Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Xenon gaśnie i włącza się


ruks

Rekomendowane odpowiedzi

Czasami zdarza się że lewa lampa mijania gaśnie na chwilę (1-2 sekundy) i włącza się ponownie, co to może być? czyżby zbliżał się koniec żarnika? Lampy to ORI xenon w B6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najprawdopodobniej zarnik , druga mozliwosc to ze zasilanie nie kontaktuje , np zabrudzony wtyk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak pisałeś prawdopodobnie zbliża się koniec żarnika, najlepiej wymienić oba na raz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie to przetwornica ktora jest wbudowana w lampe tak wlasnie dawala o sobie znac...zrobilem szybka zamianke(na probe) lewa/prawa i problem juz nie wystepowal.niestety zanim do tego doszedlem zakupilem zarniki:( a potem jeszcze przetwornice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten problem . Rozwiązanie wymiana żarników D1S . 1.5 h bez demontarzu zderzaka. Wystarczy prawa strona rozebrać obudowę filtra , lewa trochę więcej dłubania odkręcamy zbiorniczek płynu hamulcowego i rozpinamy kilka kostek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozamieniaj żarówki prawa/lewa i wyjdzie czy to jest na żarówki czy przetwornicy, zmiana żarówek to z 30min 2 górne śruby wykręcasz a dolne tylko popuszczasz :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady, jak będzie chwila czasu to spróbuję zamienić, narazie rzadko się to zdarza i zawsze załącza powtórnie więc tragedii nie ma :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie migała lampa prawie 4 miechy a potem padła przetwornica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam podobny przypadek, może ktoś doradzi.
Gaśnie mi lewy xenon, a czasem mam wrażenie, że gasną oba na sekundę czy dwie. Błędów brak. Przez chwilę myślałem, że to coś z czujnikiem zmierzchu, bo na ustawieniu "auto" gasły częściej niż na włączonych światłach mijania.
Dzieje się tak dłuższą chwilę. Po kilku dniach było w porządku na powiedzmy 3 tygodnie i znów sytuacja się powtarza. Co ciekawe, gasną głównie przy jeździe po mieście (mam wrażenie, że często kiedy zmieniam bieg z 1 na 2) - przed wczoraj zgasły dobrych kilka razy w ciągu 10 minut. Na osiedlu żona jeździła w tą i z powrotem, a ja stałem i lampiłem się w auto i nic nie gasło !
Wczoraj również jechałem w nocy dobrą godzinę i ani razu nie gasły. :kox: wft?
Wydaje mi się, że gdyby to żarnik się kończył, to mrugał by ciągle + zmieniłaby się jego barwa. A u mnie nie mruga, a barwa jak najbardziej ok.
Miał ktoś taki przypadek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązałem problem. Szukałem wiecie co do czego, że może czujnik zmierzchu, przełącznik itp
Po prostu żarnik się powoli kończył. Wymienione i problem zniknął. Żałuję tylko, że przez tyle dwa miesiące tylko szukałem problemu i męczyłem przetwornice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...