Skocz do zawartości
IGNOROWANY

zwolnienie lekarskie ?


xXPiotrekXx19

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć czy zdarzył się może komuś z was wypadek podczas powrotu do domu z pracy i jak to jest ze zwolnieniem i wypłatą za nie. Ja właśnie wczoraj podczas wyjścia z pracy i przejścia 5-10 metrów do auta poślizgnąłem się i uszkodziłem kość w nodze i jest w gipsie lekarz który wypisywał mi zwolnienie został przez zemnie poinformowany że to był wypadek na terenie zakładu lecz na zwolnieniu nie ma nic napisane że to był wypadek pod zakładem i żeby było płatne 100% znowu szef mówi że on do tego zwolnienia wypisze protokół o wypadku i on złoży tam podpis ja i jakiś świadek który przy tym był nakurat dobrze się składa bo ten świadek był i tu jest moje pytanie czy wystarczy taki protokół o wypadku podpisany przez obie strony cze zwolnienie też powinno takie coś posiadać.:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypadek przy pracy i w drodze do i z pracy musi być zgloszony lekarzowi i on ma obowiązek wpisać odpowiedni symbol na zwolnieniu lekarskim. Niezależnie protokoł powypadkowy sporządzony przez służby BHP w zakładzie lub jeżeli takiej komórki w firmie nie ma to przez wlasciciela firmy ewentualnie osobę upoważnioną. Po zakończeniu leczenia komisja lekarska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypadek przy pracy i w drodze do i z pracy musi być zgloszony lekarzowi i on ma obowiązek wpisać odpowiedni symbol na zwolnieniu lekarskim..

brednie,

lekarz, który wystawia zwolnienie lekarskie nie ma nic do tego, gdzie to zrobiłeś

w druku L4 nie ma nawet miejsca gdzie dałoby się to wpisać

od tego masz bhpowca w pracy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janusz na zwolnieniu nie ma żadnej rubryki i możliwości wpisania miejsca wypadku.

http://praca-w-pracy.pl/wp-content/uploads/2011/11/Image0004.jpg

Lekarz wpisuje w dokumentacji wszystkie okoliczności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no bo własnie ja na swoim zwolnieniu nie mam żadnego symbolu o wypadku w pracy i sie zastanawiam czy wystarczy jak szef bedzie robił protokół o wypadku z moim podpisem i swiadka i to ma byc wysłane do zusu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druk na górze to stary druk. Nowy jest trochę inny.

W pozycji 17 zaznaczamy ciążę, alkoholizm, gruźlicę.

Nie ma tam miejsca na wpisywanie gdzie miał miejsce wypadek, zresztą lekarz nie detektyw i nic mu do tego.:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha dzieki za pomoc czyli ten protokół który chce napisać szefo o wypadku i podpisaniu sie obu stron oraz światka podpis to w zupełności wystarczy . a bhp-owiec jak bedzie potrzebował informacji na temat wypadku to sie sam powinien ze mną kontaktować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wie cie może jak potem po zwolnieniu się domagać od zusu oczkodowania

---------- Post dopisany at 10:36 ---------- Poprzedni post napisany at 10:29 ----------

bo mam zwichnięcie czegoś tam w nodze 2-go stopnia i noga jest w gipsie do 18 marca prawie miesiąc stało się to w pracy po zdjeciu i tak pewnie jeszcze dostane zwolnienie i czy po zwolnieniach będzie się to opłacać starać o oczkodowanie

---------- Post dopisany 05-04-2013 at 17:24 ---------- Poprzedni post napisany 01-03-2013 at 10:36 ----------

cześć mam pytanie na temat zwolnienia na temat którego zakładałem ten temat wypadku z pracy do domu lecz na terenie zakładu pan z BHP uznał to jako wypadek przy pracy i na 3 zwolnienia od daty wypadku kod choroby był ( S93- skręcenie stawu skokowego) a dzisiaj jak byłem u lekarza to już nie ma na zwolnieniu tego kodu tylko jest taki: ( T93-Następstwa urazów kończyny dolnej ).I chodzi o to czy to zwolnienie będzie nadal wypłacane w wysokości 100% zasiłku chorobowego jako kontynuacja wypadku. między zwolnieniami nie było żadnej przerwy od 25 lutego siedzę na zwolnieniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...