Skocz do zawartości
IGNOROWANY

MEGUIAR'S Ultimate Compound vs MEGUIAR'S Ultimate Polish


.Pablo.

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem co w tym śmiesznego, skoro w pastach polerskich to standard... w niektórych cleanerach też...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze gdybys wiedzial co robie, jak robie - poprzegladaj moje prace...

Po drugie Achilles to nie pasta polerska tylko najlepszy na rynku polerujaco - maskujacy cleaner/aio, po tym sie nie przeciera IPA a kladzie bezposrednio wosk, wlasnie daltego, ze mozna i dlatego, ze efekt jest stosunkowo trwaly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki bulwers... nawet zapytać po ludzku nie można :facepalm:

Btw. Nie całe życie poświęcam forum, żeby czytać wszystkie wątki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze mnie ponioslo, ale jak ktos cos gdzies poczytal to nie wyskakuje z tym w pierwszej linii. Dobrze poznac temat, dowiedziec sie, sprawdzic a potem udzielac rad i uwag. Niepotrzebnie "tworza sie" w ten sposob rozne ludowe gusla.

No offence.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ultimate compund. Na audi szalu nie robi. Co lepiej kupic Meguiars Clear Coat Safe Rubbing Compound czy Achilles?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Achilles jest maskujaco - sciernym cleanerem i wg mnie w swojej klasie nie ma konkurencji - w sporej mierze za jego maskowanie/polerowanie beda odpowiedzialne pady - im twardszy tym wiecej spoleruje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sens jakis ma, ale politury stosuje sie po cleanerach, natomiast achilles nie jest czystym cleanerem i ma juz w sobie wiele z politury. Na chwile obecna kupil albo BH albo Achillesa i to przykryl woskiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robilem achillesem potem poliutre GlossWorkz i na to wosk i bylo zacnie. Po achillesie wyraznie chologramow bylo mniej. Ale on bardziej maskuje jak sciera..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name='variocustoms;340747

[/color]Ultimate i wszystko z Meguiars sobie odpuść' date=' przereklamowane produkty ;)

Vario Customs - zmiana koloru auta powłokami Plastidip - dystrybutor felg ROTIFORM[/quote']

Głupoty piszesz....

Pracowałeś chociażby z pastami polerskimi Megsa ?

Wysłane z mojego Xperia J przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Griffe to jak to jest z tą kolejnoscia ipa-achilles-wosk czy achilles ipa wosk

w watku o wosku na zime napisałem ze polozyłem wosk na achilles to napisałeś że:

Popelniles blad. Prawidlowa kolejnosc dla tych produktow to mycie, osuszanie, cleaner, IPA i woskowanie.

a tu piszesz ze kladzie sie wosk na achilles

czy to niema wiekszego znaczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko sie zgadza Damian. Pisalem niejednokrotnie i napisze raz jeszcze - cleaner o wosk wybieramy w parze - najlepiej ze soba dzialaja. Jak sie zastosuje claener niewspolgrajacy z woskiem nalezy go przetrzec ipa i dopiero aplikowac wosk.

Achilles to nie claenre to AIO, czyli srodek ktory ma cos w sobie z cleaner, politury i wosku (w duzym skrocie).

Oczyscie nam lakier troche rys usunie poprzez wlasciwosci polerujace, a troche wypelni i zabezpieczy dajac dobry polysk dzieki temu, dodatkowo mozna go przykryc woskiem dla lepszego zabezpieczenia ale trzeba liczyc sie z faktem, ze nie bedzie to mialo takiej trwalosci jak mogloby miec przy zastosowaniu samego odpowiedniego cleanera do danego wosku.

Pomoglem?

Jesli tak nie krepuj sie, kliknij pomogl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:drinks:

tak pomogłes dzieki za tak wyczerpującą odpowiedz

,ino kaj sie tu klika pomógł :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie od forumowego kolegi nabyłem tego megsa UC i valet pro achilles. Dopiero kompletuję kosmetyki więc wiem że zaczynam od d*py strony ale niedługo mam urodziny i zażyczę sobie wosk od mojej pierwszej lejdi (druga stoi w garażu :grin: ) tylko jaki wosk dobrać do tego co już mam - megs i achilles? Tak żeby się w tej 100 zmieścić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje cos letniego, fajnego i przy okazji niedrogiego cos z Poorboysa Natysa i tu masz do wyboru White, Blue lub Red. Osobiscie bralbym blue wg mnie lepiej pachnie, poza kolorem i zapachem niczym sie nie roznia praktycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki i tak zrobię, dużo czytam tego co piszesz Kolego Griffe- zazdroszczę wiedzy. Chociaż zazwyczaj słyszy się o FK 1000 czy colli... Pójdę w poorboysa, posłucham mądrzejszego, dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Blue PB bardzo przyjemnie się pracuje... Ahhh ten zapach :kox:

Efekt też jest bardzo fajny na czarnym lakierze :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...