Skocz do zawartości
IGNOROWANY

blad 561 na benie


Magicbattle

Rekomendowane odpowiedzi

witam ostatnio zauwazylem ze moj aeb jakos po przelaczeniu z gazu na pb szarpnie i ma nierowne obroty ( czuc ze lekko drzy )

na vag wyszlo ze mieszanka dodatnia czy cos nr 561. na gazie ladnie chodzi. ostatnio mialem awarie czujnika temperatury wymieniony na nowy ori audi temp wzorowo na climatroniku 86 na blacie prawie 90 stopni. ale jakos ten blad mnie zaniepokoil. macie jakies pomysly moze przeplywka do czyszczenia ale wolal bym jej nie dotyka bo to delikatne urzadzenie. przepustnica czyszczona w pazdzieniku adaptacja oki. skasowalem blad i niby na benie oki ale przy przelaczaniu z gazu na pb poszarpuje leciutko. jakies pomysly ? jak sprawdzic szczelnosc dolotu? na wskazniku boost pompuje tyle co zawsze 0.5-0.6 bara. jutro sprobuje zrobic adaptacje na bloku 000 gdziesz czytalem ze niby pomoze i troche pojezdzic na benie

---------- Post dopisany at 11:09 ---------- Poprzedni post napisany at 00:24 ----------

dodam ze w opisie bledu jest cos takiego - Krańcowa regulacja składu mieszanki - uboga > ciśnienie paliwa, EVAP, pompa, MAF, wtryskiwacz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeciez masz podpowiedz

na poczatek sprawdz cisnienie na listwie wtryskowej

powinno byc 0.4 MPa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak sprawdzic szczelnosc dolotu?

Szczelność dolotu sprawdzasz poprzez diagnozę dolotu od filtra powietrza do przepustnicy (plastiki).

Do sprawdzenia po mojemu listwa wtryskowa, przepływomierz, dolot powietrza, zapchany filtr paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moge sprwdzic dolot poprzes psikanie go np plakiem? czy lepiej przez sprezarke i badac czy gdzies nie syczy? przeplywka raczej oki na postoju oscyluje w granicach 2.7-3.0g/s

filtr wymieniany jakies 20tys temu ale moze zlapal jakiegos syfa. listwe wtryskowa tez sprawdze i cisnienie paliwa.

przy tym problemie moze wiecej palic beny gazu?

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

00561 przy gazie to podobno częsty przypadek. U mnie na przykład był spowodowany dziurą w odmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odme wymienialem kolo listopada wiec chyba jest oki. przeczyscilem przepustnice wymienilem wezyk od podcisnienia zaworka paliwa czy jakos tak ten krociutki bo byl sparcialy. filtr paliwa jutro wymienie i sprawdze szczelnosc i ta odme jeszcze raz. pierwszy raz od poltora roku zdarzylo sie ze cos nie tak wczesniej na gazie i benie super smigal. teraz widze ze sie poprawilo i ladnie na jalowym chodzi chodz leciutko zadrzy gdy zmieniam z gazu na bene ale po dwoch sekundach jest oki. bledu nie ma ale to trzeba pojezdzic troche i zobacze czy wyskoczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Log z sondy dużo by powiedział - jakie masz wartości nawet na wolnych obrotach? Chodzi mi o korekty długo i krótkoterminowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a powiedz w ktorym bloku to moge sprawdzic to pojde i zobacze kolego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie pamietam w którym bloku to jest - musisz poszukać a bodajże norma to +-10%. U mnie przy walniętej odmie było ponad 25% i wywalało błąd 00561.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec chyba znalazlem na bloku 006 dwie wartosci procentowe sa na benie Idle regulation -5,5%, a lambda reg +7,0% cos tam oscyluje ale wiekszosc na tych parametrach oczywiscie bieg jalowy. na gazie pierwsza wartosc od -3,9/-5,5% a druga za to juz -20,3% ale to chyba normalne jak chodzi na gazie. jak jade to oczywiscie wszystko sie zmienia przy odpuszononym gazie wartosci chwilowo na 0%. wiec raczej tutaj wszystko wpozadku. w listopadzie bylem na emulatorze spalin to cos tam zawyzalo na gazie ale to normalne raczej. moze to chwilowy jakis blad sie pojawil bo wczesniej skonczyl mi sie gaz i przelaczyl na bene ale wtedy jest chwilowy brak mocy na 1s moze to przez to a jak pozniej jest dobrze jakis czas to sam blad zniknie z kompa. ogolnie staram sie nie jezdzic na gazie az sie skonczy bo przed skonczeniem gazu czuje pod noga taki gumowy jakby pedal i spadek mocy wtedy wiem ze koncowka gazu wiec tankowanie i jest oki gaz praktycznie ciagnie do odcinki nic nie wspomaga sie bena. narazie wszystko jest oki. jutro sobie wymienie filt dla spokoju bo lezy pare w szafie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , u mnie także pojawia się ten błąd i mechanik powiedział po podłączeniu pod vaga że moduł przepustnicy jest uszkodzony, więc znalazłem identyczną uzywke, założyłem,jadę do niego aby zaadoptowac i znów, nie zaadoptuje, czyli pozostaje kupić nową? Pan zapewniał że tamta 100% sprawna jest ..-,- silnik aeb 1.8t ,nie czuć mocy jaka wcześniej była :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Faded97 napisał:

Witam , u mnie także pojawia się ten błąd i mechanik powiedział po podłączeniu pod vaga że moduł przepustnicy jest uszkodzony, więc znalazłem identyczną uzywke, założyłem,jadę do niego aby zaadoptowac i znów, nie zaadoptuje, czyli pozostaje kupić nową? Pan zapewniał że tamta 100% sprawna jest ..-,- silnik aeb 1.8t ,nie czuć mocy jaka wcześniej była :/

Aha i zaraz gdy odebrałem auto po założeniu gazu już było właśnie takie słabe :/ na benzynie to samo:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...