Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

1.9 TDi Nagrzewanie silnika zimą

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
Panowie, co ma do nagrzewnicy elektrycznej tryb ECON bo jakos nie zauważyłem różnicy. Codziennie rano, gdy wyjeżdżam wystarczy chwila i już nagrzewnica działa i leci ciepłe powietrze nie ma na to wpływu czy tryb ECON jest załączony czy nie. Wole jeździć cały czas na załączonej klimie bo wysusza wnętrze i smaruje sprężarkę. A co do termostatu to u mnie w lato spadała temperatura na postoju do 70*c więc wymieniłem i było ok dopóki nie przyszedł mróz i też ciężko mi uwierzyć, że w dieslu i tym bardziej z visco w zime temperatura może nie spadać na postoju. Sprawdzałem to już w różnych autach, pytałem kolegów którzy maja inne diesle np mercedesy czy ople i każdy odpowiadał, że nie trzyma im temperatury- wiec czy wszystkie maja niesprawne termostaty?

Econ ma to do dodatkowej nagrzewnicy ze majac wlaczony ten tryb jednostka klimatronic wylacza grzalke. Widac to na vagu w blokach pomiarowych

Wysłane z mojego MT11i

Pewnie masz racje, tylko ja jestem przekonany na 100% że u mnie niezależnie od tego trybu rano po odpaleniu za moment leci ciepłe powietrze i słychać przekaźnik który załącza ta nagrzewnice i czuć spadek napięcia. A z ciekawości które to bloki pomiarowe?

Opublikowano

Wiadomo że na postoju spadnie wskazówka z 90*C bo taki już urok diesli.

Wystarczy włączyć ogrzewanie na HI na postoju i to jest moment i spadnie na 70*c.

Tak czy inaczej powinni podwiesić takiego posta - że jak wachlują obroty góra dół to wymiana termostatu i ew. czujnika a wszystkie posty juz kasować bo co rok to samo... :facepalm:

Opublikowano
Panowie, co ma do nagrzewnicy elektrycznej tryb ECON bo jakos nie zauważyłem różnicy. Codziennie rano, gdy wyjeżdżam wystarczy chwila i już nagrzewnica działa i leci ciepłe powietrze nie ma na to wpływu czy tryb ECON jest załączony czy nie. Wole jeździć cały czas na załączonej klimie bo wysusza wnętrze i smaruje sprężarkę. A co do termostatu to u mnie w lato spadała temperatura na postoju do 70*c więc wymieniłem i było ok dopóki nie przyszedł mróz i też ciężko mi uwierzyć, że w dieslu i tym bardziej z visco w zime temperatura może nie spadać na postoju. Sprawdzałem to już w różnych autach, pytałem kolegów którzy maja inne diesle np mercedesy czy ople i każdy odpowiadał, że nie trzyma im temperatury- wiec czy wszystkie maja niesprawne termostaty?

Econ ma to do dodatkowej nagrzewnicy ze majac wlaczony ten tryb jednostka klimatronic wylacza grzalke. Widac to na vagu w blokach pomiarowych

Wysłane z mojego MT11i

Pewnie masz racje, tylko ja jestem przekonany na 100% że u mnie niezależnie od tego trybu rano po odpaleniu za moment leci ciepłe powietrze i słychać przekaźnik który załącza ta nagrzewnice i czuć spadek napięcia. A z ciekawości które to bloki pomiarowe?

Bez nagrzewnicy to nie możliwe że tak szybko leci ciepłe powietrze. Ta nagrzewnica pobiera bardzo duzo prądu. Przy -25 to nawet w trasie przy niedużych prędkościach ciężko zagrzać do 90 i to jest normalne.

Opublikowano

YOGII3000 chyba nie doczytałeś, ja po prostu pisze, że moja nagrzewnica elektryczna załącza sie bez względu na tryb ECON, słychać co jakiś kilka sekund przekaźnik który ja załącza i po prostu grzeje:)

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.