Skocz do zawartości
IGNOROWANY

MEGUIAR'S Ultimate Compound vs MEGUIAR'S Ultimate Polish


.Pablo.

Rekomendowane odpowiedzi

Muszę zapytać co to znaczy letniego, że wosk na lato? Może coś bardziej uniwersalnego, bo jak ma być na okres wiosna, lato, wczesna jesień to może skupimy się nad próbką...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woski dzielic mozna na wiele sposobow miedzy innymi na letnie i zimowe. Wosk zimowy ma byc przede wszystkim trwaly i dawac ochrone przez dlugi czas.

Wosk letni to taki, ktory poza extra wygladem daje przyjemnosc pracy z nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba lepiej ogólnie brać twardszy jeżeli różnią się tylko tym że się lżej nakłada i że letni krócej się trzyma... mogę położyć jakiś twardszy na to co podałem do tej pory? Podobno właśnie te colli 476 i FK są twarde, któryś się nadaje z tych dwóch w moim przypadku? To wydaje się być dobrą propozycją

Zestaw Collinite 476 + Aplikator + Mikrofibra (3931090475) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrze wez Natysa, chyba, ze nie lubisz woskowac i chcesz to robic jak najrzadziej. wosk twardy to taki, ktory ma mocna gesta - twarda konsystencje, a nie takie, ktore dluzej leza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki i szczerze żałuję że tak daleko do lublina :wink:

---------- Post dopisany 15-02-2014 at 20:16 ---------- Poprzedni post napisany 08-02-2014 at 21:08 ----------

Mam wosk nattys blue, megsa UC,Valetpro achilles. Czego szukać dalej? Domyślam się że potrzebna mi będzie jeszcze glinka (jaki kolor?) Udało mi się zrobić pianownicę z marolexa (narazie aktywna piana z OBI do testów ale ostro zasyfione auto wypianowałem, przeleciałem myjką ciśnieniową i ładnie się domyło). Polerował będę ręcznie, bez maszyn, lakier ori, ale wolę to robić częściej ręcami niż za jednym razem zedrzeć lakier polerką :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

glinka jaki kolor ????

:shock3:

toś mnie killer zażył

a to gra rolę, jakąkolwiek??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem początkujący ale różne kolory to różne twardości z tego co wyczytałem...jak źle myślę to mnie poprawcie :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żółte,niebieskie...itd

i ile kolorów tyle opini która lepsza,róznią sie twardoscią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolory oznaczaja twardosc glinki. Im twardsza tym szybciej i wiecej zbiera ale robi tez balagan na lakierze w postaci hologramow. Miekka glinka mozna np "odetkac" wosk ale to juz wyzsza szkola jazdy dla wtajemniczonych.

Problem kolorystyki polega na tym, ze kazdy producent po swojemu oznacza twardosc. To co miekkie u produenta X jest biale a u producenta Y biale bedzie bardzo twarde:kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, to jaki kolor mi potrzebny, kupiłem tak jak mi polecaliście nattys blue, mam tego achillesa VP no i megsa UC, do tego glinka tylko jaka twardość?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A da się kupić szampon i pianę aktywna w jednym? Zrobiłem sobie z marolexa pianownicę i tak się zastanawiam czy jest może taki środek że pianuję, potem myjka cisnieniowa, potem znowu pianuję i gąbka? Bo chyba z rzeczy które już mam dla początkującego to chyba brakuje mi glinki i padów do aplikacji ale to sobie doczytam co i jak. Chcę już zamknąć temat zakupów do auta a jeśli okaże się że jeszcze są braki to sobie te zakupy rozłożyć żeby nie wykładać na raz 5 stówek :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazdy szampon nadaje sie do pianownicy jak masz taka ochote, takze mozesz i w ten sposob nakladac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę sobie zakupić jeszcze aktywną pianę prawdopodobnie presta sudzz - do tej pory mam achillesa, megsa uc i wosk nattys blue - glinka w drodze. Czego mi brakuje? Bo chcę sobie pozamawiać wszystko. Mam na myśli taki podstawowy pakiet (oczywiście pomijam aplikatory, gąbki i wiaderka etc. samą chemię mam na myśli)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bedziesz presta z us ciagnal. bo u nas chyba nikt nie ma ich aktywnej piany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na allegro wydaje mi się że widziałem i w jakimś sklepie internetowym zdaje się też, jak się mylę to kupię jakąś valetpro, to już mniej istotne bo ważne czego mi brakuje :wink:

ShiningCar Detailing Shop Ekskluzywne Kosmetyki Samochodowe Kraków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ultimate compound w komplecie z Kestrel DAS6 Power+, do tego Meg's Professional DA Backing Plate (W68DA) i komplet padów Soft Buff Cutting, Polishing i Finishing wystarcza żeby usunąć ryski z lakieru B6 ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakis trochę mocniejszy preparat zamiast UC i Achillesa do tej polerki orbitalnej jest?

Czy też jest taki duże przeskok w scieralności, że albo słabe preparaty jak UC i Achilles albo mocne i niebezpieczne jak XX, YY?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opcji jest jest tak wiele, ze ciezko jest wymienic wszystkie.

Pomijaja kwestie past, ktore ogolnie dziela sie na tnace/polerujace/finiszowe liczacych sie producentow jest kilku - kwestia wyboru

dochadza dwie wazne zmienne - pady - na danym padzie, dana pasta bedzie dzialala nieco inaczej. Ogolnie pady twarde do past tnacych. srednie do polerujacych i miekkie do finiszowych.

Tu dochodzi ostatnia zmienna lakier, Audi ma lakier twardy lub bardzo twardy, ale ma tez magiczne UNI miekkie jak...:grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...