Skocz do zawartości
IGNOROWANY

kontrolka akumulator , silnik gaśnie i ciężko odpala


dero686

Rekomendowane odpowiedzi

To zacznę od poczatku , mam nowy akumulator odpowiedni do alternatora , jakieś 2tyg temu zaświeciłą mi się inspekcja servisowa (stwierdziłem że później wjadę na kompa do warsztatu (od oleju to zaświeci się inspekcja OIL ? bo juz nie pamiętam , a SERVISOWA inspekcja też jest ustawiana na ileś kilometrów czy wyskakuje jak jest jakiś błąd?) .

Dzisiaj jadę sobie do 140km/h hamuję chcę wyprzedzać a tu muł nie idzie do przodu , patrzę pod maskę daje gazu a geometria turbiny stoi . wraca do domu nagle turbina zaświstała to dałem gazu porządnie 2bieg też do końca , nagle świeci się kontrolka akumulatora obrotomierz na zero i silnik gaśnie :shock3: i teraz niepamietam czy jak przekręcę zapłon to wszystkie kontrolki gasna czy akumulatora świeci się aż do odpalenia ? kręcę go ze 30sek zaczyna przepalać na jeden gar jeszcze chwila i z trudem odpalił , wróciłem do domu i teraz zastanawiam się co AFN robi . od czego zacząć? na kompie pokaże błędy wszystkie ? pokaże że coś z alternatorem , i zaworkiem od turbiny ? czy trzeba sprawdzać to inaczej , jeśli na kompie pokaże to jutro jade do serwisu .

Dodam że narazie co było robione przy silniku to chip na 140km (coś z tym nie tak ? było to robione w niemczech w servisie) , potem w pl (rozrząd wszystkie rolki napinacze , te od alternatora i napinacze też) i ostatnio uszczelka pod głowicą .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od czego zacząć? od podłączenia VAGa, inaczej z wróżenie z fusów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok turbina stałą pokazywał błąd zaduzę ciśnienie dołądowania , przeczyściłem geometrie turbiny i nadal zaduze ciśnienie , jak jest chip na 140km to on dodaje ciśnienie też może dlatego bład pokazuje ?

jak dam gazu i odpuszczę to coś szumi , czy to sprzęgiełko/rolka od alternatora patrząc od góry ma luz od alternatora do chlodnicy i spowtrotem ? czy powinno sztywno stać ? bo umnie ma luz jakieś 2mm , idzie zdjać pasek nie zdejmujac chłodnicy i sprawdzić to sprzęgielko ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...