Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Szarpanie przy puszczaniu pedału gazu.


Chowix

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie po wszelkich wymianach nadal szarpie przy dodawaniu i puszczaniu. Ale jesli pedal wciskam powoli to jest to nie wyczuwalne ale jak np od razu w podloge to wtedy czuc jak by ci ktos laczka zasadzil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tak samo. wydaje mi się, że te skrzynie biegów tak pracują jak są już częściowo zużyte. Zapewne powstały już luzy. Przyczyną jest też to, że przy odpuszczeniu całkowicie pedału gazu gdy rozpoczyna się hamowanie silnikiem jest odcinany dopływ paliwa. Przy wciśnięciu odwrotnie a to musi powodować szarpnięcie. Ja już sobie dałem z tym spokój. Idzie z tym żyć. Szkoda wydawać pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie to samo myślę, że wszystkiemu jest winna przepustnica. Najlepiej było by spr przepustnice przekładając ją z innego sprawnego auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja dodam coś od siebie. Choć mam 1,9 TDI. Jakiś czas temu zaczeło mi się tak dziać , wymieniłem poduchy pod skrzynią i przestało na bardzo krótki okres. Potem tak jeździłem i akurat miałem robić sprzęglo + dwumas więc wiązałem z tym nadzieję. Wymianiłem , odbieram auto i jest jak w bajce.Auto jak z salonu normalnie miodzio Ale na drugi dzień patzę i mi olej skrzyniowy kapie więc odwiozłem auto i mówię aby poprawili. Ściągneli skrznię cos tam poprawili i założyli. I od tego czasu znowu to samo qurwa jego mać. Tam musi być jakiś myk z montażem skrzyni.Gdzieś jakaś pieprzona mała guma albo coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie to samo myślę, że wszystkiemu jest winna przepustnica. Najlepiej było by spr przepustnice przekładając ją z innego sprawnego auta.

Tylko z tego co czytam to wszyscy tak maja :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyczyny szarpania mogą być różne,miałem taką sytuację. silnik lekko szarpał w czasie jazdy po puszczeniu gazu,niezależnie czy jechałem szybko czy powoli ,nie przejmowałem się tym.po jakimś czasie ,z powodu braku tempomatu, wymieniałem czujnik położenia sprzęgła i tu niespodzianka szarpanie ustało.opisuję moja sytuację jako ciekawostkę, nie twierdze że w tym przypadku też tak musi być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy jest tempomat w b5, czujnik sprzęgła wyłącza tempomat po wciśnięciu sprzęgła.jak jest uszkodzony to tempomat nie działa.czujnik jest nad pedałem sprzęgła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź szczelność dolotu, miałem wadliwą uszczelkę pod kolektorem ssącym i przy puszczeniu lub dodaniu gazu, mało silnik nie wyskoczył ze skrzynia:grin: Po wymianie uszczelki wyczyszczeniu przepustnicy i kolektora problem znikł. Pozdrawiam:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.02.2013 o 20:34, hgrzegorz napisał:

przyczyny szarpania mogą być różne,miałem taką sytuację. silnik lekko szarpał w czasie jazdy po puszczeniu gazu,niezależnie czy jechałem szybko czy powoli ,nie przejmowałem się tym.po jakimś czasie ,z powodu braku tempomatu, wymieniałem czujnik położenia sprzęgła i tu niespodzianka szarpanie ustało.opisuję moja sytuację jako ciekawostkę, nie twierdze że w tym przypadku też tak musi być.

Witam panowie. Z racji tego że problem mnie też dotyczył, a mianowicie po dodaniu i puszczeniu gazu szarpał jakby miał zaraz silnik wyskoczyć razem ze skrzynią, nie ważne czy jechałem szybko  czy wolno, efekt ten sam. Najgorzej było na drugim biegu - wolne obroty dodaje gaz puszczam i pier**l...cie szarpało strasznie. Okazało się że winowajcą był czujnik sprzęgła. Za nim będziecie rozkręcać i wymieniać wszystko w swoich OOOO sprawdzcie na vagu ten czujnik. PS dzieki hgrzegorz twoja sytuacja z nie działającym tempomatem pomogła mi rozwiązać tą zagadkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie. Z racji tego że problem mnie też dotyczył, a mianowicie po dodaniu i puszczeniu gazu szarpał jakby miał zaraz silnik wyskoczyć razem ze skrzynią, nie ważne czy jechałem szybko  czy wolno, efekt ten sam. Najgorzej było na drugim biegu - wolne obroty dodaje gaz puszczam i pier**l...cie szarpało strasznie. Okazało się że winowajcą był czujnik sprzęgła. Za nim będziecie rozkręcać i wymieniać wszystko w swoich OOOO sprawdzcie na vagu ten czujnik. PS dzieki hgrzegorz twoja sytuacja z nie działającym tempomatem pomogła mi rozwiązać tą zagadkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...