Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Centralny zamek - pilne!

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,

Dziś podczas przygotowywania się do wyjazdu do pracy (godzina 05'00, temp -7) chciałem otworzyć drzwi kluczykiem od strony kierowcy. Z racji, że był mróz nie było to łatwe zadanie - trochę musiałem podmuchać, pochuchać i jakoś wyszło.

Wszystko wydawało się dobrze, dojechałem do pracy przed czasem ok... trzeba zamknąć samochód i co się stało? Przekręcam kluczyk - brak reakcji !? Drzwi się nie zamykają... Idę do drzwi pasażera, wkładam kluczyk - przekręcam i zamykają się tylko drzwi od pasażera - brak reakcji pozostałych zamków - What the f**k pomyślałem...

Ogólnie to nie ma tragedii, samochód zamknąłem od pasażera kluczykiem, po wcześniejszym wciśnięciu "dzyndzla" od strony kierowcy i pasażerów. Problem pozostał z bagażnikiem!!! Nie wiem jak mam zamknąć bagażnik...

SZCZEGÓŁY:

- po otwarciu i zamknięciu drzwi od strony kierowcy/pasażera oświetlenie wewn. działa prawidłowo,

- otwieranie/domykanie szyb z kluczyka DZIAŁA OD STRONY KIEROWCY WTF!?

- bezpiecznik sprawdzony (nr. 6 jak się nie mylę),

- wcześniej były problemy z tym zamkiem od strony kierowcy, ciężko chodził - choć nie zawsze,

- w ostatnim tygodniu nie było żadnych objawów ani problemów z tym zamkiem,

Czy to jest coś z zamkiem od strony kierowcy? Może coś w środku nie styka i dlatego nawet od pasażera nie działa (zawsze jak zamykałem od pasażera kluczykiem, zamykał się cały pojazd).

Chwilowo do godz. 18 nie mam jak podpiąć VAG'a. Jestem w stanie tylko wyjść i popatrzeć coś gołym okiem, ew. delikatnie rozkręcić/przeczyścić.

Gdzie mogę szukać przyczyny usterki? Bo jest to dla mnie zaskoczenie na równi z tym CHOLERNYM MROZEM I ŚNIEGIEM...

Opublikowano

witam

na początek zerknij czy nie zardzewiał ci zamek bagaznika włóż kluczyk i poruszaj nim bo tam równiez masz sterowanie centralnym zamkiem i mozesz otwierac i zamykac wszystkie drzwi . jak nie to trzeba sprawdzic pompke która znajduje sie w bagazniku po prawej stronie.

Opublikowano
  • Autor

Chodzi mi głownie o drzwi od kierowcy, ale do bagażnika też zerkne

Opublikowano

to własnie przez zamek od bagaznika moze Ci warjowac

Opublikowano

aby zamknąć bagażnik i inne drzwi spróbuj tak: mając otworzone drzwi pasażera naciśnij przycisk z kluczykiem w drzwiach kierowcy, wyjdź z samochodu i domknij drzwi pasażera. ja tak zamykam samochód gdy nie mam przy sobie kluczyka.

Przyczyna twojej usterki leży prawdopodobnie w zamku od drzwi kierowcy skoro nawet tych drzwi nie zamyka.

Opublikowano
  • Autor

Zapomniałem dopisać, że wraz z powstaniem tej usterki przestał działać guzik zamykania drzwi... Może coś nie styka jednak w tym zamku?? Jak mam wyjąć tą klamkę z zamkiem? Trzeba cały boczek odkręcać?

Opublikowano

tak musisz odkręcic boczek i odkręcik klamke i tam masz kable jedne do krancówki drugie do zamka centralnego , ale jak ci drzwi kierowcy nie zamykają auta ani bagaznik to raczej nie wina zamka kierowcy ...

Opublikowano
  • Autor

Nie mogę w ogóle zamknąć drzwi od kierowcy kluczykiem, nie chowa się rygiel... co ciekawe mogę domknąć szyby...

Opublikowano
Nie mogę w ogóle zamknąć drzwi od kierowcy kluczykiem, nie chowa się rygiel... co ciekawe mogę domknąć szyby...

jedyne co mi przychodzi do głowy to to że mogło spaść jedno z cięgien od bębenka do zamka.

rozbierz boczek i bedziesz widział co i jak

Opublikowano
  • Autor

Kończę po godzinie 18 ;( pewnie się już ciemno będzie robiło, ale chyba pojadę na wymuszone zakupy do galerii, tam na parkingu jest ciepło i jasno ;)

Opublikowano

daj znac co było bo ciekawy jestem :)

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

UPDATE:

Trochę to trwało, jakoś się zabrać za to nie mogłem z braku czasu...

USTERKA:

1) Nie mogę zamknąć kluczykiem drzwi od kierowcy

2) Nie działa centralka

PRZYCZYNY:

1) Pękło mocowanie cięgna z zamkiem klamki (takie uszko, które połączone jest z obrotowym elementem zamka). - Muszę kupić jakąś zamek od klamki i zrobić przekładkę - nie droga sprawa pewnie.

2) Grafitowy wirnik w kompresorze pompki centralnego rozsypał się na miliony cząstek. Na allegro można kupić tz. "Zestawy naprawcze" w formie kompletnych kompresorów (wystarczy wyjąć grafitowy wirnik i przełożyć).

Na całe szczęście nie muszę kupować całej pompki, gdzie średni koszt to ok 300 zł >_<

Wystarczy tylko kompresorek i przekładka grafitowego wirnika, chyba że ktoś wie gdzie można kupić sam wirnik? :P

Update zrobię pewnie w wtorek jak wszystko przyjdzie z allegro...

---------- Post dopisany at 17:24 ---------- Poprzedni post napisany at 17:12 ----------

Chyba, że ktoś ma jakieś inne propozycje odnośnie pompki centralnego? :D Czy jednak muszę kupować cały kompresorek i przekładać ten wirnik :slina:

Opublikowano

to uszko to nazywa się wiosełko

Opublikowano
  • Autor

Całe szczęście, że na Allegro można kupić zestawy naprawcze przeznaczone do tego typu usterek ;D

---------- Post dopisany at 02:22 ---------- Poprzedni post napisany at 02:19 ----------

Potrzebuje jeszcze opis jak rozmontować bębenek z tym wiosełkiem i jak przeszczepić z zestawu naprawczego. Ogólnie jak wyjąć całą klamkę z zamkiem...

Opublikowano

To Ci pękło?????????????????????

a4zamek.jpg

Bo mam podobny problem

Opublikowano

Pochwal sie jak to naprawiłes :decayed:

faktycznie jest jakiś zestaw naprawczy???

czy kupiles uzywana klamke i przelozyłeś ten element???

Opublikowano
Opublikowano
  • Autor

Bo nie ma tam tego białego plastiku, ale pasuje spoko.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.