Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Strasznie dymi po wymianie turbiny

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, wymieniłem w swoim afn-ie turbinę na awx i na początku a raczej przez jeden dzień było ok. Dzisiaj zaczął strasznie kopcić na czarno co może być przyczyną tego ?

Opublikowano

a pewną turbinę miałeś, sprawna?

Opublikowano

dolot do ic szczelny ??

tu bym szukał najpierw :wink:

Opublikowano
  • Autor
a pewną turbinę miałeś, sprawna?

Kupiłem tu na forum, to raczej tak.

Opublikowano

Skoro kopci na czarno to szukaj nieszczelności w układzie , zobacz czy przejściówka dobrze siedzi

Opublikowano
  • Autor
dolot do ic szczelny ??

tu bym szukał najpierw :wink:

Ale na tej seryjnej nie było takiego objawu. Poza tym jak pisałem wczoraj jeszcze wszystko było ok. Dopiero dzisiaj zaczął tak kopcić.

---------- Post dopisany at 20:50 ---------- Poprzedni post napisany at 20:45 ----------

Skoro kopci na czarno to szukaj nieszczelności w układzie , zobacz czy przejściówka dobrze siedzi

Ta przejściówka to chyba nie ma

na to wpływu bo ona jest tam z boku jakby, od strony ssącej a nie gorącej.

Opublikowano

Kolego właśnie że ma , każda nieszczelność w układzie dolotowym spowoduje nadmierne dymienie na czarno i spadek mocy , może sie wypieła albo w jakimś innym miejscu masz nieszczelność

---------- Post dopisany at 20:55 ---------- Poprzedni post napisany at 20:54 ----------

i nie od strony ssącej tylko na wyjściu z turbo w strone icka

Opublikowano
  • Autor

Aha, to ok nie znam się pisałem tylko jak to wygląda. Jutro jeszcze sprawdzę to ale była osądzona solidnie.

Opublikowano

A swoją drogą odczułeś jakąś zmiane w pracy silnika po zmianie turbiny ?? Chodzi mi o to jak auto przyśpiesza , u mnie po zmianie na turbo od AWX silnik troszke wolniej wstaje ale chodzi fajnie , wcześniej na starej już ok 1800 dostawał strzała a na tej ok 2000 obr

Opublikowano
  • Autor

U mnie tak samo jest z tym zbieraniem się. Tylko to kopcenie mnie denerwuje.

Opublikowano
A swoją drogą odczułeś jakąś zmiane w pracy silnika po zmianie turbiny ?? Chodzi mi o to jak auto przyśpiesza , u mnie po zmianie na turbo od AWX silnik troszke wolniej wstaje ale chodzi fajnie , wcześniej na starej już ok 1800 dostawał strzała a na tej ok 2000 obr

czy to jest reguła że wstaje ok 2000 obr ?

w AWX wczesniej wstaje, myślę że mogł byś ruszyć lekko gruszka i wczesniej by wstawała

Opublikowano

Nieszczelność

miałem również przypadek że ogranicznik się odkręcił i turbo nie pompowało - zmienna geometria nie mogła funkcjonować

Opublikowano
A swoją drogą odczułeś jakąś zmiane w pracy silnika po zmianie turbiny ?? Chodzi mi o to jak auto przyśpiesza , u mnie po zmianie na turbo od AWX silnik troszke wolniej wstaje ale chodzi fajnie , wcześniej na starej już ok 1800 dostawał strzała a na tej ok 2000 obr

czy to jest reguła że wstaje ok 2000 obr ?

w AWX wczesniej wstaje, myślę że mogł byś ruszyć lekko gruszka i wczesniej by wstawała

Korekta softu i wstawanie bedzie juz normalne;)

Opublikowano
  • Autor
Nieszczelność

miałem również przypadek że ogranicznik się odkręcił i turbo nie pompowało - zmienna geometria nie mogła funkcjonować

Ogranicznik jest oryginalnie zabezpieczony farbą więc to odpada.

---------- Post dopisany at 12:14 ---------- Poprzedni post napisany at 00:26 ----------

I wszystko już działa, mieliście rację była nieszczelność spowodowana tym, że jakiś wężyk przekroju 2 mm się rozłączył i robił te cyrki. Teraz wszystko śmiga jak należy. Dzięki za pomoc wszystkim.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.