Skocz do zawartości
IGNOROWANY

wpadajacy pedal hamulca


Thomas28

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zauważyłem przy mym autku A4B5 tdi że przy hamowaniu auto ma słabe hamulce. Jak stoje na postoju z odpalonym silnikiem i wcisne pedał do konca to delikatnie widać jak schodzi w dół. Zaznacze że nic nie grzebałem, nic nie robiłem tam. Płyn jest. Jaka może byc przyczyna? Zapewne wiele. pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapowietrzony blok ABS lub tylne zaciski

albo wszystko naraz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam u siebie to samo. hamulec na postoju powoli wpada ale nie tak do końcaa w podloge, a jak pare razy wcisne pedał to jest u samej góry i jak trzymam wcisniety to znow opada ( gdy pedał tak opada przy wciskaniu jednakową siłą VAG pokazuje cały czas takie same ciśnienie - dziwna sprawa) płyn wymieniłem i odpowietrzałem kilka razy, pompe VAGiem tez. może pompa przepuszcza? jak ja sprawdzic panowie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego, dlaczego nie czytasz chociażby pierwszej strony działu o hamulcach?

tu masz link do wątku, jeżeli masz jakieś pytania to śmiało ale według mnie tu jest już dużo wyjaśnione i opisane

http://a4-klub.pl/uklad-hamulcowy-96/pedal-hamulca-wpada-wymianie-tarcz-przednich-258701/

gdybyś miał cokolwiek zapowietrzonego pedał zrobiłby się gumowy a nie opadał bez końca..

---------- Post dopisany at 20:07 ---------- Poprzedni post napisany at 20:03 ----------

mam u siebie to samo. hamulec na postoju powoli wpada ale nie tak do końcaa w podloge, a jak pare razy wcisne pedał to jest u samej góry i jak trzymam wcisniety to znow opada ( gdy pedał tak opada przy wciskaniu jednakową siłą VAG pokazuje cały czas takie same ciśnienie - dziwna sprawa) płyn wymieniłem i odpowietrzałem kilka razy, pompe VAGiem tez. może pompa przepuszcza? jak ja sprawdzic panowie?

powoli, możesz sprecyzować te określenie?

bo ogólnie rzecz biorąc z tego co wiem tak bardzo powoli powinien opadać..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powoli tzn że: na postoju, gdy wcisnę mocno pedał to wciska sie lekko tak około 1/2 skoku pedału(powiedzmy ze normalna reakcja) a następne dalej przytrzymująć mocno na pedale opada on o jakąś połowe skoku jaka zostałą do ziemi i trwa to ok 3 sekundy. W czasie jazdy podczas mocnego hamowania tez jest podobne odczucie czyli jak mocno hamuje to pierwsze pedał lekko sie wciska do pewnego momentu a następnie jeszcze powoli schodzi w dół. I nie uwarzam za normalne że po kilkukrotnym wciśnieciu hamulec powinien sie ,,napompować''. Generalnie ta przypadłośc nie jest jakaś strasznie uciążliwa podczas jazdy bo auto hamuje aczkolwiek wydaje mi sie że troche tępawo ale uważam że na pewno cośjest nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja stawialbym na pompę hamulcowa, w moim przypadku było praktycznie tak samo i wymiana pomogła. Dla pewności możesz jechać na stacje diagnostyczna i sprawdzić skuteczność hamulców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymieniałeś kolego sam pompe? masz możę jakieś wskazówki co do wymiany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do wymiany to nie ma problemu.

Masz dwa przewody hamulcowe do odkrecenia.

Do tego nie pamietam juz czy dwie czy trzy sruby mocujace pape do serwa wyciagasz i wkladasz.

Ja sie nie bawilem z tym tak bo kupilem cale servo wyciagnelm i wsadzilem.

Tragedii w robocie nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzieki kolego za info , nie rozbierłem tego nigdy dlatego chcialem wiedziec czy jakies niespodzianki sa, ale widze dam rade bez problemu. pompa abs nie zapowietrzy sie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pompa abs nie zapowietrzy sie?

owszem, zapowietrzy sie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co wyczytałem to nie bedzie problemu z odpowietrzeniem pompy abs bo vag obsługuje taką funkcje w moim aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzałeś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, slychac pompe po wejsciu w odpowiedni blok w vagu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz podac procedure ?

masz ESP ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

procedura taka jak podawana na forum, przez Ciebie kolego tez, esp mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli ok, bedzie dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...