Skocz do zawartości
IGNOROWANY

jaki intercooler ? zwiekszona moc , stary nie wydala .


mysior1991

Rekomendowane odpowiedzi

witam . chciałem zapytać o intercooler . chodzi mi o to ze mam zwykla 90tke , wymienilem wtryski na AFN i zrobiony jest CHIP . stary intercooler nie wydala , nie daje rady . poza tym zrobila sie mala dziurka w nim . jaki wstawic teraz ? czy np od 2,5tdi , czy od jakiejs 130 ? chce jakis seryjny , bo nie chce mi sie bawic w FMIC i ciecie przodu . no i oczywiscie tanim kosztem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fmic jest najlepszym rozwiązaniem z wszystkich a z tego co wiem to w każdym 1.9TDI były takie same... ale mogę się mylić:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak wtryski używane od kolegii speckom , za wtryski 370 zł , a za chipa 400 zł . znajomy mi zrobił .

---------- Post dopisany 23-03-2013 at 09:47 ---------- Poprzedni post napisany 22-03-2013 at 16:12 ----------

nikt nie doradzi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nikt nie doradzi bo nie ma nic lepszego niż Fmic a wszystkie Ic są w dieslach takie same... :kwasny:

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nikt nie doradzi bo nie ma nic lepszego niż Fmic a wszystkie Ic są w dieslach takie same... :kwasny:

FMIC do takiej mocy to przerost formy nad treścią.

Montuj normalny IC do tego nadkole z ESY i wystarczy.

Plastikowe nadkole można kupić albo samemu "wyrezać" (jest temat w warsztacie).

DSC_0176_Kopiowanie.jpg

Zdjęcie zapożyczone od Gracjana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z wtryskami to przegiales bo tyle kosztują czasem 216...

WTRYSKI WTRYSKIWACZE BOSCH 216 1,9TDI NOWE TUNING (3107359321) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

mam passata AFN i np intercooler z a4 AWX jest niemal że indentyczny

z Passata AWX / AVF jest trochę wiekszy i bez większych przeróbek podejdzie

dodatkowo mozesz przerobić nadkole, jak nie chcesz kupowaś od S-ki to możęsz wkleić kratkę PCV w Twoje - sam tak zrobiłem

na jakimś forum znalazłem pomiary temp przed kratką i po, w ciepłe dni temp w dolocie z kratką byla 6-8 stopni niższa

głowy nie urywa ale zawsze cos

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może i przegiołem , ale tak mi kolega speckom doradził . nie miałem pojecia co i ile kosztuje , a on miał pewne sprawdzane na maszynie . no już trudno . dlatego właśnie pytam na forum wcześniej przed zakupem . kupiłbym całego FMICA bez sensu , a wywaliłbym sporo kasy na to .

---------- Post dopisany at 19:25 ---------- Poprzedni post napisany at 19:24 ----------

i tez mi sie zdawało że od 130stki jest minimalnie większy . dzieki wielkie wydra . bede teraz szukał IC

---------- Post dopisany at 19:28 ---------- Poprzedni post napisany at 19:25 ----------

a 216 nie chciałem wkładać bo podobno auto kopci po nich , zależy też w sumie w jakiej kondycji silnik jest . ale troche czytałem o tym .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest na forum stary watek własnie o rezaniu SMIC czyli IC z jednej strony, goscie wpychali w miejsce ori IC cooler z jakiejs starej Alfy Romeo i powiem ze był naprawde duzy jak na SMIC, niestety nasza forumowa szukajka po zmianie forum znajduje wszystko to co nie jest nam potrzebne i nie moge namierzyć tego tematu :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest nawet temat poświęcony narzekaniu na szukajkę :grin: ale chyba Hugo nie jest w stanie tego poprawić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale co ma na celu zmiana tego intercoolera? przy takich mocach co są do osiagniecia co kolega wymienił, jest to zwyczajnie przerost formy nad treścia, montaz wiekszego coolera moze jeszcze pogorszyć reakcje na pedał gazu zwiekszajać tzw. lag:whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz , czasem nie jeżdze ekonomicznie i jak daje cały czas buta , to po jakimś czasie już nie ma tej mocy co na początku , słabnie po prostu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Puchnie jak każdy diesel bez fmic-a:whistling:

Ponacinaj nadkole, zobacz czy Ci wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok , tylko jak ten mróz zniknie bo masakra normalnie . w nadkolach tyle lodu że łohohoho :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nikt nie doradzi bo nie ma nic lepszego niż Fmic a wszystkie Ic są w dieslach takie same... :kwasny:

FMIC do takiej mocy to przerost formy nad treścią.

Montuj normalny IC do tego nadkole z ESY i wystarczy.

Plastikowe nadkole można kupić albo samemu "wyrezać" (jest temat w warsztacie).

najrozsadniejsze i najekonomiczniejsze rozwiazanie ...

P.S mozna pokusic sie o montaz IC od Alfy 164 TD jak dobrze pamiatam ale ciezko dostac i przyciac delikatnie blotnik trzeba :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...