Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zatrzasniety bagażnik w sedanie ZRÓB TO SAM !


wilku213

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Otóż spotkała mnie ostatnio niemiła sytuacja. Zatrzaśnięty bagażnik w mojej b5. 3 godziny kombinowania, prześwietlone pół internetu...tematy na forum również.

Sedan jak sedan, brak rozkładanej tylnej kanapy, czyli od środka auta nie można się dostać do bagażnika (blacha za oparciem). Pompka nawaliła, kluczyk nie chce wejść w zamek, nie mówiąc już o jego przekręceniu (jak często właśnie użytkownicy mają), pilot nie otwiera (wiadomo, skoro pompka umarła).

Sugestii jest kilka. Ja natrafiłem kilka razy na najbardziej znaną, czyli wiercenie otworu pod tablicą rejestracyjną- bardzo drastyczny sposób. Jednakowoż przy pomocy kolegi Krzysztofa z forum, udało się to zrobić bez jakichkolwiek zniszczeń.

Więc do rzeczy.

1. Ściągamy tylne siedzenie (jest ono na dwóch takich zatrzaskach, wystarczy siedzisko pociągnąć do góry, a wyskoczy)

2. No i teraz z prawej strony po zdjęciu siedziska ukazuje nam się rozdzielacz przewodów powietrznych odpowiadający za doprowadzanie powietrza do zamków (Na zdjęciu ja mam zdjęte wszystkie trzy przewody z tego plastikowego rozgałęźnika, wystarczy odczepić tylko czarny z białym plastikiem)

IMAG0067.jpg

3. Później sprawa jest już bardzo prosta, bierzemy czarny przewód w usta i wciągamy powietrze (wpuszczając powietrze- bagażnik się zamyka, wciągając powietrze- otwiera)

No i to na tyle, mamy otwarty bagażnik, bez wiercenia i niszczenia czegokolwiek :)

Jeśli ktoś kiedyś by miał problem z zamkniętą klapką wlewu paliwa, to wtedy trzeba robić identycznie, tylko, że z zielonym przewodem ;)

Mam nadzieję, że komuś się ten poradnik przyda, co by nie płacić magikom i nie kombinować z wierceniem dziur, oraz wycinaniem blachy za oparciem :facepalm:;)

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zajebioza :) akurat zima była,ale miesiąc się już zastanawiałem jak podejść do zamkniętego bagażnika, szacun :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, a jesli to polift i ma elektryczny silownik? I np. silownik padł? Opcja kluczykiem tez odpada. Wtedy tylko dziurka pod rejestracją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtedy raczej tak, nie myślałem nad poliftem :D

Polifty rzadko szły w limuzynie, czyli bez składanego oparcia, także.. A jeśli juz tak się zdarzy, to będzie argument do wywalenia blachy za fotelami i przeróbka na sedana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj miałem identyczną awarie. Istnieje inny sposób.

Mam pompe na dwa wężyki-czyli dwa obwody.

Pierwszy to drzwi kierowcy i klapka paliwa.

Drugi to reszta. A wiec to nas interesuje. A skoro bagażnik jest z drzwiami pasażera to....ściągnąłem boczek pod schowkiem(dwie śruby na krzyżak, dolna pod zaślepką i górna). Tam wężyk jest łączony. Wykorzystałem ręczną pompke podciśnienia-taka jak w zestawach walizkowych na alledrogo. Normalnie używałem jej do odpowietrzania;)

Teraz jestem na etapie naprawy pompki rotacyjnej oraz bębenka klapy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam a jak sie ma sprawa w avancie ?? moj problem polega na tym ze wszystkie drzwi sie zamykaja wraz z klapką paliwa a bagażnik mozna otworzyc przy zamknietych wszystkich drzwiach... prosze o szybka odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja w sedanie tez miałem taki problem, blacha za siedzeniem itd.

Zrobiłem tak: powiekszylem troche otwor na narty;p wszedlem od srodka do bagaznika odkrecilem tapicerke z klapy, pociagnalem za odpowiednia dzwigienke i bagaznik otwarty:) okazalo sie ze zasniedziały kostki i nie łaczyly przy zamku w klapie

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli próba wciągnięcia powietrza ustami z czarnego nic nie da. Możecie zrobić jak ja i na ten przewód założyć strzykawkę 100ml a następnie szybkim energicznym ruchem zassać powietrze.

U mnie pomogło!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...