Skocz do zawartości
IGNOROWANY

2.5tdi AFB - Problem! Napinacz??


Spartan_Wroc.

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie kurw@... jest problem :facepalm: Na wstępie dodam, że w aucie robiłem wszystko na czas wraz z hydrauliką, wałkami, odmą, rolkami i tym wszystkim co awaryjne w afb/akn...

Takie cykanie mam że ja pier@!le :doh: Najpierw myślałem, że może znowu vp ale dźwięk wyraźnie z zza chłodnicy dobiega...chyba napinacz :eusathink:

Dodaje nagranie - w realu dźwięk jest taki jak od początku do 0:08... później za blisko dołożyłem tel i głośnik charczy... Jakieś rady, sygestie?

Darmowy hosting plików, zdjęć i obrazków - Hostuje.net

Jutro mam plan żeby zrzucić front i będę próbował zlokalizować problem... Ale to wszystko pod chmurką także zależy od pogody :thumbdown:

Załamany Spartan_Wroc.

Pozdrawiam!:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spartan_Wroc, słabo słychać na tym filmiku. Jeśli cyka, głośno, od razu po odpaleniu, to obstawiam napinacz łańcuszka pompy oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyka głośno...nasila się wraz z obrotami. Jutro jak pogoda pozwoli to nagram coś lepszego może... no i zajrzę co tam się dzieje :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spartan_Wroc, słabo słychać na tym filmiku. Jeśli cyka, głośno, od razu po odpaleniu, to obstawiam napinacz łańcuszka pompy oleju.

Dokładnie. W tym przypadku lepiej autem nie jeździj, bo rozpiździsz łańcuszek, ciśnienia Ci braknie i dopiero bajzlu w silniku narobisz, bo nie będziesz miał smarowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no... na tyle to ogarnięty jestem, jak coś nie halo to auto stoi i czeka na reanimacje. Dostane bez problemu ten napinacz? Rozrząd muszę zrzucać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwny ten dźwięk, jakby coś obcierało, skoro są podejrzenia o łańcuszek zdejmować miskę i patrzeć,.

chyba że masz taka małą kamerkę żeby przez korek spustowy spojrzeć, może tez jakieś opiłki są w oleju???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jeśli to napinacz to łańcuszek luźny i pewnie to on się tak klamocze. Na alledrogo nie widzę tego napinacza :thumbdown: a w aso pewnie cena mnie zabije :doh:

Kamerki nie mam...a olej świeży, opiłków raczej nie powinno być

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam w ogóle dostępu do filmiku... :facepalm: Jak obcieranie słychać, to zrzucaj miskę i patrz, czy czasami łańcuch nie pizga o prowadnice. Od dołu wszystko dojrzysz. Wrzuć ten filmik nie wiem, na YT albo na coś ogólnodostępnego.

---------- Post dopisany at 21:45 ---------- Poprzedni post napisany at 21:43 ----------

No jeśli to napinacz to łańcuszek luźny i pewnie to on się tak klamocze. Na alledrogo nie widzę tego napinacza :thumbdown: a w aso pewnie cena mnie zabije :doh:

Ja też się bałem, że zejdę na zawał jak usłyszałem cene za dwie uszczelki podstawy dekla chłodniczki oleju i simmering na wał, jak zdjąłem 3/4 ryja łącznie z połową silnika i zjechałem sankami na dół. Jak zobaczyłem fakturę na 73zł, to się ze śmiechu nie mogłem uspokoić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jeśli to napinacz to łańcuszek luźny i pewnie to on się tak klamocze. Na alledrogo nie widzę tego napinacza :thumbdown: a w aso pewnie cena mnie zabije :doh:

Kamerki nie mam...a olej świeży, opiłków raczej nie powinno być

Nie wiesz jakie skarby można znaleźć w naszych miskach, nawet po wymianie wałków... Czyściłeś miskę i cały układ po tym zabiegu? :wink: zdejmij miskę, będziesz widział, jak prowadnica będzie poryrana, to łańcuch o nią wali i jesteś w domu.

---------- Post dopisany at 21:50 ---------- Poprzedni post napisany at 21:47 ----------

No mam, faktycznie :facepalm: głośno to w h*j :shock3: zrzucaj miskę, na pierwszy rzut "ucha" to łańuszek pompy oleju jak dla mnie. Hydraulika odpada - bardziej by klepało jak tarło i zwiększało tarcie razem z obrotami. BTW - długo Ci kręci coś :eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do aso się dodzwonię w sobotę? Mam pytać jak coś o ślizg/prowadnicę i napinacz tak?

Jakieś numery z etki?

Miski nie czyściłem :facepalm:

Jak sobie pomyślę o grzebaniu przy tych temp to mi się odechciewa :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do aso się dodzwonię w sobotę? Mam pytać jak coś o ślizg/prowadnicę i napinacz tak?

Jakieś numery z etki?

