Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Navi Plus problem


VPLD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Kupiłem niedawno nawigację Audi plus i tu zaczyna się mój problem wprowadzam kod zatwierdzam OK i wyświetla komunikat "SAFE- pin nicht angeschlossen!" Kod jest na pewno dobry bo jak wprowadzam inny to wyświetla wtedy że kod jest zły. Poradzcie co mam zrobić bo już ręce mi opadają Może coś żle robię ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz podłączony safe pin bo komunikat mówi że nie ? ta navi potrzebuje dwóch plusów "SAFE- pin nicht angeschlossen!" tłumaczenie SAFE pin nie jest podłączony.

dwa plusy zaznaczone w ramce

safe.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak ci kolega wyżej napisał. Doprowadzić na pin safe stałe napięcie +12V. Możesz podłączyć się pod sąsiedni kabel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czeka cię wiecej dłubania musisz do kostki zasilania doprowadzić trzy kable

Podświetlenie z licznika albo z wyłącznika świateł (w wyłączniku kabel szary z niebieskim paskiem)

Zasilanie po stacyjce cienki czerwony przy stacyjce.

I najważniejszy gala 21 pin kostki zielonej w liczniku.

Opis które piny w kostce zasilania navi masz na obudowie.

Potem kupujesz adapter np taki

https://www.car-tronic.pl/adapter-plugplay-do-montazu-vw-mfd-i-audi-navi-plus-p190.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę ciężkie do ogarnięcia, po co mi ten adapter jak navi działa? i czemu jak podpiąłem 12 V do Safe cały czas pali się podświetlanie i czemu nie działa czytnik CD?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw poczytaj, a potem zadawaj pytania. Czytnik odtwarza tylko płyty z mapami.

Adapter jest poto żeby działała navigacja w sensie prowadziła cię.

Co do podswietlenia to pewnie świeci się bo niema sterowania o którym pisałem wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale czytnik CD w ogóle nie wciąga płyty, A to zasilanie z tych kabli szary z niebieskim paskiem i cienki czerwony przy stacyjce to gdzie je podpiąć do których pinów?

.

---------- Post dopisany at 17:31 ---------- Poprzedni post napisany at 17:13 ----------

podśletlenie do pin nr 6 , a postacyjne do pin nr 4 ?

---------- Post dopisany at 17:40 ---------- Poprzedni post napisany at 17:31 ----------

i jeszcze pytanko na temat jakie złacze kupić do podłączenia zmieniarki z navi ?

---------- Post dopisany at 17:59 ---------- Poprzedni post napisany at 17:40 ----------

i czy to ZMIENIARKA MP3 USB SD AUDI SEAT SKODA VW 8 NEW (3022725470) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. podejdzie pod Navi Plus? wtyczka z tyłu radia jest na 8 pin czy 20 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasuje ta zmieniarka. Złącze 8 pin.

Co do podłączenia to tak jak piszesz.

Pewnie nie wciąga bo ma płytę w napędzie. Wyciągniesz ją w ustawieniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakich ustawieniach wyciągnę płytę? i który to dokładnie kabel bedzie bo jest kilka o takich kolorach 2316301100_1335550617.jpg, i jak się poźniej obsługuje tą zmieniarke żeby odczytywac usb itp ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie jakoś nie ma tych opcji co na filmie klikając te przyciski...:shock3:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz cd w napędzię ? bo jeśli tak to coś jest nie halo z navi . Może uszkodzona navi lub napęd

---------- Post dopisany at 00:39 ---------- Poprzedni post napisany at 00:37 ----------

masz jakieś komunikaty w navi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już wszystko ok źle wchodziłem ;) cd wyskoczyło ;) mam jeszcze pytanko czego potrzebuję aby navi działało? Mapa Polski DX, antena GPS, i ten adapter do zegarów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie to wszystko plus podłączenie sygnału gala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj temat, pisałem ci już parę dni temu, ale ciężko jest przeczyta.

Jak byś nie mógł znaleźć to post #7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Troszkę zmienię temat ale skorzystam z postu odnośnie NAVIGATION PLUS

RNS-D czy te urządzenia mają możliwość doczepienia w jakiś sposób pendrive ?? Ktoś może tak kombinował ??

I czy płyta CD jak odtwarza to można ustawić że by było widać wykonawcę itp ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...