Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AWT] Grzeje się płyn w ukladzie wspomagania....


pawelc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :hi:, wszystkich.. Panowie, mam mały problem :mysli:... Wymieniłem pompe wspomagania (poprzednia padła- brak ciśnienia).

Nowa pompa ok, bylo super. Po pewnym czasie, pompa zaczeła tracić ciśnienie po dłuższej jeżdze.. :(. Pojechałem do mechanika który mi wymieniał pompe, i co?...

Stwierdził, że grzeje się plyn od wspomagania, do temperatury 120 stopni :kwasny:.. Dodam, płyn nowy, pompa nowa..

Pytanie, co może być przyczyną?? :mysli:................................................................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :hi:, wszystkich.. Panowie, mam mały problem :mysli:... Wymieniłem pompe wspomagania (poprzednia padła- brak ciśnienia).

Nowa pompa ok, bylo super. Po pewnym czasie, pompa zaczeła tracić ciśnienie po dłuższej jeżdze.. :(. Pojechałem do mechanika który mi wymieniał pompe, i co?...

Stwierdził, że grzeje się plyn od wspomagania, do temperatury 120 stopni :kwasny:.. Dodam, płyn nowy, pompa nowa..

Pytanie, co może być przyczyną?? :mysli:................................................................

Jaki plyn byl stosowany w twoim wozie, lub czym za;lewales uklad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz czy gdzies nie ma kontaktu z gorącymi częsciami silnika i układu chłodzenia

no i oczywiście czy ma wyprowadzone przewody przed chłodnice z przodu

celem chłodzenia płynu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, ja miałem problem z pompą, bo stara (oryginalna) mi padła, a kupiłem dziadostwo wschodnie i musiałem to wymienić na używaną starą (wyła cały czas i wprawiała auto w drgania). po wymianie zaczęła się zabawa z przewodem ciśnieniowym + przekładnią i wymiana zbiorniczka. Okazało się, że problemem jest: a/ beznadziejna pompa z dalekiego wschodu oraz b/ zaśmiecona przekładnia opiłkami ze starej pompy. Sugeruję odwiedzić specjalistę od wspomagania i przekładni.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...