Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

problem z gazem

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

witam posiadam 2 autko audi A3 1.6 i wlozylam gaz taki jak w A4 tylko sprawdzilam roznice przelaczenia i wychodzi mi ze w A3 duzo pozniej sie przelancza na gaz co moze byc tego przyczyna??? dzwonilam do goscia co mi go zakladal i on odrazu mi cos mowil ze to wina termostatu co wy o tym sadzicie??? warto zainwestowac i kupic nowy? czy moze przyczyna siedzi gdzie indziej?

Opublikowano

Jak najbardziej może być padnięty termostat.

Dużo później się przełącza, bo silnik być może później się zagrzewa do danej temperatury. A o przełączeniu decyduje tu właśnie temperatura.

Jak z temperaturą na blacie? Jak się zachowuje?

Opublikowano
  • Autor

no wlasnie sinik dlugo pozniej sie nagrzewa a temp na blacie 90 st i dalej nie idzie ale musze przejechac z 8 km zeby bylo te 90 stopni

a co do termostatu jaki polecasz???

Opublikowano

Generalnie rzecz ujmując termostat tylko ORI z ASO. Około stówki i masz pewność.

Chociaż osobiście mam Wahlera i śmiga już długo.

Opublikowano

przez niesprawny termostat później przełączy się na gaz ale raczej auto nie osiągnie temp. 90C a tym bardziej nie będzie jej trzymać w czasie jazdy i do tego przy minusie na zewnątrz,

może po prostu w sterowniku gazowym jest wyższa temp. przełączania na gaz

co do termostatu to nie wiadomo co brać na pewno nie taki za 10PLN na forum jest kolega co wymienił 6 sztuk zależy na co trafisz

prostym sposobem na sprawdzenie czy termostat jest dobry jest odpalenie auta niech się grzeje i sprawdzanie czy chłodnica nie robi się ciepła

Opublikowano
  • Autor
przez niesprawny termostat później przełączy się na gaz ale raczej auto nie osiągnie temp. 90C a tym bardziej nie będzie jej trzymać w czasie jazdy i do tego przy minusie na zewnątrz,

może po prostu w sterowniku gazowym jest wyższa temp. przełączania na gaz

co do termostatu to nie wiadomo co brać na pewno nie taki za 10PLN na forum jest kolega co wymienił 6 sztuk zależy na co trafisz

prostym sposobem na sprawdzenie czy termostat jest dobry jest odpalenie auta niech się grzeje i sprawdzanie czy chłodnica nie robi się ciepła

a jezeli chlodnica sie nie grzeje??

Opublikowano

jeżeli się nie grzeje to raczej termostat sprawny,należy poszukać gdzie indziej-może coś z pompą wodną,może w układzie coś przypchane a może po prostu w sterowniku gazowym ustawiona wyższa temp. przełączania.

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Sprawdzić ustawienia sterownika gazu (temp przełączania oraz aktualną temp reduktora) To pozwoli wyeliminować usterkę instalacji. Jeśli reduktor jest zimny a silnik osiąga 90 ( zapowietrzony reduktor lub źle wpięty w układ chłodzenia) istotne jakim sposobem (szereg lub równolegle) jest wpinany. Oczywiście termostat można spr.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.