Skocz do zawartości
IGNOROWANY

jakiego kompa szukać


oktawiusz5

Rekomendowane odpowiedzi

mam AHU 90km rok 98

pytanie podobno jest tu jakiś komp starszy i możną go zamienić na jakiś inny co ma więcej bitów dobrze słyszałem?

dlaczego chcę zamienić , pytam orientacyjnie na wypadek zmiany wtrysków i turbiny. proszę o wskazówkę jakiego konkretnie szukać kompa jeśli trzeba go zmieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc,

jakiego kompa szukac do aeb 97r ? mze byc od ajl? czy to ze mam gas na linke ma znaczenie przy wymianie kompa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc,

jakiego kompa szukac do aeb 97r ? mze byc od ajl? czy to ze mam gas na linke ma znaczenie przy wymianie kompa?

od AEB ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha, dzieki, a co mozna wykszesac z golfa mk3 1.6 abu? zmiana ecu? na jakie?

na takie z golfa vr6 :]

- kolega speckom żartował :] w wolnossącym silniku odczuwalnych przyrostów nie bedzie

swoją drogą po co checie zmieniać ECU ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chce zmienic ecu zeby miec jedno stockowe a w drugim chip wlutowac... w razie czego bede mial na podmiane, a to ze od aeb to wiem, ale chodzi mi tez o to ze aeb i ajl rozni sie tylko kompem a roznica jest przeciez az 30KM... wiec pytam czy jak kupie sam ecu od ajl to czy nic sie nie popsuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chce zmienic ecu zeby miec jedno stockowe a w drugim chip wlutowac... w razie czego bede mial na podmiane, a to ze od aeb to wiem, ale chodzi mi tez o to ze aeb i ajl rozni sie tylko kompem a roznica jest przeciez az 30KM... wiec pytam czy jak kupie sam ecu od ajl to czy nic sie nie popsuje...

do tego nie potrzebujesz drugiego kompa a ogarniętego czipmena :)

w swoim aucie mam w jednym ECU 3 mapy

kodowanie 0001 - jest dla skrzyni automatycznej i tu mam oryginalny program

kodowanie 0002 - jest dla skrzyni manualnej i tu mam doładowanie 1.1 i trochę więcej paliwa

kodowanie 0003 - jest dla dla quattro i tu mam doładowanie 1.2 i jeszcze więcej paliwa

kodowania mogę sam zmieniać vagiem

daj nr tych ECU - Twojego i tego które chcesz kupić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten kupilem: AUDI A4 1.8T STEROWNIK SILNIKA AEB (3129287841) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

wydaje mi sie ze moj jest taki sam.

napisz cos wiecej o tym kodowaniu i o co chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto kolegi wydra to jest passat afn 1998 i w jego sterowniku znajduje się 3 komplety map (fabrycznie) bo producent robił jeden sterownik a tylko zmienia się kodowanie w fabryce czyli tak jak pisał automat,manualna,4x4 żeby wybrac komplet map (setup) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to rozumiem, ze jak masz kaprys to sobie vagiem zmieniasz mapy? tak?

czy do tuner to nie mam zadnego w okolicy, ale mam znajomka, ktory dobrze ogarnia elektronike i umie lutowac takie uklady, powiedzial ze mi wlutuje.

musze jakies cyrki z immo robic czy tylko wypinam stare [stockowe] ecu i podlaczam nowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie jak mam kaprys to zmieniam mape, tak to wygląda od strony teoretycznej

ale mając mocne auto po co robić z niego słabsze ??

1.8t to nie dizel, ja bym nie lutował tam gotowca, diesel ma większy powiedzmy margines bezpieczeństwa

w swoim ecu mam wlutowane podstawki tak że w razie korekty wyciągam kości programuje i wkładam już bez lutowania

co do immo to wydaje mi się za każdym razem gdy byś zmieniał ECU będziesz musiał go adoptować, ewentualnie wyrzucić immo całkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha, kumam, a jak sie adaptuje immo? tak jak dla laika.

powiedz jeszcze jaki program do diagnostyki mam sciagnac, bo kabela jakis tam mam, mam win7 64x.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha, dzieki. po swietach bede mial to ogarniete to napisze co i jak mi poszlo.

edit.

chip wlutowany, komp w samochodzie, immo ogarniete. wszystko bangla jak nalezy. myslalem tylko ze bedzie wiecej ladowal, ale i tak jest moc :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...