Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nawigacja do B8 Audi Concert - co i jak wgrać?


Audiofilm

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem koledzy!

Wiem, temat nawigacji wałkowany jest na tysiąc sposobów, ale mało kto precyzuje swoje myśli i posługuje się linkami. Właśnie dlatego zdecydowałem się otworzyć nowy wątek.

Jeżdżę A4 B8 z radiem Audi Concert. Na wyposażeniu nie mam nawigacji, a bardzo chcę mieć.

navi.jpg

Będę wdzięczny za informacje i bezpośrednie linki do obrazu płyty, którą wystarczy wypalić i wsadzić do radyjka. No, chyba że to nie jest takie proste. Dzięki z góry za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak robić navi to tylko MMI high czyli 2G lub MMI 3G. Do nawigacji musisz mieć ekran, moduł nawigacji, czytnik DVD , panel sterujacy,zmieniarke z radiem. Możesz zakupić na znanym portalu koszt to od 2000 zł w górę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja w takim razie pozwolę sobie pociągnąć temat dalej. Chciałbym zaktualizować mapy w swojej nawigacji (MMI 2G). Od czego zacząć, gdzie szukać map, jak je zainstalować? Jestem posiadaczem A4 od 7 dni więc jestem kompletnie zielony w temacie. Z góry dziękuję za poświęcony czas :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fokk, liczyłem na tańsze rozwiązanie. W takim razie muszę się zadowolić navi w komórce, ale w przyszłości wrócę do tematu:). Wielkie dzięki za info.

Te 2 tys. to tylko graty a gdzie wiazki swiatłowody itd. :wink: dodatkowo robota i zakodowanie wszystkiego .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fakt razem 3000 zł biorą. U mnie wyjdzie taniej bo mam mmi basic. A u kolegi wszysciutko od nowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli interesuje Cie głównie nawigacja, to poza montażem MMI jest alternatywna opcja.

Zamontowanie zewnętrznej nawigacji i podłączenia pod wyświetlacz w aucie.

Wygląda to mniej więcej tak:

DSC_0016.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że kolega trochę inaczcej to zrobił - jak napisał zewnętrzna navi podpięta pod ekran a tutaj podałeś zamiennik ekranu...chyba, że się mylę? Przy takim układzie wychodzi prawie na to samo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale wyswietlacz musi byc zmieniony.Na dotykowy, bo jak niby obslugiwalo by sie taka nawigacje??

Rozwiazanie ciekawe, jakby to kosztowało 1000pln ,to bym to kupił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A np tak, że navi jest gdzieś schowana i jest kabel podpięty od navi do wyświetlacza w jakiś sposób - takie tańsze rozwiązanie na "ori" navi w a4 :D - ale to tylko moje domysły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze taka opcja V&S A4,A5,Q5 7"HD Sharp DVD,GPS+AutoMapa (3145650148) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. Roadrover Audi A4 DVD Player w/ GPS Navigation System [RRA4] - $599.00 : Roadrover DVD GPS Navi Wholesale

Generalnie to jest wszystko oparte na chinolach tylko później kwestia dobrania softu do tego. Dynavin więcej kosztuje, bo wypuszczają to pod swoja marka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ciekawi mnie jak to integruje się z systemem auta tj. wszystkie ustawienia itp czy to jest wyświetlane czy też nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ciekawi mnie jak to integruje się z systemem auta tj. wszystkie ustawienia itp czy to jest wyświetlane czy też nie

Na youtube masz mnostwo filmikow z prezentacja jak to dziala. Wszystko jest oryginalnie zachowane nic nie tracisz. To nakladka z ktorej mozesz w latwy sposob zawsze wrocic do menu glownego Concerta :wink:

Dla przykładu: StageMotion - Navegador Táctil Audi - YouTube :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie mam zrobione tak:

Adapter VIDEO LVDS konwertujący sygnał video do odpowiedniej postaci dla wyświetlacza w aucie, sterujący przełączaniem i obsługujący touch panel (dołączony w zestawie)

Adaptery multimedialne AV - Adapter VIDEO LVDS do AUDI A4 A5 S5 Q5 radio CONCERT SYMPHONY bez MMI z obsługą - PCCM

Do tego drugi klocek to nawigacja z którą współpracuje powyższy adapter.

Audiomedia MAV108E

Wyświetlacz (oczywiście kolorowy) pozostaje ori, na niego nałożony jest touchpanel w postaci cienkiej szybki.

Działanie rzeczywiście można zobaczyć na youtube.

Do adaptera dołączony jest zestaw okablowania PnP więc w zasadzie nie trzeba nic przerabiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...