Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czujnik temperatury A4 B6 2002r 1.9 TDI 130KM nie pokazuje temperatury


grinlock

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Mój problem polega na tym iż czujnik od temperatury na desce rozdzielczej stoi w miejscu. Czasami tylko delikatnie drgnie do góry.

Byłem u mechanika. Wymienił termostat na nowy oraz czujnik temperatury przy silniku. Nie dało to rezultatu. Oświadczył tylko że może to być wina jakiegoś układu elektrycznego, stąd mój post w tym dziale. Gdy podłączał do komputera, faktycznie pokazywał błąd czujnika temperatury. Może ktoś miał podobny problem, będę wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam

Rafał Wilczyński

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie ma jakiegoś problemu ze wskazówką w liczniku? Zrób może vagiem test zegarów, zobaczysz czy ona w ogóle reaguje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie ma. Wszystko inne działa jak należy. Dzisiaj rozmawiałem z kolegą który jeździ a6 ma ten sam problem od roku. Ktoś go zapytał czy przypadkiem termostatu nie wymieniał. Oświadczył że wymieniał i nie kupił oryginalnego tylko zamiennik. Powiedział że to może być tego wina. Co do testów zegarów to nie robiłem, ale może jutro podjadę do znajomego. A jak test nic nie pokaże....? hmmm Prawdę mówiąc, męczę się z tym problemem już od pół roku. Ja też kiedyś wymieniałem termostat na zamiennik..... ale nie było długo problemów... Może zawodzi ten zamiennik strasznie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to być wina zamiennika, ale nie musi. Ja np kupiłem termostat zamiennik, ale od 1,5 roku nie mam z nim żadnego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i dołączam się do tematu mój problem polega na tym że jakiś czas temu skakała mi wskazówka od temperatury wody gdy wymieniłem termostat (zamiennik firmy Wahler) to problem ustąpił i pokazywało 90 stopni tak jak powinno gdy zrobiłem około 200 km to problem powrócił i wskazówka się buja od 50 stopni do 90 stopni (nagłe zmiany temperatur) proszę o pomoc !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czujnik temp cieczy chłodzącej ok? Ja miałem takie nagłe zmiany własnie przy uszkodzonym czujniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za skoki wskazówki nagłe odpowiada czujnik temp. G2/G62 wystarczy vagiem sprawdzić (1 engine z 17 Instruments lub czy nie ma błędu-zaśniedziałe styki)

za powolne opadanie wskazówki (np stawając w korku) termostat, można organoleptycznie sprawdzić, kiedy termostat puszcza sprawdzając węże górny i dolny

czujnik temp. polecam ORI z ASO (chyba, że nie przeszkadzają wam wadliwe wskazania to dowolny zamiennik)

termostat tutaj już dowolnośc, osobiście w kolejnym już aucie wkładałem Wahlera :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy będę musiał wymienić ten czujnik temperatury. I jeszcze jedno może mi ktoś opisać gdzie znajduje się ten czujnik temperatury ( w którym miejscu)??? Wiecie nie chce mechanikowi nabijać kieszeni hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... I jeszcze jedno może mi ktoś opisać gdzie znajduje się ten czujnik temperatury ...

Szukajcie, a znajdziecie:

--

Pozdrawiam.

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki Sławek super temat i te (zdjęcia) już wszystko wiem... pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie , też jestem ciekawy , u mnie znowu jest coś takiego, że raz pokazuje idealnie temp. 90 stopni' a za chwile spada do 0 i się nie rusza , wracając z wakacji dłuższa podróż , tak zaobserwowałem , jutro zerknę czy coś nie łączy. choć ciężko tam dojść, bo rok temu wymieniałem czujnik bo cały czas mi się kręcił wiatrak. pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...