Skocz do zawartości
IGNOROWANY

drgania na wyższych biegach - B5 quattro 6 biegów 1.9 tdi pd


fmaverick

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

jakiś miesiąc temu zauważyłem drgania podczas jazdy które przybierają na sile. Podczas przyśpieszania na wyższych biegach (5 i 6) szczególnie powyżej 2k rpm i powyżej 100km/h odczuwalne są wyraźne drgania. Na niższych biegach i prędkościach zjawisko nie występuje, czyli na mieście jest ok, a w trasie trzepie budą.

Pod uwagę biorę dwumas, poduszki pod silnikiem/skrzynią, oraz jak mi zasugerował specjalista mechanik - pompowtryski.

Na biegu jałowym jest cisza - brak brzęczenia, nic nie stuka nie puka, drgania nie występują.

Od czego zacząć szukając przyczyny usterki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może na początek sprzwdź koła ,wszystkie takie same jednakowo zużyte ,może któreś ma bicie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auto na kanał albo na podnosnik i szarpiesz wałem, z przodu , z tyłu ,koło podpory.może jest jakiś luz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok sprawdzę wał i koła, jak myślicie przyczyną drgań mogą być uszczelki na pompowtryskach? bo i z taką opinią się spotkałem.

Dodam jeszcze, że podczas drgań dźwignia zmiany biegów mocno drga przód-tył.

---------- Post dopisany 14-04-2013 at 11:20 ---------- Poprzedni post napisany 17-02-2013 at 21:38 ----------

przyczyną drgań okazał się wewnętrzny przegub przedniego prawego koła, na którym był już spory luz wyczuwalny w rękach (wręcz było słychać stukanie przy ruszaniu półośką). Po wymianie półośki wszelkie opisywane objawy ustąpiły, nie ma drgań budy, ani lewarka zmiany biegów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...