Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kontrolka check engine! wysokie spalanie


Kwiatuszek91

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich zaznaczam jestem tu nowa i prosze o zrozumienie!!

szukam i nie potrafie znalesc odpowiedzi na pytanie.. Do rzeczy..

Posiadam Audi A4 1.9 TDI 2004 r. od 2 dni swieci mi kontrolka check engine. Z autem nic sie nie dzieje nie traci na mocy praca silnika jak zwykle.. jednak niepokoi mnie spalanie! otóż spala mi 7-12 a nawet 30l/100km przy jezdzie w miescie jak i w obszarze niezabudowanym... Jutro wybieram sie na warsztat jednak chcialam sie Was poradzic? Co sie dzieje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

przy takim przepale to na baku ile robisz? 200km?

niemozliwe to jest bo ropa by ci sie z wydechu wylewala,kontrolka oznacza awarie i jak na moje oko to pompowtryski siadly,no ale to pokaze diagnostyga vag u mechanika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

przy takim przepale to na baku ile robisz? 200km?

niemozliwe to jest bo ropa by ci sie z wydechu wylewala,kontrolka oznacza awarie i jak na moje oko to pompowtryski siadly,no ale to pokaze diagnostyga vag u mechanika.

auto mam od miesiaca.. na poczatku spalalo srednio 5-7L w zaleznosci od jazdy. tak jak napisalam od 2 dni swieci mi kontrolka silnika... auto jezdzi jak na zawsze bez zarzutu tylko spalanie raz wynosi 6,5L a po chwili (np po zwolnieniu, ruszaniu ) 29L/100 km :kox:

sama nie moglam uwierzyc.. doczytalam sie o czujniku temp paliw.

Ile za taka naprawe pompowtrysków?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnosnie spalania to moze przelaczylas sobie na FIS ze spalania sredniego na chwilowe. Wtedy pokazuje duze wartosci przy ruszaniu lub mocnym przyspieszeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnosnie spalania to moze przelaczylas sobie na FIS ze spalania sredniego na chwilowe. Wtedy pokazuje duze wartosci przy ruszaniu lub mocnym przyspieszeniu.

Sprawdze :) gdzie sie to przelącza/ wyłącza ? ale czy w ten czas zapala sie kontrola silnika?

Panowie jutro sie wszystko wyjasni mam nadzieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to inna kwestia spalanie chwilowe nie oznacza wlasnie spalnia auta,jedz na komputer niech odczytaja bledy i wyjasnia czemu swieci check. jesli pompki siadly to koszt duzy ok.3tys ale ja mysle ze to nie to. 7,5 to tez nie duzo tym bardziej w miescie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to inna kwestia spalanie chwilowe nie oznacza wlasnie spalnia auta,jedz na komputer niech odczytaja bledy i wyjasnia czemu swieci check. jesli pompki siadly to koszt duzy ok.3tys ale ja mysle ze to nie to. 7,5 to tez nie duzo tym bardziej w miescie.

Nie mam wyjscia jutro jade bo nie narobie na paliwo:/ auto jezdzi bez zastrzezen co mnie cieszy :wink:

Dzieki za odp :) milego wieczoru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to inna kwestia spalanie chwilowe nie oznacza wlasnie spalnia auta,jedz na komputer niech odczytaja bledy i wyjasnia czemu swieci check. jesli pompki siadly to koszt duzy ok.3tys ale ja mysle ze to nie to. 7,5 to tez nie duzo tym bardziej w miescie.

jak nie oznacza spalania auta to czego?

nadal to jest spalanie silnika tylko, ze mierzone w danej konkretnej chwili. Jak ruszasz mocno to moze pokazac nawet 25l/100km tylko, ze to jest krotkotrwale. Po osiagnieciu okreslonej predkosci spada do normalnych wartosci, np. 100km/h na 6 biegu to bedzie okolo 6l/100km. Dlatego obserwacja spalania chwilowego..zwlaszcza w miescie gdzie czesto zmieniamy predkosc nie pozwoli sie zorientowac ile tak naprawde auto pali. Lepiej patrzyc na spalanie srednie, ktore jest wyliczane i uaktualnianie co pewien czas z pomiarow chwilowych.

