Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czerwona kontrolka ciśnienia oleju


spx99

Rekomendowane odpowiedzi

Od pewno czasu zapala mi się przy ok 2000 obr/min ciśnienie oleju na FISIE początkowo się przestraszyłem i postawiłem samochód do mechanika olej został wymieniony na nowy. Zostało sprawdzone ciśnienie oleju ( w normie) czujnik od ciśnienia został wymieniony nic to nie dało czujnik od poziomu i temp oleju też był wymieniany i dalej to samo. Podłączyliśmy autko do kompa i program nie widzi błędów a na FISIE świeci czerwona kapiąca oliwiarka dodam jeszcze że nie pali się cały czas, odpalam wszystko jest ok kawałek jadę i się zapala. Mechanik powiedział ze prawdopodobnie padł zestaw wskaźników i FIS pokazuje głupoty. Czy ktoś się z takim czym spotkał? Szukałem licznika ale podobno nie można wsadzić pierwszego lepszego tylko musi się zgadzać nr katalogowy mój ma 8E0920 900K i czy ktoś wie na jakie go można podmienić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Licznik to nie taka prosta sprawa bo nie podmienisz go sam, tzn zalozyc dasz rade ale odpalisz autko i po sekundzie zgaśnie..bo w nim jest immo, musi to zrobic fachowiec z odpowiednim sprzętem, Nie musi byc konkretnie ten numer tylko szukaj licznika zbliżonego rokiem.. 2003,2004, mozesz odrazu wymienic na kolorowy to szukaj z koncowka 930T,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znaczy wiesz jestem już dogadany z mechanikiem i on wszystko ogarnie tylko wolę się upewnić czy to na pewno jest licznik czy może być jeszcze jakaś inna przyczyna i z tego co się dowiedziałem to muszę szukać licznika którego nr jest taki sam albo kończy się na literkę M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie prawda.. wiem bo sprzedalem ich kilkanascie sztuk wiec byle byl rocznik 2003-2004, moze byc nawet z 2,5 tdi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc.

Mam dokladnie ten sam problem. Czerwona kontrolka cisnienia oleju. Wszystko sprawdzone. Niestety uwalony licznik, rowniez 900K. Ogarnales juz temat? Wymieniales na ten sam czy zblizony? W sumie drugi taki przypadek w ciagu miesiaca. Tylko przypadek czy felerna seria? Znalazlem u siebie w okolicy 900k za 300zl inne nawet taniej. Jezeli jestes po wymianie to jak to wygladalo u Ciebie cenowo? Jakies dodatkowe koszta? Z gory dzieki za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...