Skocz do zawartości
IGNOROWANY

malowanie progu


EmilAudi_LLE

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Na jednym progu odlazła mi farba... wiadomo jak malować to dwa. Oczywiście na czarno. Ale powiedzcie mi jak to profi zrobic? Ja bym to szczotką drucianą dobrze wyczyścił zapodkładował i pomalował jakąś czarną farbą najlepiej antykorozyjną . Dobrze gadam ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczotką strasznie porysujesz i będzie to widoczne nawet po pomalowaniu.Chyba że jest to od spodu w niewidocznym miejscu.Zmatuj to papierkiem,porządnie odtłuść,daj podkład epoksydowy.Podkład epoksydowy tworzy powłokę antykorozyjną i przyczepnościową na inne materiały.Następnie zmatuj epoksydowy,odtłuść i maluj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczotka ? Papier?

Toż to ocynk, broń boże go ruszyć bo potem rudej nie zahamujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odtłuścić porządnie i pomalować.

Gdybyś ruszył to szczotką to zniszczysz ocynk.Potem rdzy już nie opanujesz.

W byłej B5 miałem przy nadkolu ubitą powłokę lakierniczą do gołej blachy.

Nie zaczepiałem tego przez 6 lat i blacha nawet nie zmieniła koloru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a gdyby pomalować to tzn "barankiem" lub czymś tego typu do zabezpieczania nadwozia?

Np czymś takim?

BOLL-Środek ochrony karoserii BARANEK CZARNY SPRAY (3057356652) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak zdjąć tą plastikową listwę, osłonę progu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej pozbyc sie plasikow.gdzie odchodza wieksze platy farby to wziasc papier scierny i lekko to poszlifowac zeby nieuszkodzic ocynku.pozniej wloknina zmatowac caly prog.odtluscic i pomalowac podkladem antykorozyjnym. na to cienko baranka i lakier.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajrzyj do mojego tematu, konserwowałem próg pod plastikiem. Strona 1 i 3.

Podkład epoksydowy dwuskładnikowy Novola. Na tańsze szkoda kasy. Środek na rdzę jedyny, który działa i konserwuje, ciężko dostać ale idzie (Rust Filler firmy InterTroton). Czyścisz włosami murzyna do gołej blachy i konserwujesz -> odtłuszczasz, rust filler, odtłuszczasz, 2-3 warstwy podkładu epoksydowego, baranek. Nic w domowych warunkach lepszego nie wymyślisz. Ludzie tak terenówki robią, brodzą po dach w błocie i trzyma się. Ale oni też czasami używają preparatów marki Olivia.

055db33c0ac4ebb0.jpg

showFullSize.php?id=055db33c0ac4ebb0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...