Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pozycjonowanie xenonów (błędy)


sewcio1974

Rekomendowane odpowiedzi

Po stłuczce wymieniłem kpl. lamp xenon z tzw. przekładką(silniczki,przetwornica z starych lamp).

Przetestowałem i pojawiły się takie komunikaty:

01539 not ajusted

01535 Nastawnik lampy, układ regulacji zasięgu świateł (prawy)

01534 Nastawnik lampy, układ regulacji zasięgu świateł (lewy)

Robiłem przekładke silniczków z starych lamp do zamienników.

Jeden silnik musiałem kupić ale nie rozgraniczałem na lewy i prawy.Przekładałem"jak leciało". Może to ma znaczenie?

A może trzeba silniczki wypiąć z prowadnic lamp i na "sucho" sprawdzić bo może mają teraz takie poł. że się blokują?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nastawy podstawowe robiłeś ? może być też czujnik któryś po za zakresem regulacji lub też uszkodzony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujniki ok.Napięcie 2V z hakiem na obu czyli mieszczą się ideanie w przedziale. Nastawów podstawowych(adaptacji) nie mogę zrobić bo mam błędy w silniczkach.Adaptacje idzie zrobić podobno tylko wtedy gdy wszystko jest ok elektrycznie.

---------- Post dopisany at 23:28 ---------- Poprzedni post napisany at 16:37 ----------

Okazało się że w samych lampach(podróbki "DEPO") biały kabelek w wtyczce silniczków jest źle podłączony.Ma być dokładnie po drugiej stronie.Czyli trzeba "wyrwać" kabelek z wtyczki tak aby nie uszkodzić gniazda i wsunąć dokładnie po przeciwległej stronie wtyczki(wolny pin). Aby było zabawniej reszta kabli jest prawidłowa wg. ori.U mnie obie lampy odżyły.Po adaptacji chodzą idealnie.Jakby ktoś miał problem z silniczkami w tych lampach to wie gdzie szukać. Poza tym lampy świecą b.dobrze wyglądają dużo nowocześniej od używanych ori.Jakość wykonania pozostawia pewien niesmak ale to szczegóły których nie widać.No i elektrycznie może być problem ale banalny do rozwiązania.Samo lustro lampy i klosz wygląda pięknie.To taka moja obiektywna ocena bo też miałem wątpliwości.Nie dajcie się zwieźć opiniom podstawionych handlarzy używek na forach.Stosunek jakość - cena naprawdę wypada b. korzystnie.Temat zamykam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po stłuczce wymieniłem kpl. lamp xenon z tzw. przekładką(silniczki,przetwornica z starych lamp).

Przetestowałem i pojawiły się takie komunikaty:

01539 not ajusted

01535 Nastawnik lampy, układ regulacji zasięgu świateł (prawy)

01534 Nastawnik lampy, układ regulacji zasięgu świateł (lewy)

Robiłem przekładke silniczków z starych lamp do zamienników.

Jeden silnik musiałem kupić ale nie rozgraniczałem na lewy i prawy.Przekładałem"jak leciało". Może to ma znaczenie?

A może trzeba silniczki wypiąć z prowadnic lamp i na "sucho" sprawdzić bo może mają teraz takie poł. że się blokują?

warto wspomnieć, że zakładając temat trzeba dokładnie opisać co zostało zrobione....w tym wypadku założone NIEORYGINALNE lampy

wiedząc o tym już wcześniej, ktoś mógłby zasugerować sprawdzenie poprawności instalacji w lampie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...