Skocz do zawartości
IGNOROWANY

moduł pozycjonowania xenonów


sewcio1974

Rekomendowane odpowiedzi

Gdzie w Audi A4 B6 znajduje się moduł pozycjonowania xenonów i która wiązka w komorze silnika odpowiada za jego zasilanie.Najprawdopodobniej mechanik przy naprawie pokopał coś z przewodami.Choć nie wykluczam że po stłuczce zrobiło się zwarcie i moduł odparował.Przy próbie logowania vagiem nie znajduje go.Nawet gdybym miał coś "poknocone" z silniczkami reflektorów albo potencjometrami pozycjonującymi na wahaczach powinienem się zalogować bez problemów na xenon range(55). Mam prosty kabelek z linią K(tylko) ale patrzyłem na schemat wypr. modułu i on też idzie do linii K. Proszę o info i ew. sugestie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabel musi być KKL, czyli z podwójną liną K. Moduł jest za schowkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój kabel to jest podwójna linia K tzn. wejście i wyjście danych.Pytanie czy do testu lamp wymagana jest linia L.Bo tej w mojej przystawce nie posiadam.Dzisiaj patrzyłem na tablice bezpieczników.Do regulacji miałem włożony bezpiecznik 10A a chyba powinien być 5A.Bezpiecznik jest cały więc być może poleciał moduł.Bo nawet gdyby mechanik poknocił kable albo byłoby coś nie tak z silniczkami czy potencjometrami powinien pokazać błędy a VAG nie łączy mi się z kanałem 55.Po wyciągnięciu bezp. z FIS znika błąd pozycjonowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj połączyć się innym kablem innym kablem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przetestowałem nowym kablem i połączył się bez problemów.

Mam takie komunikaty:

01539 not ajusted

01535 Nastawnik lampy, układ regulacji zasięgu świateł (prawy)

01534 Nastawnik lampy, układ regulacji zasięgu świateł (lewy)

Robiłem przekładke silniczków z starych lamp do zamienników.

Jeden silnik musiałem kupić ale nie rozgraniczałem na lewy i prawy.Przekładałem"jak leciało". Może to ma znaczenie?

A może trzeba je wypiąć z prowadnic lamp i na "sucho" sprawdzić bo może mają teraz takie poł. że się blokują?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...