Inna sprawa jest palaca sie kontrolka, w ktorej sie nie wypowiadam. Najlepiej podlaczyc pod komputer jak kolega radzi....Moze na lokalnym spocie aby zaoszczedzic na PLNach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to inna kwestia spalanie chwilowe nie oznacza wlasnie spalnia auta,jedz na komputer niech odczytaja bledy i wyjasnia czemu swieci check. jesli pompki siadly to koszt duzy ok.3tys ale ja mysle ze to nie to. 7,5 to tez nie duzo tym bardziej w miescie.

jak nie oznacza spalania auta to czego?

nadal to jest spalanie silnika tylko, ze mierzone w danej konkretnej chwili. Jak ruszasz mocno to moze pokazac nawet 25l/100km tylko, ze to jest krotkotrwale. Po osiagnieciu okreslonej predkosci spada do normalnych wartosci, np. 100km/h na 6 biegu to bedzie okolo 6l/100km. Dlatego obserwacja spalania chwilowego..zwlaszcza w miescie gdzie czesto zmieniamy predkosc nie pozwoli sie zorientowac ile tak naprawde auto pali. Lepiej patrzyc na spalanie srednie, ktore jest wyliczane i uaktualnianie co pewien czas z pomiarow chwilowych.

Inna sprawa jest palaca sie kontrolka, w ktorej sie nie wypowiadam. Najlepiej podlaczyc pod komputer jak kolega radzi....Moze na lokalnym spocie aby zaoszczedzic na PLNach.

Uwazasz ze takie spalanie to norma gdyby nie ta kontrolka?

a co myslicie o awarii czujnika temp paliwa? doczytalam sie gdzies o tym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koleżanko, najpierw VAG, to podstawa, potem trzeba bedzie szukac usterki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to inna kwestia spalanie chwilowe nie oznacza wlasnie spalnia auta,jedz na komputer niech odczytaja bledy i wyjasnia czemu swieci check. jesli pompki siadly to koszt duzy ok.3tys ale ja mysle ze to nie to. 7,5 to tez nie duzo tym bardziej w miescie.

Nie mam wyjscia jutro jade bo nie narobie na paliwo:/ auto jezdzi bez zastrzezen co mnie cieszy :wink:

Dzieki za odp :) milego wieczoru

Witam

Jest na forum bardzo dobry fachowiec od silników i diagnostyki - tj. VAG

Ma na imie Tomek nick Sztomel.

A mieszka w Rybniku.

Moze sprobuj skontaktowac sie z Nim.

Mozliwe ze bedzie mogł Tobie pomoc.

Pozdrawiam

http://a4-klub.pl/slaskie-91/spoty-rybniku-wiecej-info-1-poscie-125711/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to inna kwestia spalanie chwilowe nie oznacza wlasnie spalnia auta,jedz na komputer niech odczytaja bledy i wyjasnia czemu swieci check. jesli pompki siadly to koszt duzy ok.3tys ale ja mysle ze to nie to. 7,5 to tez nie duzo tym bardziej w miescie.

Nie mam wyjscia jutro jade bo nie narobie na paliwo:/ auto jezdzi bez zastrzezen co mnie cieszy :wink:

Dzieki za odp :) milego wieczoru

Witam

Jest na forum bardzo dobry fachowiec od silników i diagnostyki - tj. VAG

Ma na imie Tomek nick Sztomel.

A mieszka w Rybniku.

Moze sprobuj skontaktowac sie z Nim.

Mozliwe ze bedzie mogł Tobie pomoc.

Pozdrawiam

http://a4-klub.pl/slaskie-91/spoty-rybniku-wiecej-info-1-poscie-125711/

Dzieki :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i traktowac jak psa...

dawać żreć i wypuszczać na noc :polew::polew::polew::polew:

dobrze że sie tylko skonczyło na jakiejs pierdółce :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...