Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zmiana komputera


simsonek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam Audi A4 z silnikiem 1.9 TDI z oznaczeniem AFF czyli 75KM. Słyszałem że jest to bliźniacza konstrukcja AHU który ma 90KM. Pytanie moje jest takie: czy jeżeli zmienie komputer co jest na podszybiu z obecnego na ten z AHU to czy będe miał 90 KM ? Jeżeli nie to w takim razie gdzie jest różnica ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o nieco wiecej niz 75KM bo tyle to stanowczo za mało na takie auto :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dobrze pamiętam to jedyna roźnica jest w sofcie , turbo ,wtryski i reszta to bliźniak 1Z/AHU

po programie okolice 110 PS są jak najbardziej osiągalne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AFF od 1Z/AHU rozni sie tylko slabszym softem ECU i slabszymi wtryskami. Poza tym nie ma zadnej roznicy. Opcje sa nastepujace:

1. Wtryski od 1Z/AHU + ECU =90 KM

2. To co masz + PROGRAM = 90-100 KM

3. Wtryski AFN+Turbo AFN+ECU=110 KM

4. Wtryski AFN+Turbo AFN+ECU+PROGRAM=130-140 KM

Ewentualnie wieksza rzeźba ale to juz nieoplacalne raczej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wymiana samego komputera nic nie da mam rozumieć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AFF od 1Z/AHU rozni sie tylko slabszym softem ECU i slabszymi wtryskami.

1Z/AHU/AFF to te same wtryskiwacze ... 028130201 J lub G

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam teraz w samochodzie komputer o numerze 028906021EA a mam do kupienia i chce wstawić 028906021GM lub 028906021F

Przejdzie coś takiego czy nie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem nowy komputer a tu niespodzianka. Sprzedawca zapewnił że immo jest wyłączony więc teoretycznie wypinam stary wpinam nowy i powinno działać, a nie działa. Przekręcę kluczyk i szybko miga kontrolka z immo i nie działa. Mam troszkę rozwalony kluczyk i jak na starym komputerze immo czasem nie za łąpał to migała ale wolniej. Czy możliwe jest to że jak bede próbował uruchomić auto kluczykiem bez transpondera to sie odpali ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komputer został podłączony. Zmiana jest bardzo odczuwalna :D Siedział komputer 028906021EA

teraz wsadziłem 028906021F od A4 b5 1Z. Za 95 zł zrobiłem sobie 90KM z 75KM :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hahaha to juz do 110km niedaleka droga zaniedlugo bedziesz odczuwal kolejny brak mocy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na nowym kompie przejechałem juz ponad 1000km i zauważyłem że jak chce uruchomić silnik to po przekreceniu kluczyka zapalają sie wszystkie kontrolki przy czym kontrolka od swiec tylko mrugnie. Słychać cyknięcie i znów sie zapala. Po uruchomieniu przez ok. 30 sekund falują obroty miedzy 850-1000. Na starym komputerze tego nie było, po uruchomieniu tylko przez chwile były wyższe obroty ale to wydawalo sie normalne w przeciwienstwie do obecnego falowania. Jak myślicie, co trzeba sprawdzić lub ewentualnie przestawić ?

---------- Post dopisany 09-03-2013 at 17:20 ---------- Poprzedni post napisany 08-03-2013 at 16:14 ----------

Nikt się nie wypowie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...