Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Olej w okolicach bagnetu


Chadury89

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

Od jakiegoś roku myślałem, że poci mi się miska olejowa, ale niedawno zobaczyłem, że w okolicach bagnetu jest nalot z oleju np. na łapie od poduszki silnika. Olej utrzymuje poziom trochę poniżej połowy w max min, co dolewam olej to wraca do tego samego poziomu. Co może być tego przyczyną i z czego może wyciekać olej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź rurkę od odmy która wchodzi do bloku silnika. Tam przeważnie puszcza opary oleju na śrubach na o ringu lub jest spękana ,jednakże bez demontażu tej rurki nic nie zobaczsz.http://odma.pl/photos/przewod-olejowy-rura-odma-olejowa-vw-1-9-tdi-nowy-2734348069_orginal.jpg

Witam :)

Od jakiegoś roku myślałem, że poci mi się miska olejowa, ale niedawno zobaczyłem, że w okolicach bagnetu jest nalot z oleju np. na łapie od poduszki silnika. Olej utrzymuje poziom trochę poniżej połowy w max min, co dolewam olej to wraca do tego samego poziomu. Co może być tego przyczyną i z czego może wyciekać olej?

przewod_olejowy_rura_odma_olejowa_vw_1_9_tdi_nowy_2734348069_orginal.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy masz separator olejowy przed zaworem na pokrywie zaworów wtedy nie będzie pasował ???

Oleju nie poleci tzn to nie jest przewód na olej lecz na opary:wink:

Jak wymienisz odmę i nalot nie zniknie to sprawdź uszczelkę za filtrem olejowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak taka wystarczy.

Jeśli masz separator oleju czyli taką białą bańkę to możesz ją wywalić i wstawić samą tą rurkę.Napisz jaki masz motor chodzi o oznaczenie silnika.Tak jak kolega napisał tam są opary oleju i na pewno parę kropelek poleci ale nie martw olej jest misie olejowej od spodu silnika więc nie ma jak polecieć :)A ta rurka jest połączona z odmą czyli ma za zadanie odpowietrzyć skrzynie korbową.

http://badzoryginalny.com.pl/img/p/326-457-thickbox.jpg

ODMA - ODPOWIETRZENIE SKRZYNI KORBOWEJ, Słownik Motoryzacyjny Samochodowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj silnik AFN. Widze ze na rysunku sa dwie wersje odmy, ja mam ta wersje 1C z separatoterm, czyli moge kupic wersje 1 sama rurke i wtedy na dlugosc bedzie pasic? Nie pogorszy sie praca silnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluchaj rurka do wersji bez separatora pasuje P&P tylko dobrze ja naciągnij na zawór inaczej będzie ciekło.

Ja mam u siebie tak zamontowane:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co jezeli separator jest sprawny, nie warto wtedy kupic rurki w aso? mysle ze olej zrasza z tej rurki pod saparatorem. Narazie szukam informacji zeby nie zaopatrzyc sie w nieodpowiednie czesci:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam dziwne odczucia mojego korka wlewu oleju.

Wygląda to tak jakby ciekł z niego olej, co wytrę co za jakiś czas jest ten sam syf.

Jest to możliwe że z korka cieknie olej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co jezeli separator jest sprawny, nie warto wtedy kupic rurki w aso? mysle ze olej zrasza z tej rurki pod saparatorem. Narazie szukam informacji zeby nie zaopatrzyc sie w nieodpowiednie czesci:)

Jeżeli separator jest ok to za nim nie byłoby oleju...

Można w ASO bo w motoryzacyjnym ja nie dostałem:facepalm:

Oblukaj sobie czy z rurka z separatora do zaworu jest cało o ta:

6e260b7ec1ff1d62m.jpg

Koszt a ASO ok 40ZŁ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można kupić samą uszczelkę czy trzeba cały korek ?

Można prosić numer części ?

Lepiej kupić oryginalny w ASO ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cabanmat najpierw oblujak czy to korek. Poszukaj na forum, z tego co pamietam moze powodowac to zapchana odma, ale poszukaj bo nie jestem do konca pewien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odmę się czyści czy wstawia nową ?

Wrzuc na noc do pojemnika z ON a potem niech sobie wyschnie. Możesz sprawdzić czy działa metodom usta-usta he he dwa otwory zatykasz palcami a przez trzeci zasysasz zobaczysz i usłyszysz czy membrana pracuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...