Miski nie czyściłem :facepalm:

Jak sobie pomyślę o grzebaniu przy tych temp to mi się odechciewa :facepalm:

Dziękuję dobranoc. Łańcuch od "skarbów" też mógł już po piździe dostać. Nic na razie nie zamawiaj. Jak masz garaż, to podnoś ryja jak tylko możesz, zrzucaj miskę i paCZ co Ci się tam wydarzyło, dopiero potem myśl co masz począć, nie zamawiaj części pochopnie. To są tylko nasze domysły i wstępne ustalenia co MOGŁO pójść. Współczuję Ci...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie chciałem się zorientować jak cenowo wyjdę teoretycznie za części, bo robocizna własna... ale szczerze to się uspokoiłem trochę, myślałem że będzie gorzej :whistling: a garażu brak niestety na tą chwile...tylko podwórko :facepalm: tylko będę z rana motał jakieś kobyłki i działam :wink: chyba że przymrozi to będę czekał na garaż albo cieplejsze dni :doh: a w międzyczasie będę upalał szwagrowi primere :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie chciałem się zorientować jak cenowo wyjdę teoretycznie za części, bo robocizna własna... ale szczerze to się uspokoiłem trochę, myślałem że będzie gorzej :whistling: a garażu brak niestety na tą chwile...tylko podwórko :facepalm: tylko będę z rana motał jakieś kobyłki i działam :wink: chyba że przymrozi to będę czekał na garaż albo cieplejsze dni :doh: a w międzyczasie będę upalał szwagrowi primere :grin:

Szwagrów trza lać :decayed: chyba, że spoko jest, to primere na zimnym do odcięcia :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby było potrzeba to jakąś tam zniżkę załatwię w ASO wrocław, jak będzie coś konkretnego, może nie dużo, ale zawsze coś :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szwagier dobry ziom :wink: ...Kaju, oświeć mnie jeszcze... Mam nadzieję, że wystarczy zrzucenie tylko dolnej misy żeby się dobrać do tego? Górnej nie muszę ruszać?

---------- Post dopisany at 22:32 ---------- Poprzedni post napisany at 22:29 ----------

Jakby było potrzeba to jakąś tam zniżkę załatwię w ASO wrocław, jak będzie coś konkretnego, może nie dużo, ale zawsze coś :wink:

Dzięki wilekie :wink: będę pamiętał :wink:

---------- Post dopisany at 22:47 ---------- Poprzedni post napisany at 22:32 ----------

Sprawdziłem ceny u gajosa:

napinacz - 83.25,-

listwa prowadząca/ochronna - 39.46,-

uszczelka - 63.10 ,-

+ olej, filtr :wink:

Jeśli się potwierdzi diagnoza to będę dziękował Bogu na kolanach :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szwagier dobry ziom :wink: ...Kaju, oświeć mnie jeszcze... Mam nadzieję, że wystarczy zrzucenie tylko dolnej misy żeby się dobrać do tego? Górnej nie muszę ruszać?

Szczerze powiem, że nie wiem, ale jak tak przypominam sobie widok silnika z dołu to nie wiem, czy nie będziesz musiał z nim wyjechać kawałek do przodu, żebyś miał tam jakiś dostęp, także bogu jeszcze nie dziękuj, rozbierz, zdiagnozuj, w międzyczasie dowiedz się jak właśnie z wymianą napinacza, bo ja nie pamiętam jak to tam wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę w etce to zrzucenie dolnej miski powinno wystarczyć... Ale dzisiaj chyba nie podziałam, -6stC :thumbdown: Posłuchałem już trochę dzisiaj skąd dobiega dźwięk i rzeczywiście dobiega z dolnej części silnika.

---------- Post dopisany at 14:00 ---------- Poprzedni post napisany at 09:48 ----------

Znalazłem filmik na youtube z uszkodzonym napinaczem paska wielorowkowego... dźwięk identyczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaju do zdjecia miski trzeba odkręcić cały stabilizator, silnika nie trzeba ruszać,.

zciągaj miske i patrz, tak naprawdę żeby ją zdjąc to godzinka roboty,.

---------- Post dopisany at 08:17 ---------- Poprzedni post napisany at 08:15 ----------

Z tego co widzę w etce to zrzucenie dolnej miski powinno wystarczyć... Ale dzisiaj chyba nie podziałam, -6stC :thumbdown: Posłuchałem już trochę dzisiaj skąd dobiega dźwięk i rzeczywiście dobiega z dolnej części silnika.

---------- Post dopisany at 14:00 ---------- Poprzedni post napisany at 09:48 ----------

Znalazłem filmik na youtube z uszkodzonym napinaczem paska wielorowkowego... dźwięk identyczny

przecież to inny silnik to 1.9 co ty tam słyszysz??? szumi pasek tylko,.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ten link zapodałem :doh: ociepli się to zrzucam michę i nie będziemy gdybać... :wink:

Kudalty a orientujesz się jak z ewentualną wymianą napinacza, jak z dostępem, jakieś schody/kruczki? :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...