Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Radio concert II problem z diagnozą VAG


kogut a4 spotr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam audi a4 b6 avant 1.9 tdi quattro i mam problem z diagnozą VAG nie komunikuje się z radiem. Dodam ze używam oryginalnego VCDS.Radio sprawdzałe w innym samochodzie i łaczy sie lecz jak zamontuje do mojego to VCDS nie wykrywa radia.Moze wy macie jakis pomysł co to moze być??.Radio działa w 100% na fisie wyswietla itp.Dodam jeszcze ze tez jest brak komunikacji z CAN BUS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie masz pewnie podłączonej k-line pod instalację radia ,powinna być w kostce zasilającej pin 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pusc sobie ten kabel od radia pod gniazdo bezposrednio i problem z głowy. A na początek zobacz czy jest przejscie od radia do K moze cos z radiem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam sprawdzalem kabelek podłączony jest do kostki zasilającej do pinu nr.3 jest to kolor broązowo/szary.Teraz do mi tylko pewnie zostaje pruc instalacje i szukac przerwy w obwodzie:kwasny::kwasny:

to ie ten , kolor lini k to zielono niebieski:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam sprawdzalem kabelek podłączony jest do kostki zasilającej do pinu nr.3 jest to kolor broązowo/szary.Teraz do mi tylko pewnie zostaje pruc instalacje i szukac przerwy w obwodzie:kwasny::kwasny:

to ie ten , kolor lini k to zielono niebieski:wink:

Aż jutro zobacze jaki to jest kolor bo może i sie pomiliłem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie oryginalnie w wiązce była podciągnięta linia L do radia, po pociągnięciu z gniazda OBD2 linii K (pin 7 w OBD2) komunikuje się bez problemu, zarówno z radiem 56 jak i BT 77.


Edytowane przez Tajfun211
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie koledzy miałem ten sam problem ze swoim concertem 3. Tez patrzylem te kable na linii K i sprawdzalem od radia az do zlacza. Posiadam VCDS 12, który nie wykrywal radia w moim audi, a w nowszej A3 tez z concertem 3 wykrywal. Juz prawie sie poddalem :facepalm: , ale pozyczylem od kumpla OBD CHina (koszt 20zl) i sciagnalem jakiegos Vaga 314 moze, cos takiego i ku mojemu zdziwieniu od razu radio wykrylo :hi:

Edytowane przez arci89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyscie mieli pomysl na rozwiazanie mojego problemu. A mianowicie podczas proby komunikacji na radiu wyskakuje komunikat DIAGNOSE po czym gasnie i vcds wywala ze nie moze sie polczyc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linia k jest podciagnieta kilkukrotnie wyskakuje komunikat DIAGNOSE po czym komputer wyswietla ze nie ma komunikacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, a czy to ma znaczenie jak się podłącze pod pin 7 OBD2 czy można też pod pin 15 OBD2 i będzie wygrywał ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...