Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Skrzypi przy skręcie kierownica

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Skrzypienie kierownicy przy skrecie w prawo lub w lewo jak zapale silnik i ma wspomaganie to tak sie dzieje coto moze byc?moze czeba posmarowac?

Opublikowano

może się dzieje tylko nie słyszysz. W takich sytuacjach najlepiej podjechać na szarpaki. Chyba że ktoś dostanie jasnowidzenia i będzie wiedział od razu nie widząc nawet samochodu . :wink:

Opublikowano

Witam. U mnie też tak się dzieje ale nie zawsze i nie wiem od czego to zaależy. Z nasłuchiwania wstępnie typuję ze te odgłosy dochodzą w okolicach przegubów krzyżakowych kolumny lub też na połączeniu kierownicy z taśmą.

Opublikowano

Witam.

Panowie nawet byście nie powiedzieli jak potrafi przenosić dźwięk -pisk po kolumnie kier.

ja miałem podobny problem :

Kazdego dnia przy obracaniu kierą (silnik zapalany jak i wyłączony) popiskiwało tak jakby jałowa guma o gume .Popiskiwanie znikało po chwili i w danym dniu już było spokuj Też zaczęło mnie już to wkur....ć. Czytałem już różne wypowiedzi na ten temat .

Po rozkręcałem pod kierą wszystko ..plastiki-taśme próbowałem psikać w niektóre miejsca podejrzane i co bez zmian .

A dodam jeszcze ze wahacze końcówki łączniki Nowe-ORI Lem wiec to nie wchodziło w grę .

Pwenego dnia postanowiłem znów powalczyć z tym popiskiwaniem

przeglądnołem pod autem magiel i okolice wejścia do grodzi i nic .

Więc ponownie odkręciłem osłonę pod kierą( bezpieczników -przekaźników) i odkręciłem śrubę zabezpieczającą z suwanie sie przegub z wałka maglownicy...dokładnie to ...

image.jpg

Z sunołem przegub i sprawdzam obracając kierą czy popiskuje ....

Co sie okazało ze cisza , żadnego pisku .

Przy tej operacji należy pamiętać by nie za bardzo dużo kręcić w koło kierą bo można zerwać taśmę , jak również tej samem pozycji ponownie zamontować kierę ( Mnie sie pomyliły obroty kierą i musiałem demontować poduchę-kierę i ustawiać taśmę w odpowiednią pozycję by się nie zerwał podczas maksymalnego skrętu...)

Więc został odpowiedzialny za popiskiwanie magiel.hm pomyslałem

nic tu nie zrobię , nic tam nie da się psiknąć ....

postanowiłem zmatować z powrotem wszystko i jeździć dalej z popiskiwaniem ....

podczas montażu zauważyłem ze mam problem nałożenia krzyżak na wałek magla .Jakby coś naprężało go..

Popuściłem 4 śrubki ..te ok 3-4mm

image.jpg

bez problemu nałozyłem przegub na wałem ,zakręciłem zabezpieczającą śrubę krzyzaka, po dokręcałem popuszczobe 4 sruby

poskładałem wszysko jak ma być i co???

:banan:

Cisza do dnia dzisiejszego i oby tak było jak naj dłuzej

Reasumując mój przypadek ...

popiskiwanie wydobyłało się z wałka maglownicy moim zdaniem przez jakieś naprężenie podczas montażu...Inaczej nie umie tego wytłumaczyć :wink:

Może w podobnym przypadku ktoś sprubuje podobnego zabiegu i uda mu się wyeliminować popiskiwanie z okolicy kolumny kiery....

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
Skrzypienie kierownicy przy skrecie w prawo lub w lewo jak zapale silnik i ma wspomaganie to tak sie dzieje coto moze byc?moze czeba posmarowac?

i co,znalazłeś przyczynę?

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

U mnie pojawiło się to samo jakiś czas tewmu takie popiskiwanie, i trwało jakieś 2 dni i znikło. Dziś znowu się pojawiło, więc postanowiłem to sprawdzić. Podniosłem auto do góry i ucichło. Jak opuściłem na glebę to dalej wyje. Wygląda na to, że dzieje się tak tylko pod obciążeniem. Czyżby któryś wahacz?

Opublikowano

wina wachaczy!!!

myslalem, ze wspomaganie, ze łozyska, ze sprezyny a sie jednak okazału wachacze (tylko nie pamietam czy doł czy gora) ale wymieniłem na wszelki wypadek wszystkie..

Opublikowano

U mnie też popiskiwalo,mechanik wstrzyknal jakiś smar w te gumy przy wahaczach i ucichlo.Jakiej firmy wahacze zalozyles?

wysłane za pomocą tapki

  • 4 lata później...
Opublikowano
Dnia 10.02.2013 o 14:05, OLIVER napisał:

 

Reasumując mój przypadek ...

popiskiwanie wydobyłało się z wałka maglownicy moim zdaniem przez jakieś naprężenie podczas montażu...Inaczej nie umie tego wytłumaczyć :wink:

Może w podobnym przypadku ktoś sprubuje podobnego zabiegu i uda mu się wyeliminować popiskiwanie z okolicy kolumny kiery....

Trochę odkopię temat. Dużo z tym roboty? U mnie jest taka sytuacja, że kierownica piszczy jak robi się ciepło. Nie ukrywam dość irytujący dźwięk. Miał ktoś taki problem?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.