Treść opublikowana przez wydra
-
Ile bezpiecznej mocy / Nm dla dołu w AFNie ?
a nie myślałeś żeby założyć dół np z AWXa ? nie był by mocniejszy ? słyszałem że taki zabieg da radę zrobić w silnikach poprzecznych np ASV -> ASZ nie wiem jak w przypadku silników wzdłużnych
-
Zatarta turbina i silnik?
jak panewka jest tylko przebarwiona to będzie jeszcze chodzić długie kilometry, gorzej jak ma jakieś rysy zmień turbo i jeździj, całkiem oleju nie brakło to raczej nic się nie stało
-
Przekladka dwumasu z AFN na dwumas ze 130konnego
sachs sprzęgło do AFNa ma ten sam nr co 130KM - AWX LUK robi 2 różne dwumasy do afn i awx sprzęgła i łożyska nie musisz zmieniać, będzie pasowało to co masz
-
jaki intercooler ? zwiekszona moc , stary nie wydala .
turbo AWX, ma trochę większy "przepływ" dzięki czemu wytwarza mniej ciepła niż małe AFN moje AFN przy 1.2 bara i temp na dworze 25-30 po kilku mocnijeszych depnięciach objawiało się spadkiem mocy i batorym z tułu, nie wiem ile było w dolocie
-
Turbo
niewielki luz poprzeczny jest zawsze, nawet w nowym turbo wzdłużnego nie powinno być wogóle, wiadomo im mniejszy tym lepszy
-
Koniec DWUMASY I SPRZĘGŁA co robić ? można wymienić na normalne KOŁO ZAMACHOWE ?
moment jak i moc jak najbardziej realna np takie a6 turbo gtb20 chłodzone wodą, wtryski 260, pompa 11 złożona na nowych gratach, mapsensor 051c, kolektor dolotowy awx, wałek z sdi. http://www.a6klub.pl/a6-quattro-afb-afn-vt52491.htm i wykres: Darmowy hosting zdjęć - a6_110_2.jpg 216/434 w afn sprzęgło w takim jednomasie więcej nei zniesie ale koło zniesie
-
Co to za skrzynia ?? Bardzo długa !
w dqs 3/obr - 170km/h, mała różnica a łatwiej o dqs np z a6 2.5
-
Koniec DWUMASY I SPRZĘGŁA co robić ? można wymienić na normalne KOŁO ZAMACHOWE ?
w samochodach z poprzecznym silnikiem jak np wlasnie sharan czy golf jest naprawde lepiej, we wzdłużnych jest większa różnica,
-
Po wymianie wtrysków na AFN trzęsie
daj znać od kogo kupisz i czy wszystko OK ostatnio na allegro mnogo 216tek
-
Co to za skrzynia ?? Bardzo długa !
jak by był VIN tego audi to mógł bym pomóc
-
Co to za skrzynia ?? Bardzo długa !
pewnie jakieś dsg
-
Koniec DWUMASY I SPRZĘGŁA co robić ? można wymienić na normalne KOŁO ZAMACHOWE ?
też jestem zdania ze na tuningu sie nie oszczędza, jednak rozmawiamy tu o wozach które często są warte 7-10tysi nie kazdy ma ochote w nie tyle inwestowac dwumas napewno jakiś czas wytrzyma 200KM jeżdząc z głową, ale jednomas bardziej idiotoodporny nie zważając na kwestie finansowe, napewno lepiej, wygodniej jeździć na dwumasie ale ciągle utrzymuje że na sztywnym tragedii nie ma
-
Koniec DWUMASY I SPRZĘGŁA co robić ? można wymienić na normalne KOŁO ZAMACHOWE ?
dokładnie, pierwsze roczniki passata/a4 AHU nie miała dwumasy. Można sprawdzić w etce
-
Koniec DWUMASY I SPRZĘGŁA co robić ? można wymienić na normalne KOŁO ZAMACHOWE ?
do koła z 1z, można założyć sprzęgło z a4 ahu z pierwszych roczników, gdzie nie było jeszcze dwumasu, słyszałem ze docisk ma mocniejszy
-
Koniec DWUMASY I SPRZĘGŁA co robić ? można wymienić na normalne KOŁO ZAMACHOWE ?
to z aukcji to pewnie używane koło i sprzęgło firmy SRL czyli made in china sprzedawane przez hurtownie POLCAR lepiej znaleźć koło z audi 80 tdi 1z lub z 2.0 benzyna - 100-150zł max i kupić sprzęgło np sachsa za 500-600, pewnym jest ze 360-380NM trzyma bez problemu, myślę że AWX wiele więcej nie wytrzyma, jak chesz/planujesz więcej to jest jeszcze opcja dwumasu 240mm z AVF/BRD z samego podnoszenia dawki mocy wiele nie przybędzie chodziło mi o to że po programie czy przy robieniu programu nie ma strachu że dwumasa zacznie się tłuc
-
jakie macie spalanie? pytanie tylko do posiadaczy AFN
przy 170 masz ok 3600 obr, nie wierze nawet w te 7
-
Koniec DWUMASY I SPRZĘGŁA co robić ? można wymienić na normalne KOŁO ZAMACHOWE ?
