Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Miękki pedał hamulca i kontrolka ABS


GregorX

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, na początku zaznaczę, że nic przy hamulcach nie grzebałem, problem jest taki , że mam miękki pedał hamulca, a co za tym idzie słabsze hamulce, trzeba się troszkę na siłować. Poza tym co jakiś czas podczas jazdy zapala się kontrolka ABS, zniknie potem znowu.... sprawdziłem VAG'iem wyskoczył mi błąd: 00287 - ABS Wheel Speed Sensor: Rear Right (G44)

35-10 - - - Intermittent

czy jedno z drugim może mieć związek, a jak nie to co innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz do sprawdzenia ewentualnie do wymiany czujnik lub koronke ABS

w prawym tylnym kole

najpierw ogarnij ten temat, potem pompe vacuum

Na koniec wymiana plynu i odpowietrzanie ukladu

W jakim stanie masz tarcze i klocki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doszła jeszcze jedna ważna poszlaka...podczas jazdy, zatrzymałem się, zaciągnąłem ręczny, bo akurat stałem na lekkim wzniesieniu i nacisnąłem pedał hamulca..wpadł w podłogę! Spuściłem ręczny i pedał z powrotem stał się taki jaki był, miękki, ale da się hamować.

---------- Post dopisany at 23:13 ---------- Poprzedni post napisany at 11:30 ---------- Próbowałem odpowietrzyć tylne koła, z lewego wyskoczyła jedna bańka powietrza, pojeżdżę zobaczę jak teraz będzie. Druga sprawa to to, że ktoś chyba wymieniał tylny prawy czujnik abs, bo kabel był owinięty izolacją, może woda się dostała, albo coś nie łączyło...nie ważne, zalutowałem i zabezpieczyłem, myślę, że będzie dobrze:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...