Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Szyba opada na dól


Mati_23

Rekomendowane odpowiedzi

pany szyba opada znajomemu tylna, naciska idzie do góry ale z pomocą ręki a potem spada sama nic jej nie trzyma co jest grane ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mni tak jest z boczna z przodu musze pomoc reka bo opada ale nie dokonca . bede sprawdzał w tym tygodniu to napisze co był nie tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silnik pracuje normalnie niestety linka nie jest naprężona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem wyżej trzeba wymienić cały mechanizm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a ja mam taki problem po wymianie mechanizmu.

Przy otwieraniu szyby kierowcy, muszę około 3 razy nacisnąć na guzik aby szyba się otworzyła, dziwne zachowanie dla mnie ma linka a mianowicie sprężynka na niej, może to źle założyli? robił to poprzedni właściciel.

Film jest obrócony o 180 stopni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pany szyba opada znajomemu tylna, naciska idzie do góry ale z pomocą ręki a potem spada sama nic jej nie trzyma co jest grane ??

Problemem napewno jest linka podnosnika szyb. Podaje link do strony gdzie mozna kupic zestawy naprawcze: AUDI A4 - Linki, Zestawy Naprawcze, Ślizgi do Podnośników Szyby

Nr katalogowy czesci : Art. Nr: 196 lub 197w zaleznosci czy lewy czy prawy- Komplet Linek do Podnośnika Szyby.

Co do przednich szyb w B5 najczesciej leca plastiki mocujace szybe.

20124-zestaw-naprawczy-vw-passat-b5-polo-audi-a4-skoda-superb-prawy.jpg

Wymiana nie jest bardzo skomplikowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można kupić sam zestaw naprawczy mechanizmu podnoszenia szyby ( są tab bodajże 3 plastikowe elementy ) i czasami to wystarcza, koszt ok 50zł ,

cały mechanizm ok 200zł ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sa tam dwa slizgi i własnie mi sie jeden wyrobił. mozna kupic to w normalnym sklepie moto??

---------- Post dopisany at 09:03 ---------- Poprzedni post napisany at 08:35 ----------

u mnie jest własnie tak ze jak ten slizg docisne do tej ramki co jest przymocowany to sie ładnie podnosi i opuszcza a wystarczy ze tylko szyba opuszcze na maxa na dół i znow wychodzi lekko z mocowania. slizgi do wymiany czy mechanizm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W "dobrym" sklepie na 100% raczej nikt tego na półce nie ma ale na zamówienie z dnia na dzień takie sprawy powinni załatwić....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli mowa o przedniej szybie to tak. nalezy wyciagnac cala ramke szyby. przed tym najlepiej jest zaznaczyc markerem mocowanie srub. dokladne ich polozenie pomoze przy montazu tak by drzwi zamykaly sie lekko i nie bylo zadnych szpar. sciagasz tapicerke, odpinasz wszystkie kable przymocowane do calej ramy. odkrecasz sruby torxy i rama z szyba idzie do gory. wyciagasz i kladziesz na jakims zabezpieczonym podlozu. umiejetnie wyciagasz linke z plastikowych slizgow. jak masz troche umiejetnosci manualnych napewno sobie poradzisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z filmiku nie wynika by ta sprezynka byla zle zalozona. ona ma tak sie zachowywac. jak jedzie w gory to sciska sie a jak w dol to rozciagaam sie pomoc. z drugiej strony silnika powinno byc wyjscie tej linki. tam rowniez jest sprezynka. ona powinna dzialac w przeciwna strone. ogolnie rzecz ujmujac linka nawinieta jest na kolku umiejscowionym na silniku, wychodzi od gory, idzie na gorne kolko umijescowione na podnosniku, wraca przez slizg na sam dol, owija sie o dolne kolko i wraca do silnika. mechanizm wyglada na sprawny, slizg nie jest uszkodzony chodzi idealnie po prowadnicy. a czemu szyba opuszcza sie po 3 nacisnieciach? dziwne... ciezko powiedziec bo film pokazuje ze jak nacisniesz na przycick to reaguje natychmiastowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a wiec już zrobione wyszło po demontażu że ten plastik przez który idą linki tam ułamało się takie małe gówno i linka tam gdzie jest zgrubienie zamiast się złapać to przeskakiwała, zakupiłem nową cześć i wszystko śmiga :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widac czy przednie szyby czy tylne problem przewaznie lezy w slizgu. Jako jeden element plastikowy przenoszacy duze obciazenia jest narazony na uzkodzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niby tak, silnik po naciśnięciu rusza ale coś jakby go blokowało, wtedy naciskam 2 raz i to samo, a za trzecim razem szyba idzie w dół, myślałem ze to wina linek.

od 37 sek widać co się dzieje, a próbowałem otworzyć całą szybę a nie tylko trochę, dopiero po kilku próbach poszła w dół

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...