tu się nie do końca zgodze. "przyjemnośćą" dla jednego będzie płynne miekkie przełączanie biegów, a dla drugiego np wiecej momentu z dołu i szybsza reakcja na gaz, po programie reakcja naprawdę jest inna przy zmianie biegów, nie przesadzajmy na sztywnym kole aż takiego dyskomfortu nie ma. Inaczej też się rusza autem - czuć że ma jak by więcej mocy już przy 1000obr
-
jakie macie spalanie? pytanie tylko do posiadaczy AFN
w passacie kombi miało się to jakoś tak 120 - 5 - 5.X 150 - 7 - 7.X 180 - 9 ?
-
Strasznie dymi po wymianie turbiny
czy to jest reguła że wstaje ok 2000 obr ? w AWX wczesniej wstaje, myślę że mogł byś ruszyć lekko gruszka i wczesniej by wstawała
-
jaki intercooler ? zwiekszona moc , stary nie wydala .
tez jestem ciekaw czy przy seryjnym turbo AFN i fmic nie ma wiekszego laga ? ---------- Post dopisany at 16:28 ---------- Poprzedni post napisany at 16:17 ---------- konkretnie chodzi mi o intercooler od a6 AFB - do takiego a6 swapuje swojego afna i nie wiem czy zostawić ten który w nim siedział czy szukać mniejszego, nie chciał bym żeby turbo później wstawało Wymiary radiatora: 660 x 410 x 25
-
jakie sprzęgło pod mody avg?
przerabiałem u siebie temat sprzęgła dwumas w awx i afn jest taki sam ale tylko firmy SACHS, bo LUK daje inny nr do awx inny do afn średnice są te same, zdaje się 228 jezdze na takim od 1z juz ponad rok, ok 30tys km na początku było lepiej mniej trzęsło teraz się troche "rozchwierutało" i bardziej słychac czuć ze to jednomas. Jednak jak ktoś jeździ naprawdę ostro - polecam, szybsza reakcja na gaz między biegami, nie ma strachu dać wiece NM z dołu no i koszt do sztywnego koła takiego z audi 80 1z lub 2.0 benz, trzeba mieć też krótsze śruby, sprzęgło mozesz kupić od takiego audi 80 1Z, lub od a4 z pierwszych lat AHU - takie w którym nie było jeszcze dwumasy, podobno docisk ma mocniejszy w poprzecznych silnikach lepiej się sprawuje jednomas, jakoś bardziej tłumi nie chce mi się rozpisywać dużo razy już było o tym pisane, wkladam teraz swojego AFNa do a6, gdzie jest skrzynia 6biegowa i rezygnuje już z jednomasy, zakładam dwumas i sprzęgło z AVFa 240mm, będzie przyszłościowo i z zapasem...
-
[B5 AFN] Vulkanschwarz Avant (GWINT,17',SOFT,216',t.AVF,POLIFT)
takie małe zapytanie po samym programie, przy 1800obr masz 240NM przy 2000 masz ponad 300 po zmienie wtrysków i turbo przy 1800obr masz 240NM przy 2000 masz 270 tak chciałeś np dla dobra sprzęgła ? czy może turbo AFN wcześniej się budzi ?
-
czy te wtryski są coś warte? link do aukcji
tak końcówki boscha 245 na allegrogo ROZPYLACZ KOŃCÓWKA WTRYSKU DSLA150P764 VW 2,5 TDI (3086954769) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. firds 59 KONCOWKI WTRYSKIWACZY WTRYSKOW DSLA150P764 VW AUDI (3104894076) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. ustawienie 20-50 /szt
-
czy te wtryski są coś warte? link do aukcji
speckom - silniki VP to już powoli przeżytek i w każdym nie koniecznie większym mieście znajdzie się ktoś z maszyną do ustawienia - 20-40zł/szt a przy dobrym układzie za flaszkę dlatego pytam o same końcówki. Dzięki za odpowiedź muszka.d może Ty sprzedajesz same końcówki ? opinie na temat takich wtrysków istotne, jednak szkoda że nie pisane przez użytkowników którym sprzedałeś widziałem post który zniknął, myślałem że sam go edytowałeś
-
czy te wtryski są coś warte? link do aukcji
pytałem jakiś czas temu i dalej nie wiem jaki koszt samych końcówek 216... 230...