałem bo nie jestem maniakiem gier i jak gram to srednio raz na 2 tygodnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to sobie w stopę strzeliłes bo GTA V ma ostre wymagania.

Może używki trafisz Gtx 770.Mam i na razie wszystko idzie, ale następna min 4GB ramu musi być.

Przesadziłem, nie da się.

Może GTX 760 lub R9 270 ale to już minimalna konfiguracja.

Swoją drogą dobra była ta R9 280X?

Edytowane przez POWER-KRIS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra dobra była ale ja potrzebowałem kasy oraz marnowala sie u mnie. bo prawie wogole nie gram..


i5-2500K , 8HB ramu dobra płyta Ashrocka i zasilacz Corsair CM750W wiec reszta nie taka zła. ale grafa mi tak poteżna, za taką cene (280X) nie potrzebna. i szukam. czegoś na nowych już GPU w nowszej technologii mniejszych i mniej prądożernych


a radek 7870 OC z 2GB na pokładzie nie bedzie optymalnym rozwiązaniem? wersja od Gigabyte ma takie samo chłodzenie jak w R9 280X WIndforce 3, wiec powinna być w miare cicha i chłodna?.


co bedzie lepsze i czy opłaca się dopłacic prawie stówę. Gigabyte Radeon HD7870 2048MB DDR5 Windforce 3x VS Gigabyte Radeon HD7950 3GB DDR5 Windforce 3x ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę złotych wyżej i jest 7970.

No ale 7870 BF4 pociągnie, GTA V nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedzmy że 7870 wersje OC chodzą po około 500-520zł natomiast 7950 to koszt juz ok. 600zł i więcej. którą warto wybrać? w full HD i tak nie zamierzam grać bo nie mam takiego monitora. dokładając pare złotych więcej do 7970 i wyjdzie że nie musiałem sprzedawać swojego R9 280X... także cena zamyka się w przedziale 500- 600zł max


ok wziąłem kartę Gigabyte Radeon 7950 WF3 http://allegro.pl/gigabyte-7950-wf3-oc-gw-jak-280-3-gry-gratis-i5355818950.html czytałem, że pierwsze rewizje były lepsze i dobrze kręcą się. Poza tym jestem zadowolony z tego systemu chłodzenia autorstwa Gigabyte tj. Windforce 3x bo w IDLE mam naprawdę cicho pod biurkiem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...