Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z zamkiem klapy bagażnika i zamkiem centralnym A4 B5


mikegolf

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jakieś trzy dni temu (czyli przy dodatnich temperaturach i "mokrej" pogodzie) zacząłem mieć problemy z otwieraniem bagażnika, konkretnie - przestał reagować na naciskanie tych "poduszeczek", otwieranie z klucza wciąż bez problemu. Wydaje mi sie że również wtedy zaobserwowałem, że po otwarciu / zamknięciu pilotem, przez około 5-10 sekund słychać pracę silniczka, zapewne pompki centralnego? (bo z prawej z tyłu).

Natomiast dzisiaj, przy mrozach, cały centralny odmówił posługi, muszę ręcznie drzwi zamykać, przy użyciu pilota - słychać znów długą (wspomniane 5-10 sekund) pracę pompki, ale nic się nie dzieje.

O ile odnośnie tych przycisków na klapie, mam podejrzenie że mogło je zalać (wycieraczka i spryskiwacz tylnie też nie działają), o tyle nie wiem co się mogło stać z centralny, no i czy te sprawy mogą być powiązane?

Dzięki za porady!

pozdrawiam,

m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz szczelność wężyków jak i samą pompkę a dokładniej wirnik w niej

tylna klapa tak jak piszesz,często płyn przelatuje i zalewa mechanizm tylnej wycieraczki i mikrostyk otwierania klapy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kolega wyżej, sprawdz przedewszystkim czy nie zalewa Ci tam woda, łatwo to ocenić, następnie spójrz do pompki centralnego co się dzieje

Jeżeli Ci zalewa to może po prostu zamarzło i zablokowało centralny... Miałem tak raz w drzwiach kierownika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki, dopiero teraz miałem czas tam zajrzeć, rzeczywiście posypał się wirnik grafitowy.

szukam już na allegro ... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...