Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Silnik niby trzyma 90stopni a wiatrak nie chodzi


jestempawel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Dzisiaj zauwazyłem że wiatrak w moim b6 nie chodzi.Temperatura po odpalniu po chwili widnieje 90 stopni jak byk i nawet na postoju nei drgnie anei o pol stopnia wyżej.A wiatrak sie nie kręci.Zauważyłem że mam tylko jeden wiatrak a posiadam wersje z klimą.Co to może znaczyć?Czujnik od wiatraka jest na dole przy chłodnicy?Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperatura silnika a to co widzisz na zegarach to dwie inne sprawy. Czujnik temperatury ktory odpowiada za wskaznik na zegarach ma duza tolerancje i tak od 75 do 95 pewnie bedzie pokazywal 90. Jak chcesz sprawdzic prawdziwa temperature silnika to musisz podlaczyc VAGa. Ja tez mam jeden wentylator a obok zaluzje i tez mam klimatronika. Najlepiej wlacz klime i wtedy zobacz czy zalaczy sie wentylator bo przy dzisiejszych temperaturach silnik wychlodzi sie tylko dzieki regulacji termostatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Twoim przypadku pewnie wiatrak włącza się po przekroczeniu temp.pracy w okolicach 100 st i wyżej. Jeśli chcesz go sprawdzić to zewrzej styki czujnika na chlodnicy. Powinien się uruchomić. O ile sie nie uruchomi to prawdopodobnie padł wiatrak lub "może bezpiecznik"Bo skoro masz tylko jeden wiatrak to domniemam ,że on jest elektryczny .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperatura silnika a to co widzisz na zegarach to dwie inne sprawy. Czujnik temperatury ktory odpowiada za wskaznik na zegarach ma duza tolerancje i tak od 75 do 95 pewnie bedzie pokazywal 90. Jak chcesz sprawdzic prawdziwa temperature silnika to musisz podlaczyc VAGa. Ja tez mam jeden wentylator a obok zaluzje i tez mam klimatronika. Najlepiej wlacz klime i wtedy zobacz czy zalaczy sie wentylator bo przy dzisiejszych temperaturach silnik wychlodzi sie tylko dzieki regulacji termostatu.

80 do ponad 100.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym wiatrakiem steruje przekaźnik, taka puszka na lewo od zamka maski, nie wiem czy tam nie ma też w jego okolicy jakiegoś bezpiecznika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...